תפריט עמוד

ברצלונה, ספרד

אמנם היא לא בירת ספרד, אבל ברצלונה במובנים רבים נחשבת לעיר הבולטת והמושכת ביותר במדינה. בדומה לערים גדולות ומרכזיות, ברצלונה משרה על המבקרים בה תחושה שפה קורה כל האקשן של ספרד. האירועים הכי שווים, המסיבות הכי טובות, הטרנדים הכי עכשווים, המסעדות הכי נחשבות והאדריכלות הכי יפה. מה שבטוח שאפשר לחזור ולבקר בברצלונה יותר מפעם אחת. אייל ברטוב מביא תמונות למזכרת (צילום ועריכה: אייל ברטוב)

בירת קטלוניה משכה אליה מאז ומעולם תיירים רבים, אך אין ספק כי יוקרתה של העיר והפופולריות שלה כיעד תיירותי קפצה מדרגה מאז 1992, השנה בה התקיימה אולימפיאדת ברצלונה. אנשי ברצלונה לא הסתפקו בבניית מתחם אולימפי סטנדרטי, אלא יצרו שכונה חדשה בעיר, הפכו את הנמל מאזור מסחרי ליעד תיירות מושך, שיפצו את בתי המלון, שדרגו את התחבורה והעמידו עשרות פסלים מעשה ידי טובי האמנים ברחבי העיר. מתיחת פנים זו הציבה את העיר בשורה אחת עם הערים החשובות והיפות בעולם. 

עיקר הקסם של העיר נובע בארכיטקטורה המודרניסטית הייחודית לה וכל מבקר בעיר לא יכול להחמיץ את נוכחותה הבולטת. יותר מכל מזוהה העיר עם האדריכל-האמן הגאון אנטוניו גאודי שנולד, חי, יצר ומת בברצלונה. גאודי הוא שם נרדף לעיר ורבים מתושביה רואים בו מעין קדוש אשר פיאר את העיר והגן על ערכי הכנסייה. העיר מקושטת בשלל מיצירותיו הנפלאות של גאודי וגולת הכותרת היא הכנסייה המרשימה שניצבת מעל בנייני העיר – לה סגרדה פמיליה – יצירת הפאר הגותית עליה עבד גאודי על יום מותו ב-1926. מאז ועד היום שוקדים בברצלונה על השלמת הכנסייה המפוארת על פי תוכניותיו של גאודי. מומלץ לעלות לראשי הצריחים ולהשקיף על העיר. 

אתרים נוספים ומאוד מומלצים לביקור הם: שדרת לה רמבלה המשתרעת במרכז העיר ורוחשת פעילות במהלך כל שעות היום; הרובע הגותי (בארי גותיק) עמוס הסמטאות, המבנים הגותיים והקתדרלה המדהימה; ארמון גואל הנחשב ליצירתו השניה החשובה של גאודי; בית מילה שנחשב לאחת מיצירותיו השאפתניות של גאודי; פארק גואל שנראה כאילו יצא מספר אגדות; גבעת מונטז'ואיק (הר היהודים) שבראשה מבצר עם תצפית יפה על העיר, הכפר האולימפי המפורסם ומוזיאון מירו; שוק לה בוקריה הנחשב לשוק המזון הגדול של העיר.

    האם המאמר הזה עזר לך?

    עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

    תגובות פייסבוק