תפריט עמוד

סין - המדריך המלא לטיול לסין

תעודת
זהות

תעודת זהות

שם רשמי: הרפובליקה העממית של סין (China)

שפה רשמית: הניב המנדריני של השפה הסינית

מטבע: יוּאַן

בירה: בייג'ין (Beijing)

קידומת: 86

הפרש שעות: פלוס חמש שעות

סין

אקלים

צפון סין ומערבה הם אזורים צחיחים או צחיחים למחצה, המתאפיינים בהבדלי טמפרטורות גדולים בין עונות השנה. בדרום המדינה ובדרום-מזרחה חם ולח יותר. הגשמים יורדים בעיקר בקיץ ובסתיו. בחורף יורדים משקעים רק בדרום סין ובמזרחה.

טבע וסביבה

עוד קצת מידע על סין

הגיוון הגיאוגרפי והאקלימי של סין מוצא את ביטויו בעולם החי והצומח. פעילות האדם משפיעה רבות על הצומח והחי. כך כמעט חוסלו יערות העד של דרום סין, שם צומחים כיום רק שיחים.
בסין יש אלפי מיני בעלי חיים, חלקם אנדמיים. המפורסמת שבהם היא הפנדה הגדולה, הנמצאת בסכנת הכחדה. גם קרובתה הקטנה, פנדת זנובה, נמצאת בסכנה. בהרים המושלגים יש נמרי שלג, החיים עד לגובה של 6,000 מטר מעל פני הים. בגבהים של 2,000 מטר ויותר חי הטָקין לו קרניים עבות. עם בעלי החיים הייחודיים האחרים של סין נמנים הנִמרון, הדוב השחור האסיאתי, הדול, אַלקרן הגדות (אייל ששוכן סמוך למים) והדוק (קוף נדיר ממשפחת הקולוביים).
הבעיה הסביבתית הקשה ביותר היא סחף קרקעות ואובדן שטחי חקלאות, כתוצאה מבירוא יערות, מפיתוח ומבנייה. בחמישים השנה האחרונות איבדה סין כעשרים אחוז מהקרקעות החקלאיות שלה, כתוצאה מסחף. בסין מתקיים מסחר ער בחיות ובצמחי בר הנמצאים בסכנת הכחדה.

מזג אוויר

בייג'ינג, סין
4°
clear sky
humidity: 10%
wind: 9m/s WNW
H 6 • L 2
7°
Mon
9°
Tue
6°
Wed
6°
Thu
Weather from OpenWeatherMap