תפריט עמוד

בריטניה - המדריך המלא לטיול לבריטניה

תעודת
זהות

תעודת זהות

שם רשמי: הממלכה המאוחדת של בריטניה הגדולה ואירלנד הצפונית (United Kingdom)

שפה רשמית: אנגלית

מטבע: לירה שטרלינג

בירה: לונדון (London)

קידומת:

הפרש שעות: מינוס שעתיים

בריטניה

אקלים

בבריטניה שורר אקלים ימי ממוזג, ומזג האוויר משתנה בה בתדירות גבוהה. גשם יורד בכל חודשי השנה. כמות המשקעים גדולה יותר במערב האי בריטניה (באיזור ויילס) מאשר במזרחו. בלונדון יורדים פחות מ-700 מילימטר גשם בשנה, אבל באזורים מסוימים בוויילס ובסקוטלנד מגיעה כמות המשקעים עד 4,000 מילימטר בשנה. בצפון בריטניה קר יותר מאשר בדרומה. הרוחות הדרום-מערביות הבאות מהאוקיינוס ממתנות את מזג האוויר; אפילו בחורף הטמפרטורות בלונדון מתונות יחסית.

טבע וסביבה

רוב היערות שכיסו בעבר את האיים הבריטיים נכרתו. כיום תופסים יערות וחורשים רק 10 אחוזים משטח המדינה. ביערות סקוטלנד גדלים בעיקר עצי אורן ושַדר. בשאר חלקי בריטניה צומחים ביערות עצי אלון, אשור ומילה. באזורים שונים בבריטניה יש בתות, שבהן צומחים שיחי קאלונה ואוכמנית. כרי עשב, המשמשים למרעה, תופסים כמחצית משטח המדינה.
הדובים, הזאבים והבונים, שחיו בעבר ביערות בריטניה, נכחדו. כיום נפוצים ביערות ארנבונים, שועלים, סנאים, פסיונים, חוגלות ואיילים, החיים בעיקר ברמות של סקוטלנד. בנהרות יש לוטרות, ובים המקיף את בריטניה יש מגוון דגים ויונקים כמו לווייתנים. בכמה מהאיים יש מושבות קינון של מגוון עופות ים.

מסע אחר - המרכז לנסיעות

מזג אוויר

לונדון, בריטניה
8°
broken clouds
humidity: 70%
wind: 5m/s SW
H 10 • L 9
8°
Mon
7°
Tue
6°
Wed
10°
Thu
Weather from OpenWeatherMap