תפריט עמוד

איטליה - המדריך המלא לטיול לאיטליה

תעודת
זהות

תעודת זהות

שם רשמי: הרפובליקה האיטלקית (Italy)

שפה רשמית: איטלקית

מטבע: אירו

בירה: רומא (Rome)

קידומת: 39

הפרש שעות: מינוס שעה אחת

איטליה

אקלים

בדרום איטליה שורר אקלים ים תיכוני, המתאפיין בקיץ חם ויבש ובחורף קריר וגשום, ואילו בצפון המדינה האקלים ממוזג. החורף בצפון קר וגשום, ובהרים יורד שלג כבד. באיים סיציליה וסרדיניה שורר אקלים ים תיכוני טיפוסי.

טבע וסביבה

לכל אחד מאזורי איטליה צמחייה אופיינית משלו. באלפים גדלים עצי אלון, ברוש, ער אציל, ארז ואשוח. בעמק הפו לא נותר הרבה מהחורש הטבעי המקורי. ברכס האפניני וסמוך לים התיכון צומחים עצי זית, אורן, אלה וחרוב, וגם שיחי הרדוף. עם בעלי החיים הנמצאים באלפים נמנים המרמיטה, החוגלה, הארנבון, היעל וצפיר האלפים.
בלגונות שבאי סרדיניה יש מגוון עופות מים, ובהם קורמורנים ופלמינגו. באזור גֶסטורי שבאי חיים עדרים של סוסי בר קטנים.
איטליה השקיעה מאמצים רבים בשיקום אוכלוסיית הזאבים. מכמאה פרטים, שנותרו בה בשנות השבעים של המאה העשרים, עלה מספר הזאבים לכ-400 כיום. במסגרת הפרויקט נערך מחקר רחב-היקף על מין זה, והוכרזו אזורים מוגנים. במקביל הוחל בקמפיין ציבורי, כדי להפחית את הפחד, שרבים חשים מפני הזאב.
כמו מדינות מתועשות אחרות, גם איטליה סובלת מזיהום אוויר ומים. מפעלי תעשייה רבים פולטים לסביבה שפכים לא מטופלים. בנוסף לזיהום האוויר שמקורו במפעלי התעשייה, שורר בערי איטליה זיהום אוויר חמור במיוחד, הנגרם על ידי כלי רכב ממונעים.

מסע אחר - המרכז לנסיעות

מזג אוויר

רומא, איטליה
11°
overcast clouds
humidity: 93%
wind: 2m/s SSE
H 10 • L 10
16°
Sat
16°
Sun
16°
Mon
13°
Tue
Weather from OpenWeatherMap

טיולי הרשמה באזור

טיול מאורגן לסרדיניה בין פסטיבלים וקרנבל
טיול מאורגן לסרדיניה בין פסטיבלים וקרנבל

סרדיניה לא זכתה ליהנות משמעותית מתנופת הפיתוח של אירופה, וזהו גם קיסמה. אוכלוסייה אותנטית, חופים בתוליים ותרבות עתיקת יומין של יורדי ים. הטיול בסרדיניה בעת חגיגות הקרנבל מהווה חוויה יוצאת דופן גם לאלה שראו מקומות רבים על הגלובוס. ...

דרום איטליה – טיול קלאסי הכולל ביקור ברומא – 6 ימים
דרום איטליה – טיול קלאסי הכולל ביקור ברומא – 6 ימים

טיול אל דרום איטליה, מחוז קאמפניה -עיירות קסומות, פסיפס תרבותית ואנושי יוצא מן הכלל. נופים עוצרי נשימה, שווקים וגורמה איטלקי.

טעם החיים הטובים – טוסקנה, אומבריה ורומא – 5 ימים
טעם החיים הטובים – טוסקנה, אומבריה ורומא – 5 ימים

את טעם החיים הטובים כבר טעמתם? דרך דרכים קסומות ונופים עוצרי נשימה, נבקר במיטב המסעדות, השווקים ומעדניות איטלקיות מלאות כל טוב. טיול הנוגע במהות האיטלקית בעזרת החושים.