תפריט עמוד

אירלנד - המדריך המלא לטיול לאירלנד

אירלנד - המדריך המלא לטיול לאירלנד
תעודת
זהות

תעודת זהות

שם רשמי: הרפובליקה של אירלנד (Ireland)

שפה רשמית: אירית

מטבע: אירו

בירה: דבלין (Dublin)

קידומת:

הפרש שעות: מינוס שעתיים

אירלנד

אקלים

באירלנד שורר אקלים ממוזג. זרם הגולף החם ממתן את מזג האוויר, ואפילו בחורף, הטמפרטורות נשארות בדרך כלל מעל לאפס. הקיץ נוח, עם טמפרטורות מירביות ממוצעות של כ-16 עד 18 מעלות צלזיוס. באירלנד יורדים גשמים במשך כל חודשי השנה. כמות המשקעים השנתית הממוצעת נעה בין קרוב ל-700 מילימטר בשפלה לבין יותר מ-2,000 מילימטר בהרים.

טבע וסביבה

עד סוף עידן הקרח האחרון, לפני כ-12,000 שנים, היתה אירלנד מכוסה בקרח. לאחר שהקרח נסוג, היגרו לאי צמחים ובעלי חיים מאירופה. בשל מיקומה והמִסלע שבה, עולם החי והצומח של אירלנד שונה מזה של אירופה.
יערות האלון, שתפסו בעבר שטחים נרחבים, בוראו ברובם במאה ה-17, וכיום רק כחמישה אחוזים משטח המדינה מכוסים ביערות. הודות לריבוי המשקעים יש באירלנד שדות מרעה וכרי דשא רחבי ידיים, ומגוון רב של בתי גידול של מים מתוקים.
מ-380 מיני העופות שנצפו באירלנד, 135 מקננים בשטחה. האגמים והימות שבמרכז המדינה מהווים מוקד משיכה לברבורים, לאווזים, לברווזים, לשחפיות קוטב ולשחפים. עם העופות החיים באירלנד נמנים גם הבז הנודד והזַג. באגמים ובנחלים יש מגוון דגים, כמו אלתית (סלמון), צלופח ושמך. באירלנד שלושה מינים מקומיים של דו-חיים – צפרדע, קרפדה וטריטון. במדינה חיים 31 מיני יונקים, ובהם שועל אדום, סנאי אדום, לוטרה, כלב ים וגירית מצויה.
הבעיה הסביבתית העיקרית היא זיהום מקורות מים ואגמים בשל דישון וריסוס חקלאיים.