תפריט עמוד

אוסטרליה - המדריך המלא לטיול לאוסטרליה

אוסטרליה - המדריך המלא לטיול לאוסטרליה
תעודת
זהות

תעודת זהות

שם רשמי: הרפובליקה של אוסטרליה (Australia)

שפה רשמית: אנגלית

מטבע: דולר אוסטרלי

בירה: קנברה (Canberra)

קידומת:

הפרש שעות: פלוס שבע שעות (קנברה)

אוסטרליה

אקלים

פנים הארץ וחלקיה המערביים והדרומיים הם אזורים צחיחים או צחיחים למחצה, ובקיץ (אוקטובר עד מרץ) שורר בהם חום כבד. בצפון אוסטרליה חם כל ימות השנה, ובקיץ, בתקופת המונסון, גם לח מאוד. באזורי החוף ובדרום-מערב המדינה, בסביבות העיר פרת, שורר אקלים ממוזג טיפוסי. באזורים אלה כמות הגשמים השנתית הממוצעת מגיעה עד 1,800 מילימטר.

טבע וסביבה

בשל בידודה הגיאוגרפי התפתחו באוסטרליה צומח וחי ייחודיים ומגוונים. בשטחה הנרחב יש תצורות צומח שונות, ובהן יערות גשם טרופיים, יערות גשם ממוזגים, יערות מחטניים, בתות שיטים, סוואנות, ערבות, כרי עשב ומדבריות. הצמח המשותף לכולן, פרט ליערות הגשם, הוא עץ האקליפטוס, המונה יותר מ-500 מינים. צמח נפוץ אחר הוא השיטה, שבאוסטרליה גדלים כ-600 מינים שלה. במדבריות יש צמחים כמו כף הקנגורו, שהסתגלו לתנאי השטח והאקלים הקשים. צמחים אלה מנצלים את המשקעים המעטים היורדים במדבריות, ופורחים מיד לאחר רדת הגשם.
בצמחים אוסטרליים רבים התפתחו שיטות מתוחכמות למשיכת העופות והחרקים המאביקים. שיטות אלה כוללות פרחים בצבעים מרהיבים, צורות יוצאות דופן וכמויות גדולות של צוף. אחדים מהצמחים האוסטרליים מייצרים פירות וזרעים מעוצים; אלה שורדים באש השריפות, ואף זקוקים לה כדי לנבוט.
עולם החי של אוסטרליה כולל כ-800 מיני עופות, אשר כ-400 מהם ייחודיים למדינה זו, ובהם 55 מיני תוכים. גודלם של העופות משתנה מדבשָנִיים זעירים ועד האֶמו, המגיע לגובה שני מטרים. באוסטרליה יש 300 מיני לטאות, 140 מיני נחשים ושני מיני תנינים. 230 מיני היונקים המקומיים נחלקים לשתי קבוצות עיקריות: כיסאים וביבאים. הכיסאים ממליטים ולד לא מפותח, שאותו הם מגדלים בכיס אימהי עד גיל מבוגר יותר. באוסטרליה יש מינים רבים של כיסאים, ובהם הקואָלָה, הוומבט ויותר מחמישים מיני קנגורו. על הביבאים, מטילי הביצים, נמנים הברווזן וקיפודן הנמלים.

אוסטרליה היא יבשת המכילה בתוכה מדינה אחת, שאף היא נקראת אוסטרליה. למרות שזוהי היבשת הקטנה ביותר, היא עדיין גדולה מדי מכדי שאפשר יהיה להגיע לכל פינותיה במהלך טיול אחד. רוב מוחלט של תושבי אוסטרליה מתגוררים בערים וביישובים לאורך חופי היבשת (בעיקר החופים המזרחיים), ובמרכז יש מרחבים עצומים שבהם שולט הטבע הפראי: מדבריות עצומים, יערות גשם סבוכים, נהרות ומפלים ומגוון מרשים של בעלי חיים אנדמיים אשר שימרו תכונות יוצאות דופן. באוקיינוס השקט, מצפון-מזרח לאוסטרליה, נמצאת שונית האלמוגים הגדולה בעולם.

