טיולים בישראל - מדריך מסע אחר אונליין

ישראל - המדריך המלא לטיול לישראל
תעודת
זהות

תעודת זהות

שם רשמי: מדינת ישראל

שפה רשמית: עברית וערבית

מטבע: שקל חדש

בירה: יְרוּשָלַיִם (Jerusalem)

קידומת:

הפרש שעות:

ישראל

אקלים

בצפון ובמרכז ישראל שורר אקלים ים תיכוני, המאופיין בקיץ חם ויבש ובחורף לח. הגשמים יורדים בעיקר בין נובמבר למרץ. בדרום ובמזרח שורר אקלים יבשתי, מדברי. מדי פעם פוקדת את הארץ בצורת.

טבע וסביבה

למרות שטחה המצומצם, בישראל מגוון רב של חי וצומח. זאת הודות לכמה גורמים: מיקומה של ישראל בין אפריקה לאירו-אסיה הביא אליה מינים ממקורות שונים. בעבר הגיאולוגי עדויות להתבססותם של מינים שונים בה. בישראל גם מגוון איזורי אקלימים, קרקעות וטופוגרפיה, המאפשרים לבתי גידול שונים להתקיים.
בין בתי הגידול הבולטים – צומח וחי אירו-סיביריים במרומי החרמון; חורשים, גריגות ובתות ים-תיכוניות בצפון הארץ ובמרכזה; צומח וחי של חולות לאורך החוף ובנגב; חי וצומח ערבתי בעמק הירדן ובהר הנגב; חי וצומח מדברי בנגב ובמדבר יהודה ובתי גידול טרופיים בנאות המדבר.
בישראל כ-2,600 מינים של צמחי בר, כ-55 אחוזים מהם חד שנתיים. בישראל יש כ-25,000 מיני חרקים, כ-100 מיני יונקים (שליש מהם עטלפים) וכ-90 מיני זוחלים. בישראל, שבה נצפו כ-530 מיני ציפורים, עובר ציר נדידה חשוב, ובסתיו ובאביב חולפים מעליה מאות מיליוני עופות נודדים. במפרץ אילת יש שוניות אלמוגים עשירות, שסובלות מזיהום ומתות בקצב מהיר.
אובדן שטחים פתוחים הוא האיום העיקרי על עולם הטבע והחי. בתי גידול כמו שלוליות חורף וחולות נעלמים בשל פיתוח חקלאי ואורבני. בתי הגידול הלחים נפגעים עקב המחסור במים, המביא לשאיבת יתר, ובשל זיהום. ציד לא חוקי והרעלות פוגעים בעולם החי.