תפריט עמוד

הרפובליקה הדומיניקנית - המדריך המלא לטיול לרפובליקה הדומיניקנית

הרפובליקה הדומיניקנית - המדריך המלא לטיול להרפובליקה הדומיניקנית
תעודת
זהות

תעודת זהות

שם רשמי: הרפוּבליקה הדומיניקנית (Dominican Republic)

שפה רשמית: ספרדית

מטבע: פֶּסוֹ דומיניקני

בירה: סַנְטו דומִינְגו (Santo Domingo)

קידומת:

הפרש שעות: מינוס שבע שעות

הרפובליקה הדומיניקנית

אקלים

ברפובליקה הדומיניקנית שורר אקלים טרופי, המאופיין בהבדלי טמפרטורות קטנים בין העונות. גשמים יורדים בכל חודשי השנה. הוריקנים פוקדים לעתים את המדינה בין יוני לנובמבר.

טבע וסביבה

מהיערות שכיסו בעבר את מרבית שטחי הרפובליקה הדומיניקנית נותרו כיום רק שרידים מעטים, המרוכזים בעיקר בפארקים הלאומיים. במקביל נעשה מאמץ לייער מחדש איזורים מסוימים. במפרץ סַמַנה שבמזרח המדינה גדלים מנגרובים רבים.
ברפובליקה הדומיניקנית יש תנינאים רבים, מין אנדמי של איגואנה ומיני צבים שונים. ההוטְיָה, מכרסם גדול שהיה אופייני לאיזור, נמצא כיום בסכנת הכחדה.
הרפובליקה הדומיניקנית הופכת באחרונה ליעד פופולרי בקרב צַפרים. נפוצים בה במיוחד מינים שונים של תוכים וקוליברים. הציפור הלאומית של הרפובליקה הדומיניקנית היא תוכי קוטיקה הירוק – תוכי מדבר, הנחשב גם לחיית מחמד פופולרית. בחופיה של הרפובליקה הדומיניקנית יש שלל דגים ואלמוגים.
סחף קרקעות, שאחת הסיבות לו היא בירוא יערות (כיום מכסים עצים כ-12 אחוזים משטח המדינה) מאיים על שונית האלמוגים.

הרפובליקה הדומיניקנית מציעה לתייר ערים מרתקות וחופים יפהפיים, הרים ירוקים, מטעי סוכר, בתי אחוזה ומועדונים בהם אפשר לפזז לצלילי הסלסה והמרנגה.

אתרי תיירות חשובים

חלק מחופיה של הרפובליקה הדומיניקנית נחשבים בין החופים היפים בעולם. הידועים שבהם נמצאים במזרח הרפובליקה הדומיניקנית, ובהם BOCA CHICA JUAN DOLIO, PLAYA CARIBE, GUAYACANES, MINITAS, BAYAHIBE, MACAO, BAVARO ואחרים. עם החופים היפים בדרום נמנים LAS SALINAS, MONTE RIO, PALMAR DE OCOA, NAJAYO, NIGUA, PALENQUE ואחרים. חופים אלה מציעים מגוון רחב של ענפי ספורט מים, כגון צלילה, שיט, סקי מים, דיג, גלישה ועוד. חוף מומלץ במיוחד לצלילות הוא LA CALETA. CABARE, שליד SOSUA, נחשב לאחד מהחופים הטובים ביותר בעולם לגלישה.
סנטו דומינגו הבירה, אשר נוסדה על-ידי אחיו של קולומבוס ב-1496, היא עיר מרתקת מבחינה היסטורית. בחלקה העתיק של העיר אפשר לראות מבנים רבים מהמאה ה-16, ביניהם, קתדרלת סנטה מריה, הקתדרלה הראשונה שנבנתה בעולם החדש. גם פוארטו פלאטה, שעל חוף האוקיינוס האטלנטי, אשר נוסדה כמה שנים לאחר סנטו דומינגו, היא עיירה מרתקת מבחינה היסטורית. בסוסואה (SOSUA), הסמוכה לפוארטו פלאטה, ישנו חוף הידוע ביופיו. מפרץ סמנה (SAMANA) הוא מפרץ ציורי, מעוטר בדקלי קוקוס ואיונים קטנים.
הקרנבל בסנטו דומינגו, הנערך בסוף פברואר, מושך אליו מבקרים רבים מדי שנה.