אזורי אוסטרליה

אוסטרליה נחלקת לשש מדינות – ניו סאות' ויילס, ויקטוריה, קווינסלנד, אוסטרליה הדרומית, אוסטרליה המערבית וטסמניה; ולשני מחוזות (טריטוריות) – הטריטוריה הצפונית וטריטוריית הבירה. רוב התיירים המגיעים לאוסטרליה מטיילים בניו סאות' ויילס, שבה נמצאת סידני, משם מצפינים לקווינסלנד, לבריזבן ולשונית המחסום הגדולה, או מדרימים למדינת ויקטוריה, שבה נמצאת העיר היפה מלבורן. ההרפתקנים יותר ירחיקו לטריטוריה הצפונית, לבה של אוסטרליה, עם מרחבים שנמתחים עד קצה האופק, מדבר אדום שבמרכזו נמצא סלע מקודש ומסתורי ושמורות טבע מפעימות. רק מעטי מעט מגיעים למערב אוסטרליה, שם אפשר למצוא כמה ערים מבודדות, דוגמת פרת', חופים יפהפיים, תופעות גיאולוגיות מרשימות והרבה שלווה מבורכת.

מקומות באוסטרליה שלא כדאי להחמיץ

סידני – הגדולה בערי אוסטרליה מציעה שפע של מקומות בילוי, חיי תרבות עשירים וחופים נפלאים. בנמל של סידני נמצאים שנים מסמליה המפורסמים של העיר: גשר מרשים שמראשו נשקף נוף מרהיב של העיר והמפרץ, ובית האופרה עם העיצוב הייחודי.
שונית המחסום הגדולה – מערכת שוניות האלמוגים הארוכה בעולם משתרעת לאורך של יותר מ-2,000 ק"מ ממזרח לחופי מדינת קווינסלנד. מומלץ לצאת למסע שיט משולב בצלילות.
דרך האוקיינוס הגדולה – אחת מדרכי הנוף היפות בעולם מתפתלת לאורך החוף הדרומי-מזרחי של אוסטרליה ומציעה נופים קסומים של האוקיינוס הדרומי.
ההרים הכחולים – חלק מרכס הרים אדיר שעובר לאורך החוף המזרחי של אוסטרליה, כמאה ק"מ מדרום לסידני. זוהי שמורת טבע שבשטחה יש אזורים הרריים, מצוקים דרמטיים, נהרות, מפלים מרשימים וכמה עיירות. אל תחמיצו ביקור בשלושת הסלעים המדהימים שזכו לשם "שלוש האחיות".
הטריטוריה הצפונית – אזור מדברי עצום ושטוח להפליא, שמשתרע במרכז אוסטרליה עד לגבולה הצפוני. זהו האאוטבק (Outback) האוסטרלי המפורסם, שהנסיעה דרכו היא חוויה יוצאת דופן, במיוחד למי שבא ממדינה קטנה כשלנו. בין אתרי הטבע מפעימים שתמצאו כאן: אולורו ("הסלע האדום"), המקודש לאבוריג'ינים, קינגס קניון, האולגס ושמורות הטבע שופעות המים ובעלי החיים – קקדו וליצ'פילד.
טסמניה – האי, שנמצא מדרום-מזרח לאוסטרליה והשייך לה, הוא גן עדן לחובבי הליכה בטבע. אחד מהטרקים המפורסמים באוסטרליה נמצא כאן – טרק האוברלנד (Overland), שעובר דרך הרים נישאים ואגמים צלולים. טסמניה היא גם בית לבעל חיים ייחודי, השד הטסמני – יונק הכיס הטורף הגדול בעולם.
ואם כבר הזכרנו בעלי חיים, אי אפשר שלא להזכיר כמה מהחיות הייחודיות שנמצאות באוסטרליה: יונקי כיס דוגמת הקנגורו, הוומבט והקואלה, יונקי ביב דוגמת הברווזן והקיפודן ועופות שאיבדו את יכולת התעופה, בהם האמו והקזואר.

אשרות ושגרירויות ישראלים המבקרים באוסטרליה זקוקים לאשרת ביקור. את האשרה ניתן להנפיק דרך משרדי הנסיעות או עצמאית, במשלוח דואר רשום לשגרירות האוסטרלית. לצורך הנפקת הויזה דרך דואר רשום, יש למלא את טופס 48R-HEB, אותו ניתן להדפיס מאתר האינטרנט של השגרירות האוסטרלית או לקבלו בסוכנויות הנסיעות.… קרא עוד

לשכות תיירות אתר לשכת התיירות האוסטרליתמטבע דולר אוסטרלי הפרש שעות אוסטרליה מקדימה את שעון ישראל בשש עד שמונה שעות. תקשורת הקידומת הבינלאומית של אוסטרליה – 61. תחבורה טיסות: בשל המרחקים העצומים במדינה, טיסות פנים הופכות אטרקטיביות במיוחד ואף הכרח כשזמן הטיול קצוב. בדומה לכרטיס ה-VUSA… קרא עוד

כסף בסידני

כדאי להצטייד בכרטיס אשראי בינלאומי - במרבית המסעדות, החנויות הגדולות והמלונות בעיר מכבדים כרטיסי אשראי בינלאומיים...

