תפריט עמוד

יוון - המדריך המלא לטיול ליוון

יוון - המדריך המלא לטיול ליוון
תעודת
זהות

תעודת זהות

שם רשמי: הרפובליקה ההֶלֶנִית (Greece)

שפה רשמית: יוונית

מטבע: אירו

בירה: אַתונָה (Athens)

קידומת:

הפרש שעות: אין

יוון

אקלים

במרבית שטחי יוון שורר אקלים ים תיכוני, המאופיין בקיץ חם ויבש ובחורף קריר וגשום. בפנים המדינה שורר אקלים יבשתי, ובחלקה הצפוני האקלים ממוזג. מרבית הגשמים יורדים כאן בחודשי החורף, ובהרים שבצפון יורד שלג כבד.

טבע וסביבה

בצפון יוון עדיין נותרו יערות, אבל בשאר האזורים הם נפגעו קשות עקב רעיית עִזים, כריתת עצים ושריפות. האזור היבש בפלופונסוס עשיר בפרחים, ובהם הכרכום, הכלנית, האירוס, הפרג, השושן, ורד הסלעים והרקפת.
עולם החי של יוון נפגע במידה רבה בשל הציד והדיג, ובמיוחד נכון הדבר לגבי העופות והדגה. הזאבים והדובים נחשבים ביוון כמזיקים לחקלאות, יותר מאשר כחיות מוגנות. חופי האיים זַקינְתוס וקפַלינְיָה שבמערב יוון מהווים בית גידול לאוכלוסיית צבי הים הגדולה באירופה. ואולם, הצבים הקטנים, הבוקעים מביציהם, נאלצים להתמודד לא רק עם סכנות טבעיות, אלא גם עם מכוניות הדורסות אותם ועם מסיבות חוף, המסכנות את קיומם. במימי יוון חיים בין השאר דולפינים.
כלב הים הנזירי הים תיכוני, המין הנדיר ביותר בין כלבי הים, הוא אחד מששת היונקים המצויים בראש רשימת בעלי החיים השרויים בסכנת הכחדה ביוון. מספר הפרטים של בעל חיים זה הולך וקטן, והוא עומד כיום על כ-400 בלבד, שמחציתם חיים ביוון.