תפריט עמוד

פרגוואי - המדריך המלא לטיול לפרגוואי

פרגוואי - המדריך המלא לטיול לפרגוואי
תעודת
זהות

תעודת זהות

שם רשמי: הרפובליקה של פרגוואי (Paraguay)

שפה רשמית: ספרדית וגוארני

מטבע: גואַרנִי

בירה: אַסונסיון (Asuncion)

קידומת:

הפרש שעות: מינוס שבע שעות

פרגוואי

אקלים

ברוב שטחי פרגוואי שורר אקלים סובטרופי, אבל במערב המדינה יבש יותר. כמות המשקעים השנתית נעה בין פחות מ-600 מילימטרים במערב ל-1,700 מילימטרים בקירוב בדרום-מזרח המדינה.

טבע וסביבה

יערות מכסים כ-40 אחוזים מחלקיה המזרחיים של פרגוואי ויותר ממחצית משטחי צ'אקו בורל. עד כה תועדו בהם יותר מ-500 מיני עצים. בצ'אקו בורל גדלים צמחים שמהם מפיקים טנין וחומרים אחרים. עמם נמנה "פאלו סנטו", העץ הקדוש, מקור לשמן יקר. בפרגוואי גדלים גם צמחי מרפא רבים, שעליהם מבוססת הרפואה העממית המקומית. אננס הבר נפוץ במזרח הארץ, שם גדלים גם תפוזים מרים. התפוז המתוק – שהובא על ידי הספרדים – נפוץ מאוד. גם עולם החי של פרגוואי עשיר ומגוון. בצ'אקו בורל מצויים היגואר, חזיר הבר, הקפיברה והאייל, הארמדיל, דוב הנמלים, הלוטרה והנוטרייה. עם עופות הבר החיים בפרגוואי נמנים מיני איביס, אנפה, טוקן, יונה, דררה ותוכי. בפרגוואי יש מגוון חרקים, ובהם יתושים המתקבצים בלהקות גדולות. מבין העכבישנים ידועים עכבישי טרנטולה קטלניים. במזרח פרגוואי חיים קופים שונים, וכן טפיר, פקרי, פומה, יגואר ואייל. באיזור זה יש יותר מ-400 מיני עופות, ובהם עיטים, בזים, חוגלות, יונים ואנפות. בנהרות ובאגמים של פרגוואי יש תנינים ומגוון דגים.
על עולם הצומח והחי של פרגוואי מאיים בירוא היערות. בין השנים 1958 ו-1985 הושמדו, לפי הערכות, כ-20 מיליון דונם יערות בפרגוואי. בעיה סביבתית חמורה נוספת היא זיהום מקורות מים בשפכים.

פרגוואי אמנם פחות מתוירת מן המדינות השכנות בוליביה, ברזיל וארגנטינה, אבל יש לה המון מה להציע למבקרים בה: ערים מעניינות, יערות גשם, פארקים לאומיים, צמחים נדירים, והאטרקציה המפורסמת ביותר במדינה – מפלי איגואסו המרשימים.

ישראלים המבקרים בפרגוואי אינם זקוקים לאשרה.

אתרי תיירות חשובים

אסונסיון הבירה נמצאת במערב המדינה, על גדות נהר פרגוואי. כדאי לבקר בה בפארק קרלוס אנטוניו לופס, המאפשר תצפית על העיר כולה, בגנים הבוטניים ובבית לופס, המשמש היום כמוזיאון לטבע.
מצפון-מזרח לאסונסיון נמצאת האטרקציה התיירותית העיקרית בפרגוואי: מפלי גוויירה שעל נהר פרנה. המפלים המרשימים נופלים מגובה 114 מטרים בעוצמה רבה. קרוב לשם נמצא סכר איטאיפו שעל נהר פרנה, ובו פועלת אחת מתחנות החשמל ההידרואלקטריות הגדולות בעולם.

הנחיות לתייר הישראלי

ישראלים המבקרים בפרגוואי אינם זקוקים לאשרה. העונה המומלצת ביותר לביקור בפרגוואי היא בחודשים יוני-יולי.
שדה התעופה הבינלאומי של פרגוואי נמצא במרחק 16 קילומטרים מאסונסיון הבירה. טיסות סדירות מגיעות מספרד, מארגנטינה ומברזיל.
שגרירות ישראל בפרגוואי נמצאת באסונסיון. שגרירות פרגוואי בישראל שוכנת במבשרת ציון.

אסונסיון, בירת מדינת פרגוואי, שוכנת במזרח המדינה על גדת נהר פרגוואי. כדאי לבקר בפארק קרלוס אנטוניו לופז ממנו נשקף נוף נאה של העיר, בארמון הנשיאות (אין כניסה לבניין עצמו), בקאסה ויולה הקולוניאלית, קתדרלת מטרופוליטן, קאסה דה לה אינדפדנסיה, בית התרבות של פרגוואי, הגנים הבוטניים, המוזיאון… קרא עוד

אסונסיון, בירת מדינת פרגוואי, שוכנת במזרח המדינה על גדת נהר פרגוואי. כדאי לבקר בפארק קרלוס אנטוניו לופז ממנו נשקף נוף נאה של העיר, בארמון הנשיאות (אין כניסה לבניין עצמו), בקאסה ויולה הקולוניאלית, קתדרלת מטרופוליטן, קאסה דה לה אינדפדנסיה, בית התרבות של פרגוואי, הגנים הבוטניים, המוזיאון הלאומי לאמנויות יפות, מוזיאון אנדס ברברו האנתרופולוגי ועוד. במזרח פרגוואי…

קרא עוד

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.