קרא עוד

טיפים בסידני

מדיניות הטיפים במסעדות בסידני דומה לזו הנהוגה בארץ - השארת טיפ אינה חובה, אבל מאוד מקובל להשאיר טיפ בגובה של 15-10 אחוזים מן החשבון.

קרא עוד

תחבורה ציבורית בסידני

למרות שהדרך הנוחה ביותר לטייל באוסטרליה היא ברכב שכור, בסידני דווקא עדיף לא לשכור רכב אלא להשתמש בתחבורה הציבורית...

קרא עוד

זהירות ברחובות סידני

סידני היא אמנם עיר בטוחה למדי, אבל כמו בכל עיר גדולה, גם כאן יש אזורים פחות בטוחים שעדיף להימנע מלהסתובב בהם בלילה...

קרא עוד

כניסה ויציאה ל-אוסטרליה! חשוב לקרוא

בנמה"ת הבינ"ל של בריסביין יושב (כך על פי הסיפורים) בחור/ה ישראלי/ת, שעובדים עבור ההגירה ו"נופלים על ישראלים" שבאים לעבוד או עבדו ויוצאים...

קרא עוד

מזכרות מאוסטרליה בזול

מזכרות אבוריג'יניות, כגון דידג'ירידו , כדאי לקנות באליס-ספרינגס באוסטרליה - זה הרבה יותר זול שם מאשר בערים אחרות. את המזכרות אפשר לשלוח לארץ בדואר במקום להסחב איתן, אך צריך להיזהר: על דידג', למשל, המכס גובה תשלום נוסף עבור "יבוא כלי נגינה".

קרא עוד

עשרת המומלצים של אוסטרליה

 1. עיר: סידני באוסטרליה יש לא מעט ערים ראויות, אבל אם צריך לבחור רק עיר אחת לבקר בה, אז סידני (Sidney), שמהווה עבור תיירים רבים את שער הכניסה העיקרי למדינה, לוקחת בגדול. סידני העיר הגדולה ביותר באוסטרליה, החלה את דרכה כמושבת עונשין בשנת 1788. היום… קרא עוד

בילוי משפחתי בקנברה

בגולד קריק וילג' (Gold Creek Village) שבעיבורי העיר כל המשפחה תיהנה. אפשר לנסוע שם ברכבות עם קטרי קיטור, לבקר במוזיאון הדינוזאורים הלאומי ולהציץ מלמעלה על כפר אירופי מיניאטורי ובו טירות, גשרים וגנים.

קרא עוד

קנגרו איילנד: פיסול בטבע לאחר התפרצות הר געש

המטיילים באוסטרליה בדרך כלל מבקרים במקומות הקלסיים לפי הספר והמעט שכתוב בו. האי "קנגרו איילנד" מוזכר מעט מאוד ולכן גם לא רבים המבקרים בו. כדאי להשקיע זמן נוסף לטיול מעניין...

קרא עוד

פינגווינים ואריות ים על האי

האי קנגורו איילנד שבטריטוריה הדרומית באוסטרליה הוא מקום מצוין לראות חיות שונות - פינגווינים, אריות ים, ועוד. אולם, אם מתכננים לשלב טיול בניו-זילנד עם הטיול באוסטרליה ניתן לוותר עליו מפני שכל החיות הללו נמצאות גם שם, ובשפע.

קרא עוד

מופעי רודיאו

כמעט בכל העיירות ברחבי האאוטבק באוסטרליה מתקיימים מופעי רודיאו סביב החודשים יולי-אוגוסט. אם מתכננים להגיע לאיזור (החל ממאונט איזה שבקווינסלנד, דרך כל הטריטוריה הצפונית ועד אליס ספרינגס) כדאי לברר תאריכי מופעים וללכת לראות מופע כזה.

קרא עוד

איתור דובי קואלה

באוסטרליה ניתן לראות קואלות בטבע בקלות יחסית ביער האקליפטוסים שליד העיירה Noosa בחוף המזרחי, או לאורך קטע החוף Great Ocean Road, שממערב למלבורן, במדינת ויקטוריה. כמו כן יש קואלות רבות בהרים שבתוך מגנטיק איילנד, אך שם יותר קשה לראות אותן.

