תפריט עמוד

מדגסקר - המדריך המלא לטיול למדגסקר

מדגסקר - המדריך המלא לטיול למדגסקר
תעודת
זהות

תעודת זהות

שם רשמי: הרפובליקה של מדגסקר (Madagascar)

שפה רשמית: מלגשית וצרפתית

מטבע: אריארי

בירה: אַנְטַנַנַריבו

קידומת:

הפרש שעות: אין

מדגסקר

אקלים

ההרים העוברים במרכז מדגסקר יוצרים הבדלים אקלימיים גדולים בין חלקי האי השונים. ברצועת החוף המזרחית שורר אקלים טרופי חם ולח, ואילו החוף המערבי יבש יותר. ברמה המרכזית האקלים ממוזג, בעוד שבדרום-מערב מדגסקר שוררים תנאים כמו-מדבריים. כמות המשקעים השנתית הממוצעת נעה בין 360 מילימטרים בדרום-מערב האי ל-3,800 מילימטרים בצפון-מזרח מדגסקר.

טבע וסביבה

הצמחייה של מדגסקר שונה מאוד מזו של אפריקה, ויש בה מינים אנדמיים רבים. בשטחים נרחבים באי צומחים יערות טרופיים, ובהם עצים נשירים ושיחים קוצניים. עם הצמחים האנדמיים של האי נמנים "צמח התחרה", עץ בעל עלים דמויי תחרה; אגוז מדגסקר; שושנת המים הענקית ו"עץ התיירים", שבגזעו הספוגי אצורות כמויות גדולות של נוזל חלבי.
במדגסקר ניתן למצוא בעלי חיים אנדמיים רבים. בעלי החיים האופייניים לאי הם הפוסָה מבין הטורפים, ו-40 מינים שונים של קיפופֵי לֶמור. באי יש גם מגוון רב של עופות, ובהם קוקיות, פלמינגו, אנפות, יונים, חוגלות ועוד. במדגסקר חיים כ-800 מיני פרפרים, ויש בה מגוון עכבישים.
על עולם הצומח והחי העשיר של האי מאיים בירוא היערות. בעבר כיסו יערות כמעט את כל שטחי מדגסקר, אבל כיום הם תופסים רק כ-40 אחוזים משטח האי. היערות נכרתים בעיקר כדי לפנות שטחים לשדות אורז, וכן להסקה ובנייה ולצורך יצוא. בירוא היערות גורם סחף קרקעות, בעיה חמורה במיוחד ברמה המרכזית.