תפריט עמוד

דרום אמריקה - המדריך המלא לטיול לדרום אמריקה

יבשת דרום אמריקה נמצאת מדרום למרכז אמריקה, השייכת גיאוגרפית ליבשת צפון אמריקה (מגבול פנמה-קולומביה).

אטרקציות בדרום אמריקה – גולת הכותרת

יש אטרקציות רבות שלא כדאי לפספס כשמטיילים בדרום אמריקה, הכל כמובן בכפוף לעונה ולתקציב. כמה המלצות מבין רבות: איי גלפגוס מערבית לאקוודור, הקרנבל בברזיל, מפלי האיגואסו, קווי נסקה המסתוריים בפרו, הסלאר – מדבר המלח בדרום בוליביה, מאצ'ו פיצ'ו וקוסקו בפרו, ריו דה ז'ניירו בברזיל, פארק טורס דל פיינה בצ'ילה, הקרחון פריטו מורנו בארגנטינה, בואנוס איירס, בירת ארגנטינה.

לכתבה דרום אמריקה מחוץ למסלול

מהו סוד קסמה של דרום אמריקה?

מאחורי המספרים היבשים על המפל הגבוה בעולם או הנהר שבו זורמים הכי הרבה מים, שוכנת יבשת מופלאה, שקסמה טמון במורשת שלה. אותה מורשת שהכובשים ניסו למחוק ורוב הטיילים מתעלמים ממנה בדרכם להרים ולג'ונגלים ולקרחונים
לכתבה המלאה

מטיילים המגיעים אל דרום אמריקה לתקופה ארוכה נעים בדרך כלל בשני "גלים", זה שעולה וזה שיורד, שנקבעים בהתאם לעונת השנה (זכרו שמדובר בחצי הדרומי של כדור הארץ), אבל גם בהתחשב בקרנבל בברזיל. אם אתם גמישים במועד התחלת הטיול, להלן שני מסלולים מומלצים:

המסלול דרומה

מקום נחיתה: קיטו באקוודור או לימה בפרו (אפשר להגיע מיולי-אוגוסט למדינות המשווניות).
מסלול: אקוודור, פרו, בוליביה, צ'ילה וארגנטינה (כדאי לעבור בין צ'ילה לארגנטינה לסירוגין בשל הנופים המרהיבים בקו הגבול שבמרומי האנדים). מתחילת דצמבר אפשר להגיע לפטגוניה ולארץ האש (בדרום צ'ילה וארגנטינה), אז מתחיל שם האביב והקיץ. בפברואר חוגגים בברזיל את הקרנבל המפורסם ולקראת המועד מתכנסים בה כל המטיילים ביבשת (לפני הקרנבל או לאחריו מומלץ לפקוד את מפלי האיגואסו בגבול ברזיל-ארגנטינה). אחרי הקרנבל ממשיכים מטיילי ה"גל היורד" לקולומביה, ונצואלה או למרכז אמריקה.

המסלול צפונה

מקום נחיתה: בואנוס איירס בארגנטינה או סנטיאגו בצ'ילה (אפשר להגיע החל מנובמבר-דצמבר).
מסלול: מצפון צ'ילה וארגנטינה יורדים דרומה לארץ האש ולפטגוניה (מקובל לשכור רכב או לנוע בטרמפים), עולים וממשיכים לברזיל לקראת הקרנבל בחודש פברואר. החל מסוף מרס מומלץ להגיע לבוליביה, ממנה לעבור לפרו, להצפין לאקוודור ולאחר מכן לקולומביה, ונצואלה.

המלצה: מטיילים רבים מסכימים שארגנטינה וצ'ילה בורכו בנופים המרשימים ביותר ובעושר של פארקים, בעלי חיים, אגמים, אפשרויות טרקים וכו'. הוסיפו לכך את רמת החיים הגבוהה בהן ביחס למדינות האנדיות (הנהנתנים לא יוותרו על ברילוצ'ה, עיר השוקולד והסטייקים הארגנטינאית, או על מסעדות הבשר האיכותיות ברחבי ארגנטינה) וקיבלתם שתי מדינות שחובה לבקר בהן כשמגיעים ליבשת. למי שזמנו בידו, מרחיב את הטיול גם לברזיל ולמדינות האנדיות.

דרכים

כביש פאן אמריקן (או פאן אמריקנה) חוצה את יבשת אמריקה בשלמותה מדרום לצפון. הנתיב, המכונה בדרום אמריקה טרנסאמריקנה, הוא יותר מושג מאשר כביש. בשנת 1923 נסללו כ-26,000 קילומטר של כביש שמחבר בין החוג הצפוני לבין הקצה הדרומי של צ'ילה. אחרי שהכביש עובר בצפון אמריקה ובמרכזה הוא נכנס (ברציפות חלקית) לקולומביה, לאקוודור, לפרו ולצ'ילה.
קרטרה אוסטרל היא המשכה של הפאן אמריקנה, דרך (חלקה – מהצפון עד קויאיקה כבר כביש סלול) באורך 1,200 קילומטר שמובילה מהעיר פוארטו מונט במרכז צ'ילה עד לדרום צ'ילה. החלק המתוייר הוא הקטע המרכזי, בין העיר צ'אייטן עד למעבר הגבול עם ארגנטינה בכפר צ'ילה צ'יקו. הדרך מפורסמת בעיקר בזכות הנופים: אגמים, הרים מושלגים, מפלים וכפרים שלווים הופכים את הנסיעה לחוויה. נכון להיום, הדרך בחלקה אינה סלולה, מה שמבטיח לא מעט פנצ'רים בגלגלים ושמשות מנופצות מאבנים קטנות שעפות מהדרך במהלך הנסיעה.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.