קרא עוד

לקפוץ עם תנינים

בכניסה לפארק קאקאדו, הנמצא ליד העיר דרווין בטריטוריה הצפונית באוסטרליה, קיימות מספר חברות מסחריות המשווקות סיור של "תנינים קופצים" (Jumping Crocodiles) בנהר אדלייד. מומלץ מאוד להרשם לאחד מהסיורים הללו, ובין האופציות השונות - הטובה ביותר היא (באופן מפתיע משהו) ככל הנראה גם הזולה ביותר, שבה אתה יושב בסירה פתוחה ונמוכה ליד המים ויכול להתרשם מהתנינים מקרוב. באופציות היקרות יותר הנוסע יושב בסירה סגורה וגבוהה וההתרשמות מהחוויה פחותה בהרבה.

קרא עוד

אוסטרליה המערבית / המערב השקט

לעתים צריך לנסוע קילומטרים רבים כדי להגיע אל הדולפינים, אל הקניונים, אל האנשים החמים   הפינקלס שבפארק נמבורג. דיונות חול והצמחייה המתחדשת מאיימות על עמודי הגיר האלה  | צילום: ירון מילמן כתב: ירון מילמן לכתבה המלאה>>   קרא עוד

האי פרייזר / סימפוניה לגאות, ליערות גשם ולקנגורו

האי פרייזר, אי החול הגדול ביותר בעולם, גן עדן לאדם ול-4X4 שלו האי פרייזר. אי החול הגדול בעולם | צילום: אלון לויטה כתב: אלון לויטה לכתבה המלאה>> קרא עוד

ויקטוריה / לאורך הכביש הגדול

אחת מפניני התיירות באוסטרליה, Great Ocean Road, מתפתל לאורך החוף הדרום-מערבי של ויקטוריה. שילוב מרנין של ים, היסטוריה, תצורות סלע מדהימות, חיות בר ויערות גשם אריות ים באי קנגרו. חופי אוסטרליה מספקים למבקר אפשרויות רבות לפגוש יונקים ימיים כמו כלבי ים, דולפינים ולוויתנים | צילום:… קרא עוד

סידני

הנמל היפהפה, על בית האופרה המפורסם המעטר אותו, הוא מהמראות הבלתי נשכחים שמציעה אוסטרליה    סידני: עיר ללא הפסקה יעל רגב     סידני מציעה שילוב מנצח של יופים ובילויים, תרבות ואמנות, אקשן ושלווה, והכל על רקע של נופי ים מסחררים ביופיים. הנה שלל מקומות… קרא עוד

האי הינצ'ינברוק, קרוב לגן עדן

במזרח אוסטרליה יש שמורת טבע שמגיעים אליה רק בסירה. פרפרים, תניני ים, פריחה מרהיבה ואוויר צלול הם התושבים הקבועים בהינצ'ינברוק                                                   … קרא עוד

טסמניה / מדינה קטנה עם שמורות הרבה

האי הדרומי משופע בשמורות, בחופים יפהפיים ובלגונות. טיול בחבל ארץ עם אלפי מילימטרים של משקעים בשנה, בארצם של הוולאבי והשד הטסמני יער גשם בפארק הגדול, קריידל מאונטיין לייק סנט קלייר, שבמערב טסמניה | צילום: רמי אלמוג כתב: אבינועם תומר האי טסמניה, שהוא המדינה הקטנה ביותר… קרא עוד

בילוי משפחתי בקנברה

בגולד קריק וילג' (Gold Creek Village) שבעיבורי העיר כל המשפחה תיהנה. אפשר לנסוע שם ברכבות עם קטרי קיטור, לבקר במוזיאון הדינוזאורים הלאומי ולהציץ מלמעלה על כפר אירופי מיניאטורי ובו טירות, גשרים וגנים.

קרא עוד

קנגרו איילנד: פיסול בטבע לאחר התפרצות הר געש

המטיילים באוסטרליה בדרך כלל מבקרים במקומות הקלסיים לפי הספר והמעט שכתוב בו. האי "קנגרו איילנד" מוזכר מעט מאוד ולכן גם לא רבים המבקרים בו. כדאי להשקיע זמן נוסף לטיול מעניין...

קרא עוד

פינגווינים ואריות ים על האי

האי קנגורו איילנד שבטריטוריה הדרומית באוסטרליה הוא מקום מצוין לראות חיות שונות - פינגווינים, אריות ים, ועוד. אולם, אם מתכננים לשלב טיול בניו-זילנד עם הטיול באוסטרליה ניתן לוותר עליו מפני שכל החיות הללו נמצאות גם שם, ובשפע.

