תפריט עמוד

אקוודור - המדריך המלא לטיול לאקוודור

אקוודור - המדריך המלא לטיול לאקוודור
תעודת
זהות

תעודת זהות

שם רשמי: הרפובליקה של אקוודור (Ecuador)

שפה רשמית: ספרדית

מטבע: דולר אמריקאי

בירה: קיטו (Quito)

קידומת:

הפרש שעות: מינוס שמונה שעות

אקוודור

אקלים

באקוודור יש אזורים גיאוגרפיים שונים, ולכל אחד מהם אופייני אקלים אחר: ביערות האמזונס שורר אקלים משווני טרופי, המתאפיין בריבוי משקעים, ואילו בדרום המדינה האקלים חם ויבש. באזורים נרחבים באקוודור יורדים גשמים כמעט בכל חודשי השנה.

טבע וסביבה

באקוודור קיימות כל תצורות הצומח האופייניות לאזור הטרופיי של אמריקה הדרומית: בעמקים החמים יש יערות גשם טרופיים, באזורים הצחיחים יותר סוואנות קקטוסים, ובמדרונות הגשומים של הרי האנדים יערות צפופים.
איי גלפאגוס, בלב האוקיינוס השקט, הם אתר ייחודי בעולם החי והצומח שבו. ב-1835 ביקר דרווין באיים אלה, ותצפיותיו היוו את הבסיס לתורת האבולוציה. החיות המפורסמות של האיים הן איגואנות הים, שאורכן מגיע עד מטר וחצי, שני מינים של איגואנות יבשה וצבי יבשה פיליים. בין העופות הנפוצים באיים – פריגטות ושלושה מיני סולה, כמה מיני פרושים, מין של אלבטרוס ומין של פינגווין. בחופי גלפאגוס יש אריות ים ודובי ים.
הבעיה הסביבתית החמורה ביותר באקוודור היא בירוא יערות, המאיים על עולם החי והצומח העשיר שבהם. כ-56 אחוז משטח המדינה מכוסים ביערות, המבוראים בקצב של כ-2.4 אחוזים בשנה. צמחים ובעלי חיים פולשים, דיג לא חוקי וגם תיירות רחבת היקף מאיימים על עולם החי והצומח של איי גלפאגוס. בשנת אלפיים התבקעה מיכלית נפט בחופי האיים וגרמה זיהום חמור.