תפריט עמוד

הפנטנאל בברזיל: בעקבות היגוארים

ברזיל מציעה למבקרים בה הרבה יותר מקרנבל וחופים יפים. הארץ הטרופית היפה היא גן עדן לחובבי טבע, ואחת הדוגמאות הטובות ביותר לכך היא אזור הפנטנאל (הידוע גם כביצות סן לורנסו) שבמערב המדינה, וכן בחלקים קטנים ממזרח בוליביה וצפון פרגוואי. זהו אזור הביצות הגדול בעולם, שמשתרע על שטח של כ-250,000 קמ"ר, כאשר הביצות מקבלות את מימיהן מנהר פרגוואי ומן הנחלים והיובלים הנשפכים אליו מצפון.


שיט בפנטנאל, אחת מהדרכים הטובות לתור את האזור | צילומים: שאטרסטוק

אזור הפנטנאל כולל יערות טרופיים, סבכי קנה וגומא, כרי מרעה עשבוניים ועולם חי עשיר. כל אלה הקנו לאזור את התואר אתר מורשת עולמית של אונסק"ו.  למעשה, אפשר לפגוש כאן מגוון רחב של בעלי חיים יותר מבכל מקום אחר באמריקה הדרומית. חיים כאן מינים רבים של דגים (כולל דגי פירניה), תנינים, נחשי אנקונדה, מאות מינים של ציפורים, בהן טוקן ומקאו כחול, מהציפורים הנדירות בעולם, קפיברות, קופי שאגן וקופי מקאו, זאבים, ארמדילים וגולת הכותרת – יגוארים. כל אלה הופכים את אזור הפנטנאל לאחד מהטובים בעולם לטיול ספארי. ניתן לטייל במקום בשלל דרכים: הליכה ברגל, שייט, רכיבה על סוסים ועוד. 


אזור הפנטנאל מהווה בית למינים רבים של ציפורים אקזוטיות

באזור הפנטנאל ישנם מחנות ספארי, שממוקמים במקומות בהם יש סיכויים גבוהים במיוחד לצפות בבעלי החיים השונים. הנה כמה מהם:

פאוסו אלגרה
פאוסו אלגרה, שבצפון הפנטנאל, הוא אזור מצוין לצפייה במינם רבים של בעלי חיים. כבר בדרך למחנה אפשר לראות בעלי חיים בסביבתם הטבעית ואף לצלם אותם. אחת הסיבות הטובות להגיע דווקא לפה היא האפשרות לצפות בתוכי מקאו ספיקס, או המקאו הכחול, מין זה של תוכי נדיר ביותר שנמצא בסכנת הכחדה חמורה. בפאוסו אלגרה ניתן לצפות בתוכים הללו כשהם עפים באזור אתרי הקינון. בנוסף, ניתן לפגוש באזור פאוסו אלגרה מינים נוספים של בעלי חיים, כמו תניני קיימן, קופים, אנקונדות ואיילים.


תניני קיימן בביצות הפנטנאל

פנטנאל יגואר קאמפ
גולת הכותרת של אזור הפנטנאל, היא, כאמור, האפשרות לצפות ביגוארים בסביבתם הטבעית, ואחד המקומות הטובים ביותר לעשות זאת הוא אזור Pantanal Jaguar Camp. היגוארים, אשר נוטים לחיות לבד, מבלים זמן רב בנהרות ובערוצים, ואחת הדרכים הטובות ביותר לצפות ביצורים המרשימים הללו היא במהלך שייט.


יגואר בפוזה מאיימת בביצות הפנטנאל

באזור הזה יש סיכויים גדולים לראות את היגוארים מנהלים את שגרת היום יום שלהם: משחרים לטרף, צדים, שוחים או פשוט מנמנמים. לא רק יגוארים אפשר לפגוש במהלך שייט כאן, אלא גם חתולים קטנים יותר כמו אוצלוט, שועלים, קופי שאגן, תניני קיימן, טפירים, קפיברות ועוד.


קפיברות רוחצות במים

פוסאדה ריו קלארו
במרכז הפנטנאל, על נהר הריו קלארו, נמצאת חוות פוסאדה ריו קלארו, השוכנת בסביבה מגוונת של יערות, ביצות ומקווי מים. אלו מהווים בית למגוון רחב של בעלי חיים, ובהם טפירים, תניני קיימן, קופי שאגן ומינים רבים של ציפורים, כולל טוקנים ססגוניים. המקום טוב במיוחד לספארי לילה, ואפשר לצפות בו בבעלי החיים במגוון דרכים, ובהן שייט ורכיבה על סוסים.

 

 

הרצאת וידאו: פטגוניה המסעירה

לתגובות, תוספות ותיקונים
להוספת תגובה

תגובות

  1. עמוס כהנס הגיב:

    אני מעוניין לתכנן טיול פרטי לפנטנל למשך כשבועיים בסוף אוקטובר תחילת נובמבר עם דגש על טבע חיות וציפורים התוכנית להמשיך משם לסאו פאולו לביקור משפחתי אשמח לשמוע אם אתם מסייעים בתכנון טיולים כאלו

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.