קרא עוד

מופעי רודיאו

כמעט בכל העיירות ברחבי האאוטבק באוסטרליה מתקיימים מופעי רודיאו סביב החודשים יולי-אוגוסט. אם מתכננים להגיע לאיזור (החל ממאונט איזה שבקווינסלנד, דרך כל הטריטוריה הצפונית ועד אליס ספרינגס) כדאי לברר תאריכי מופעים וללכת לראות מופע כזה.

קרא עוד

איתור דובי קואלה

באוסטרליה ניתן לראות קואלות בטבע בקלות יחסית ביער האקליפטוסים שליד העיירה Noosa בחוף המזרחי, או לאורך קטע החוף Great Ocean Road, שממערב למלבורן, במדינת ויקטוריה. כמו כן יש קואלות רבות בהרים שבתוך מגנטיק איילנד, אך שם יותר קשה לראות אותן.

קרא עוד

לקפוץ עם תנינים

בכניסה לפארק קאקאדו, הנמצא ליד העיר דרווין בטריטוריה הצפונית באוסטרליה, קיימות מספר חברות מסחריות המשווקות סיור של "תנינים קופצים" (Jumping Crocodiles) בנהר אדלייד. מומלץ מאוד להרשם לאחד מהסיורים הללו, ובין האופציות השונות - הטובה ביותר היא (באופן מפתיע משהו) ככל הנראה גם הזולה ביותר, שבה אתה יושב בסירה פתוחה ונמוכה ליד המים ויכול להתרשם מהתנינים מקרוב. באופציות היקרות יותר הנוסע יושב בסירה סגורה וגבוהה וההתרשמות מהחוויה פחותה בהרבה.

קרא עוד

אירועים ופסטיבלים יולי > מרוץ פחיות הבירה של דארווין בדיחה אוסטרלית ידועה מספרת על בחור מקומי שהעלה בוקר אחד בחכתו דג זהב, שהבטיח להעניק לו שלוש משאלות תמורת שחרורו. הדייג מיד ביקש פחית בירה איכותית שתכולתה אינה נגמרת לעולם. מיד הופיעה הפחית בידו, הוא לגם… קרא עוד

מסעדה תאילנדית מצוינת

בסידני יש המון מסעדות תאילנדיות, אחת האפשרויות המוצלחות היא Home Thai Restaurant ברחוב דיקסון, שמציעה מנות טעימות להפליא במידות גדולות ובתמחור שפוי...

קרא עוד

גלידרייה מופלאה

גלידה מדהימה בעבודת יד, הכי טובה שטעמתי במהלך טיול ארוך באוסטרליה...

קרא עוד

מסעדה צמחונית מצוינת בסידני

מסעדה צמחונית נהדרת עם הרבה מנות גדולות ויצירתיות שמתאימות לחלוקה...

קרא עוד

מטבח עכשווי בסידני

מסעדת Arras נחשבת מאז נפתחה ב-2007 לאחת המסעדות המצליחות בעיר, גם במיקום הקודם שלה וגם במיקום הנוכחי ב-CBD, מרכז העסקים של סידני...

קרא עוד

הפיצה הכי טובה בסידני

הפיצה הכי טובה שאכלתי באוסטרליה ובכלל. פיצה נפוליטנית עם בצק דקיק ופריך, והרבה תוספות טעימות...

קרא עוד

ארוחת בוקר מעולה בסידני

אם אתם ישנים באזור הסורי הילס ורוצים לפנק את עצמכם בארוחת בוקר מעולה, זה המקום. בית הקפה הזה מושך המון תרמילאים ותיירים...

קרא עוד

אירועים ופסטיבלים יולי > מרוץ פחיות הבירה של דארווין בדיחה אוסטרלית ידועה מספרת על בחור מקומי שהעלה בוקר אחד בחכתו דג זהב, שהבטיח להעניק לו שלוש משאלות תמורת שחרורו. הדייג מיד ביקש פחית בירה איכותית שתכולתה אינה נגמרת לעולם. מיד הופיעה הפחית בידו, הוא לגם… קרא עוד

לילה בספארי

אין דבר כזה בשום מקום אחר. בסידני אפשר לישון באוהל בלב גן החיות טארונגה. העסקה כוללת גם ספארי לילה מודרך...

קרא עוד

נוף לבית האופרה

הבד אנד ברקפסט הזה שוכן בבית אחוזה היסטורי באזור הרוקס, במרחק הליכה קצרה מהסירקולר קווי, כשמהחדרים אפשר להשקיף על המבנה דמוי הקונכיה של בית האופרה...

