תפריט עמוד

סרי לנקה - המדריך המלא לטיול לסרי לנקה

סרי לנקה - המדריך המלא לטיול לסרי לנקה
תעודת
זהות

תעודת זהות

שם רשמי: הרפובליקה הדמוקרטית הסוציאליסטית של סרי לנקה (Sri Lanka)

שפה רשמית: סינהאלית

מטבע: רופיָה של סרי לנקה

בירה: קולומְבו (Colombo)

קידומת: 94

הפרש שעות: פלוס שלוש שעות

סרי לנקה

אקלים

בסרי לנקה שורר אקלים משווני, המאופיין בהבדלי טמפרטורות קטנים בין חודשי השנה. כמות המשקעים השנתית נעה בין 1,000 מילימטרים בקירוב בצפון המדינה ובמזרחה ל-3,750 מילימטרים ברמות שבדרום-מערב האי.

טבע וסביבה

באיזורים נרחבים הוחלפה הצמחייה הטבעית בצמחים שהפיץ האדם. כך נוצרו כרי הדשא שברמה כתוצאה מבירוא שיטתי של היערות. למרות זאת, כמחצית משטח המדינה עדיין מכוסה בצמחייה טבעית – בעיקר ביערות, הנקטעים על ידי שטחי טרשים. במקומות שבהם כמות המשקעים גדולה יש יערות ירוקי-עד. גם עולם החי של סרי לנקה נפגע מפעילות האדם, ובעיקר מגידול חיות משק. אף על פי כן נותרו בה חיות בר כמו נמר, אייל, דוב, מקוק הכיפה וחזיר הבר. הפילים המפורסמים של סרי לנקה הולכים ומתמעטים, ומונים רק כמה מאות פרטים. בשמורת סינהַרגָ'ה שבדרום-מערב סרי לנקה השתמר היער הטרופי הבראשיתי האחרון במדינה. כ-60 אחוזים מהעצים וכמחצית מהיונקים ומהפרפרים שבשמורה הם אנדמיים.
בירוא יערות, סחף קרקעות, ציד לא חוקי ועיור מואץ הם הבעיות הסביבתיות הקשות בסרי לנקה. בדצמבר 2004 פגעה באיזור רעידת אדמה בעוצמה עזה, שגרמה לגלי צונאמי. אסון טבע זה גרם למאות אלפי נפגעים בדרום-מזרח אסיה.