ארצות הברית - המדריך המלא לטיול לארצות הברית

ארצות הברית - המדריך המלא לטיול לארצות הברית
תעודת
זהות

תעודת זהות

שם רשמי: ארצות הברית של אמריקה United States of America

שפה רשמית: אנגלית

מטבע: דולר אמריקאי

בירה: וושינגטון די. סי. Washington DC

קידומת:

הפרש שעות: מינוס שבע שעות (וושינגטון די. סי.)

ארצות הברית

אקלים

בארץ ענקית כמו ארצות הברית יש מגוון סוגי אקלים. בדרום ארצות הברית הקיץ לח, ובדרום-מזרחה הוא יבש. החורף קשה בעיקר בהרים המערביים ובמערב התיכון. את ארצות הברית פוקדות לעתים סופות טורנדו והוריקן, ואזורים מסוימים בה סובלים גם משיטפונות ומבצורת.

טבע וסביבה

הטופוגרפיה המשתנה יוצרת מערכות אקולוגיות רבות ומגוונות. עם הצמחים המרשימים של ארצות הברית נמנים עצי הסֶקוויָה, הגדלים בחוף המערבי ונחשבים מהעצים הקדומים והגבוהים בעולם. החלק הדרום-מערבי הוא אזור צחיח למדי, שבו גדלים בעיקר עשבים, קקטוסים ועצים מדבריים. במישורים הגדולים שבמרכז יש ערבות עשב. במזרח גדלים יערות של עצי אדר, אלון ובוקיצה. בהרים שבצפון-מזרח ארצות הברית ובהרי האפלצ'ים יש יערות של עצי מחט ועצים נשירים. במישורים שלאורך האוקיינוס האטלנטי גדלים מיני אורן שונים. בדרום פלורידה יש צמחייה טרופית, הכוללת דקלים. באיי הוואי התפתח עולם חי וצומח ייחודי, שנפגע קשות על ידי פולשים ומזיקים.
עם היונקים היבשתיים הגדולים החיים בצפון-מערב ארצות הברית נמנים הדוב השחור, דוב הגריזלי, אייל הקורא ומיני איילים נוספים. עדרי הביזונים הושמדו ברובם על ידי המתיישבים הלבנים. גם בעלי חיים אחרים הפכו נדירים. בין בעלי החיים הנפוצים נמנים עכסנים, חזירי בר, דביבונים (רקונים), מיני סנאים שונים ונובחניות (סנאי קרקע), פלמינגו ועופות אחרים. במדינות הדרום חיים האופוסום והאליגטור. בסתיו מגיעים לדרום אלסקה מאות עיטמים לבני ראש, הבאים בעקבות דגי הסלמון, שעולים במעלה הנהרות להתרבות.
ארצות הברית היא המדינה המזהמת הגדולה בעולם. האמריקאים, המהווים כחמישה אחוזים מאוכלוסיית העולם, מייצרים כרבע מהפליטה הגלובלית של גז החממה פחמן דו חמצני. למרות זאת, סירבה וושינגטון לאשרר את אמנת קיוטו, שבמסגרתה הוסכם לצמצם את פליטת הפחמן הדו חמצני, כדי למתן את התחממות כדור הארץ.