קרא עוד

דירה להשכיר בסידני

מלון דירות חדש ומצוחצח במרכז העיר, מרחק הליכה מנמל דרלינג. מתאים מאוד למשפחות או למי שמגיע לתקופה ארוכה...

קרא עוד

הוסטל מעולה בסידני

חדרים נקיים מאוד, מיקום מעולה - 3 דקות הליכה מתחנת הרכבת המרכזית, אוטובוס לחוף בונדי ממש בפתח של האכסנייה...

קרא עוד

מלון בוטיק רומנטי בפוטס פוינט

מלון בוטיק ששוכן באחוזה מפוארת בפרבר האופנתי פוטס פוינט, באזור שגדוש במסעדות מצוינת וברים טרנדיים...

קרא עוד

אכסנייה שיקית ליד החוף במלבורן

אכסניה מעוצבת לא רחוק מחוף הים. הבניין חדש וכל החדרים, הן החדרים הפרטיים והן המשותפים, ממוזגים וכוללים שירותים ומקלחות פרטיים ולוקרים...

קרא עוד

בין פרת לאולבני

ביקור בבירת אוסטרליה המערבית, וטיול של כמה ימים בארץ היין, הפינגווינים, ועצי האקליפטוס הענקיים וויב רוק. 340 קילומטרים מזרחית לפרת (לא הרבה במושגים אוסטרליים) נמצא הסלע המופלא שעוצב בידי הרוח, המים והזמן | צילום: ירון מילמן כתבה: סיגל (גלי) גבע פחות משני מיליון תושבים מתגוררים… קרא עוד

אשרות ושגרירויות ישראלים המבקרים באוסטרליה זקוקים לאשרת ביקור. את האשרה ניתן להנפיק דרך משרדי הנסיעות או עצמאית, במשלוח דואר רשום לשגרירות האוסטרלית. לצורך הנפקת הויזה דרך דואר רשום, יש למלא את טופס 48R-HEB, אותו ניתן להדפיס מאתר האינטרנט של השגרירות האוסטרלית או לקבלו בסוכנויות הנסיעות. יש לצרף אליו המחאת דואר על סך 105 דולר אוסטרלי,…

קרא עוד

לשכות תיירות אתר לשכת התיירות האוסטרליתמטבע דולר אוסטרלי הפרש שעות אוסטרליה מקדימה את שעון ישראל בשש עד שמונה שעות. תקשורת הקידומת הבינלאומית של אוסטרליה – 61. תחבורה טיסות: בשל המרחקים העצומים במדינה, טיסות פנים הופכות אטרקטיביות במיוחד ואף הכרח כשזמן הטיול קצוב. בדומה לכרטיס ה-VUSA האמריקאי, גם לאוסטרליה אפשר לרכוש חבילת תיירות של כמה טיסות…

קרא עוד

כסף בסידני

כדאי להצטייד בכרטיס אשראי בינלאומי - במרבית המסעדות, החנויות הגדולות והמלונות בעיר מכבדים כרטיסי אשראי בינלאומיים...

קרא עוד

טיפים בסידני

מדיניות הטיפים במסעדות בסידני דומה לזו הנהוגה בארץ - השארת טיפ אינה חובה, אבל מאוד מקובל להשאיר טיפ בגובה של 15-10 אחוזים מן החשבון.

קרא עוד

תחבורה ציבורית בסידני

למרות שהדרך הנוחה ביותר לטייל באוסטרליה היא ברכב שכור, בסידני דווקא עדיף לא לשכור רכב אלא להשתמש בתחבורה הציבורית...

קרא עוד

זהירות ברחובות סידני

סידני היא אמנם עיר בטוחה למדי, אבל כמו בכל עיר גדולה, גם כאן יש אזורים פחות בטוחים שעדיף להימנע מלהסתובב בהם בלילה...

קרא עוד

כניסה ויציאה ל-אוסטרליה! חשוב לקרוא

בנמה"ת הבינ"ל של בריסביין יושב (כך על פי הסיפורים) בחור/ה ישראלי/ת, שעובדים עבור ההגירה ו"נופלים על ישראלים" שבאים לעבוד או עבדו ויוצאים...