הנחיות לתייר הישראלי

אזרחים ישראלים אינם זקוקים להצטייד בויזה כדי להכנס לרפובליקה הדומיניקנית. מישראל אפשר לטוס לרפובליקה הדומיניקנית דרך ניו-יורק, בוסטון, מיאמי או דרך יעדים אירופיים כגון מדריד, אמסטרדם, פאריז, לונדון, ציריך, ליסבון ואחרים. שדה התעופה הבינלאומי של הרפובליקה הדומיניקנית, אירופורטו לה אמריקאס, נמצא 23 קילומטרים ממזרח לסנטו דומינגו הבירה. מותר להחליף כסף רק בבנקים. לא מומלץ להחליף כסף בשוק השחור.שגרירות הרפובליקה הדומיניקנית בישראל נמצאת בתל-אביב.
שגרירות ישראל ברפובליקה הדומיניקנית נמצאת בסנטו דומינגו.

לשכות תיירות אתר לשכת התיירות של הרפובליקה הדומיניקנית   מטבע המטבע המקומי הוא פסו דומיניקני.   הפרש שעות הרפובליקה הדומיניקנית מאחרת את שעון ישראל בשבע שעות.   תקשורת קידומת החיוג הבינלאומית של הרפובליקה הדומיניקנית היא 1-809.   תחבורה טיסות פנימיות מקשרות בין חלקים שונים במדינה.… קרא עוד

אשרות ושגרירויות ישראלים המבקרים ברפובליקה הדומיניקנית אינם זקוקים לאשרה. שגרירות הרפובליקה הדומיניקנית בישראל כתובת: מדינת היהודים 103, הרצליה פיתוח טלפון: 09-9515529 שגרירות ישראל ברפובליקה הדומיניקנית כתובת: PEDRO HENRIQUEZ URENA 80, סנטו דומינגו טלפון: 1-809-9201500   איך להגיע ברפובליקה הדומיניקאנית יש כמה שדות תעופה בינלאומיים. שדה… קרא עוד

לשכות תיירות אתר לשכת התיירות של הרפובליקה הדומיניקנית   מטבע המטבע המקומי הוא פסו דומיניקני.   הפרש שעות הרפובליקה הדומיניקנית מאחרת את שעון ישראל בשבע שעות.   תקשורת קידומת החיוג הבינלאומית של הרפובליקה הדומיניקנית היא 1-809.   תחבורה טיסות פנימיות מקשרות בין חלקים שונים במדינה. כמה חברות מפעילות אוטובוסים ברמת מחלקה ראשונה. אוטובוסים אלה נוחים,…

קרא עוד

אשרות ושגרירויות ישראלים המבקרים ברפובליקה הדומיניקנית אינם זקוקים לאשרה. שגרירות הרפובליקה הדומיניקנית בישראל כתובת: מדינת היהודים 103, הרצליה פיתוח טלפון: 09-9515529 שגרירות ישראל ברפובליקה הדומיניקנית כתובת: PEDRO HENRIQUEZ URENA 80, סנטו דומינגו טלפון: 1-809-9201500   איך להגיע ברפובליקה הדומיניקאנית יש כמה שדות תעופה בינלאומיים. שדה התעופה של סנטו דומינגו הוא הגדול והמודרני מכולם, אולם שדה…

קרא עוד

סנטו דומינגו לבירה של הרפובליקה הדומיניקנית יש ייחוס שאין לזלזל בו: מייסדה היה אחיו של כריסטופר קולומבוס. זהו הלב הפועם של הרפובליקה הדומיניקנית, עיר גדולה ותוססת עם מוזיאונים, מוסדות תרבות, מועדוני לילה ועושר תרבותי. ברובע העתיק של העיר שרדו מבנים רבים מהמאה ה-16, ובהם קתדרלת סנטה מריה, הקתדרלה הראשונה שנבנתה בעולם החדש. אחרי הביקור בכנסייה…

קרא עוד

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.