תפריט עמוד

איסלנד - המדריך המלא לטיול לאיסלנד

איסלנד - המדריך המלא לטיול לאיסלנד
תעודת
זהות

תעודת זהות

שם רשמי: הרפובליקה של איסלנד (Iceland)

שפה רשמית: איסלנדית

מטבע: קרונה (כתר)

בירה: רייקיאוויק (Reykjavik)

קידומת:

הפרש שעות: מינוס שלוש שעות

איסלנד

אקלים

חופה הדרומי של איסלנד מושפע מזרם הגולף החם. האקלים באזור זה נוח יחסית, ומי הים אינם קופאים בו. ככל שמתרחקים מן החוף הדרומי, כך הופך האקלים יבשתי יותר, וההבדלים בין היום ללילה ובין הקיץ לחורף נעשים קיצוניים יותר. ברמה שבמרכז האי קר מאוד גם בקיץ, והטמפרטורה עולה בה רק לעתים רחוקות מעל האפס.

טבע וסביבה

איסלנד שוכנת בגבול שבין שטחי הטונדרה חסרת העצים ובין אזור היערות המחטניים. רק כ-25 אחוז משטח איסלנד מכוסים בצמחייה. שועלים היו היונקים היחידים באיסלנד כשהחלה בה התיישבות אנושית. האדם הביא איתו חיות בית ומשק, וכן חולדות ועכברים. מאוחר יותר הובא לאי אייל הצפון. מגוון העופות באי עשיר, ובצוקיו מקננים עופות מים רבים. מושבות הברווזים באגמי הצפון של איסלנד הן מהגדולות בעולם. באגמים יש גם דגי אלתית וטרוטה.
מצפון לקרחון וטנייקטל נמצא אחד מאזורי הפרא הנרחבים באירופה. על קיומו מאיים פרויקט להקמת סכר ומאגר מים גדול.
איסלנד עוררה עליה את זעמם של ארגוני סביבה, כשהחליטה ב-1999 לחדש את הצייד המסחרי של לווייתנים. בצד נורווגיה ויפן, איסלנד היא מהמדינות היחידות בעולם שעוסקות כיום בציד לווייתנים.

טיולי הרשמה באזור

אל מדבר הקרח והאש – טיול חוצה איסלנד
אל מדבר הקרח והאש – טיול חוצה איסלנד

ברוח למציאות אחרת, להתנתק מהרעש ולנחות במקום בו הזמן זורם בקצב אחר. טיול מאורגן יחודי לקבוצות בינלאומיות ברכב שטח. חוויה איסלנדית אמיתית כפי שרק המקומיים מכירים! נטייל לאורך מסלול הררי באוטובוס מיוחד שמותאם גם לשטח ומאפשר לנו לשלב ...

רמות הרריות ומישורים ירוקים – טיול ג'יפים בנהיגה עצמית
רמות הרריות ומישורים ירוקים – טיול ג'יפים בנהיגה עצמית

טיול ג'יפים שהוא הרפתקאת 4x4 אמיתית. טיול ברמות ההרריות והמישורים הירוקים של איסלנד, הטיול מכסה את הנופים הכי מעניינים של האי. הטיול עובר במעגל הזהב וממשיך בדרך ההררית קיולור (Kjölur) העוברת בין הקרחונים Langjökull ו-Hofsjökull.

הצבעים של איסלנד – טיול היקפי בין נופים פראיים
הצבעים של איסלנד – טיול היקפי בין נופים פראיים

טיול בנהיגה עצמית במסלול היקפי מורחב בין נופיה המשגעים של איסלנד. הטיול עובר בשמורת יוקולסארגליופור שם מבקרים במפל דטיפוס - המפל החזק באירופה ועמק אסיברגי שנוצר משיטפון עז של מי נהר קרחוניים.