קרא עוד

מזכרות מאוסטרליה בזול

מזכרות אבוריג'יניות, כגון דידג'ירידו , כדאי לקנות באליס-ספרינגס באוסטרליה - זה הרבה יותר זול שם מאשר בערים אחרות. את המזכרות אפשר לשלוח לארץ בדואר במקום להסחב איתן, אך צריך להיזהר: על דידג', למשל, המכס גובה תשלום נוסף עבור "יבוא כלי נגינה".

קרא עוד

עשרת המומלצים של אוסטרליה

 1. עיר: סידני באוסטרליה יש לא מעט ערים ראויות, אבל אם צריך לבחור רק עיר אחת לבקר בה, אז סידני (Sidney), שמהווה עבור תיירים רבים את שער הכניסה העיקרי למדינה, לוקחת בגדול. סידני העיר הגדולה ביותר באוסטרליה, החלה את דרכה כמושבת עונשין בשנת 1788. היום נחשבת לאחת הערים היפות בעולם, לא מעט הודות לנמל היפהפה…

קרא עוד

בילוי משפחתי בקנברה

בגולד קריק וילג' (Gold Creek Village) שבעיבורי העיר כל המשפחה תיהנה. אפשר לנסוע שם ברכבות עם קטרי קיטור, לבקר במוזיאון הדינוזאורים הלאומי ולהציץ מלמעלה על כפר אירופי מיניאטורי ובו טירות, גשרים וגנים.

קרא עוד

קנגרו איילנד: פיסול בטבע לאחר התפרצות הר געש

המטיילים באוסטרליה בדרך כלל מבקרים במקומות הקלסיים לפי הספר והמעט שכתוב בו. האי "קנגרו איילנד" מוזכר מעט מאוד ולכן גם לא רבים המבקרים בו. כדאי להשקיע זמן נוסף לטיול מעניין...

קרא עוד

פינגווינים ואריות ים על האי

האי קנגורו איילנד שבטריטוריה הדרומית באוסטרליה הוא מקום מצוין לראות חיות שונות - פינגווינים, אריות ים, ועוד. אולם, אם מתכננים לשלב טיול בניו-זילנד עם הטיול באוסטרליה ניתן לוותר עליו מפני שכל החיות הללו נמצאות גם שם, ובשפע.

קרא עוד

מופעי רודיאו

כמעט בכל העיירות ברחבי האאוטבק באוסטרליה מתקיימים מופעי רודיאו סביב החודשים יולי-אוגוסט. אם מתכננים להגיע לאיזור (החל ממאונט איזה שבקווינסלנד, דרך כל הטריטוריה הצפונית ועד אליס ספרינגס) כדאי לברר תאריכי מופעים וללכת לראות מופע כזה.

קרא עוד

איתור דובי קואלה

באוסטרליה ניתן לראות קואלות בטבע בקלות יחסית ביער האקליפטוסים שליד העיירה Noosa בחוף המזרחי, או לאורך קטע החוף Great Ocean Road, שממערב למלבורן, במדינת ויקטוריה. כמו כן יש קואלות רבות בהרים שבתוך מגנטיק איילנד, אך שם יותר קשה לראות אותן.

קרא עוד

לקפוץ עם תנינים

בכניסה לפארק קאקאדו, הנמצא ליד העיר דרווין בטריטוריה הצפונית באוסטרליה, קיימות מספר חברות מסחריות המשווקות סיור של "תנינים קופצים" (Jumping Crocodiles) בנהר אדלייד. מומלץ מאוד להרשם לאחד מהסיורים הללו, ובין האופציות השונות - הטובה ביותר היא (באופן מפתיע משהו) ככל הנראה גם הזולה ביותר, שבה אתה יושב בסירה פתוחה ונמוכה ליד המים ויכול להתרשם מהתנינים מקרוב. באופציות היקרות יותר הנוסע יושב בסירה סגורה וגבוהה וההתרשמות מהחוויה פחותה בהרבה.

קרא עוד

אוסטרליה המערבית / המערב השקט

לעתים צריך לנסוע קילומטרים רבים כדי להגיע אל הדולפינים, אל הקניונים, אל האנשים החמים   הפינקלס שבפארק נמבורג. דיונות חול והצמחייה המתחדשת מאיימות על עמודי הגיר האלה  | צילום: ירון מילמן כתב: ירון מילמן לכתבה המלאה>>  

קרא עוד

האי פרייזר / סימפוניה לגאות, ליערות גשם ולקנגורו

האי פרייזר, אי החול הגדול ביותר בעולם, גן עדן לאדם ול-4X4 שלו האי פרייזר. אי החול הגדול בעולם | צילום: אלון לויטה כתב: אלון לויטה לכתבה המלאה>>

