תפריט עמוד

ברזיל - המדריך המלא לטיול לברזיל

תעודת
זהות

תעודת זהות

שם רשמי: הרפובליקה הפדרלית של ברזיל (Brazil)

שפה רשמית: פורטוגזית

מטבע: ריאל

בירה: ברזיליה (Brasilia)

קידומת: 55

הפרש שעות: מינוס שש שעות (ברזיליה)

ברזיל

אקלים

באגן האמזונס שורר אקלים משווני, המאופיין בהבדלי טמפרטורות קטנים בין חודשי השנה השונים ובריבוי משקעים. ברמה יש תנודות גדולות יותר בטמפרטורות, והגשמים יורדים בעיקר באוקטובר עד אפריל. צפון-מזרח המדינה הוא האזור היבש ביותר בברזיל. בדרום ברזיל הקיץ חם והחורף קר, ולעתים קרובות מושלג.

טבע וסביבה

עולם החי והצומח של ברזיל הוא מהעשירים בעולם. מספר מיני הקופאים, הדו-חיים והצמחים שבה גדול יותר מאשר בכל מדינה אחרת, והיא תופסת את המקום השלישי במספר מיני העופות.
יער הגשם של אגן האמזונס, הנמצא תחת איום מתמיד של בירוא, שריפות וכריתה, הוא הגדול שביערות העולם. כאן חיים 1,100 מ-1,700 מיני העופות של ברזיל, ובהם כ-300 מיני קוליברי, וכן טוקנים, תוכים שונים ועוד. ביערות האמזונס יש גם מגוון יונקים, ובהם קוף שאגן, קוף העכביש, הטפיר והיגואר (כמאה ממיני היונקים הללו אנדמיים ונתונים בסכנה), יותר מ-1,800 מיני פרפרים ומגוון עצום של זוחלים ודגים.
באגן האמזונס יש כנראה אלפי מיני צמחים ובעלי חיים שאינם מוכרים למדע. בשל הרס היערות, מינים רבים ייכחדו בטרם יזכו לסיווג מדעי. הפגיעה ביערות האמזונס מאיימת גם על שיווי המשקל האקלימי העולמי, שכן שריפת העצים משחררת לאטמוספירה כמויות גדולות של פחמן דו חמצני, והרס היערות מצמצם את מספר העצים הקולטים פחמן דו חמצני ופולטים חמצן.

מסע אחר - המרכז לנסיעות

מזג אוויר

ריו דה ז'ניירו, ברזיל
24°
broken clouds
humidity: 88%
wind: 3m/s S
H 24 • L 24
28°
Sun
30°
Mon
29°
Tue
27°
Wed
Weather from OpenWeatherMap