תפריט עמוד

ג'מייקה - המדריך המלא לטיול לג'מייקה

ג'מייקה - המדריך המלא לטיול לג'מייקה
תעודת
זהות

תעודת זהות

שם רשמי: ג'מייקה (Jamaica)

שפה רשמית: אנגלית

מטבע: דולר של ג'מייקה

בירה: קינגְסטון (Kingston)

קידומת:

הפרש שעות: מינוס שמונה שעות

ג'מייקה

אקלים

בג'מייקה שורר אקלים טרופי חם ולח. בפנים האי האקלים ממוזג יותר. משקעים יורדים במשך כל השנה, אבל עונת הגשמים העיקרית היא בין מרץ לאוגוסט, אז פוקדות את האי סופות הוריקן תכופות.

טבע וסביבה

שמו העתיק של האי (קסמיקה, "ארץ העץ והמים") מעיד על הצמחייה העשירה שלו. יותר מ-3,000 מיני צמחים גדלים בג'מייקה, כ-830 מהם ייחודיים למקום (אנדמיים). באי יש שפע פרחים טרופיים, כמו סחלבים ובוגנוויליאה. בחוף הדרומי צומחים מנגרובים. בעבר השתרעו יערות טרופיים על פני איזורים נרחבים בג'מייקה. ואולם, כיום רק כ-17 אחוזים משטחה מכוסים בחורשים וביערות, שבהם גדלים עצים טרופיים כמו מהגוני ודקלים. כתוצאה מבירוא היערות מרחפת סכנת הכחדה על מינים רבים של בעלי חיים וצמחים.
ג'מייקה משופעת בעופות וידועה במיני הקוליברים שבה. עופות נודדים רבים עוצרים כאן בדרכם. בג'מייקה יש גם מינים רבים של פרפרים. באי חיים תנינאים, אבל אין בו כמעט יונקי יבשה, פרט למכרסם הגדול הוטיה, לנמייה, לחזיר הבר, ולכמה מיני עטלפים אנדמיים, הנמצאים בסכנת הכחדה. אחד מבעלי החיים הנדירים ביותר באי הוא האיגואנה של ג'מייקה, שכמעט ונכחדה כליל. מימי ג'מייקה עשירים בדגים ובאלמוגים.