קרא עוד

ויקטוריה / לאורך הכביש הגדול

אחת מפניני התיירות באוסטרליה, Great Ocean Road, מתפתל לאורך החוף הדרום-מערבי של ויקטוריה. שילוב מרנין של ים, היסטוריה, תצורות סלע מדהימות, חיות בר ויערות גשם אריות ים באי קנגרו. חופי אוסטרליה מספקים למבקר אפשרויות רבות לפגוש יונקים ימיים כמו כלבי ים, דולפינים ולוויתנים | צילום: יעל שוורץ כתבו: רמי אלמוג ודנית צור לכתבה המלאה אוסטרליה:…

קרא עוד

סידני

הנמל היפהפה, על בית האופרה המפורסם המעטר אותו, הוא מהמראות הבלתי נשכחים שמציעה אוסטרליה    סידני: עיר ללא הפסקה יעל רגב     סידני מציעה שילוב מנצח של יופים ובילויים, תרבות ואמנות, אקשן ושלווה, והכל על רקע של נופי ים מסחררים ביופיים. הנה שלל מקומות ואטרקציות בסידני שראוי מאוד לבקר בהם        

קרא עוד

האי הינצ'ינברוק, קרוב לגן עדן

במזרח אוסטרליה יש שמורת טבע שמגיעים אליה רק בסירה. פרפרים, תניני ים, פריחה מרהיבה ואוויר צלול הם התושבים הקבועים בהינצ'ינברוק                                                                     מבט אל…

קרא עוד

טסמניה / מדינה קטנה עם שמורות הרבה

האי הדרומי משופע בשמורות, בחופים יפהפיים ובלגונות. טיול בחבל ארץ עם אלפי מילימטרים של משקעים בשנה, בארצם של הוולאבי והשד הטסמני יער גשם בפארק הגדול, קריידל מאונטיין לייק סנט קלייר, שבמערב טסמניה | צילום: רמי אלמוג כתב: אבינועם תומר האי טסמניה, שהוא המדינה הקטנה ביותר באוסטרליה, נמצא כ-240 קילומטר דרומית ליבשת. שטחו גדול פי שלושה…

קרא עוד

בילוי משפחתי בקנברה

בגולד קריק וילג' (Gold Creek Village) שבעיבורי העיר כל המשפחה תיהנה. אפשר לנסוע שם ברכבות עם קטרי קיטור, לבקר במוזיאון הדינוזאורים הלאומי ולהציץ מלמעלה על כפר אירופי מיניאטורי ובו טירות, גשרים וגנים.

קרא עוד

קנגרו איילנד: פיסול בטבע לאחר התפרצות הר געש

המטיילים באוסטרליה בדרך כלל מבקרים במקומות הקלסיים לפי הספר והמעט שכתוב בו. האי "קנגרו איילנד" מוזכר מעט מאוד ולכן גם לא רבים המבקרים בו. כדאי להשקיע זמן נוסף לטיול מעניין...

קרא עוד

פינגווינים ואריות ים על האי

האי קנגורו איילנד שבטריטוריה הדרומית באוסטרליה הוא מקום מצוין לראות חיות שונות - פינגווינים, אריות ים, ועוד. אולם, אם מתכננים לשלב טיול בניו-זילנד עם הטיול באוסטרליה ניתן לוותר עליו מפני שכל החיות הללו נמצאות גם שם, ובשפע.

קרא עוד

מופעי רודיאו

כמעט בכל העיירות ברחבי האאוטבק באוסטרליה מתקיימים מופעי רודיאו סביב החודשים יולי-אוגוסט. אם מתכננים להגיע לאיזור (החל ממאונט איזה שבקווינסלנד, דרך כל הטריטוריה הצפונית ועד אליס ספרינגס) כדאי לברר תאריכי מופעים וללכת לראות מופע כזה.

קרא עוד

איתור דובי קואלה

באוסטרליה ניתן לראות קואלות בטבע בקלות יחסית ביער האקליפטוסים שליד העיירה Noosa בחוף המזרחי, או לאורך קטע החוף Great Ocean Road, שממערב למלבורן, במדינת ויקטוריה. כמו כן יש קואלות רבות בהרים שבתוך מגנטיק איילנד, אך שם יותר קשה לראות אותן.

קרא עוד

לקפוץ עם תנינים

בכניסה לפארק קאקאדו, הנמצא ליד העיר דרווין בטריטוריה הצפונית באוסטרליה, קיימות מספר חברות מסחריות המשווקות סיור של "תנינים קופצים" (Jumping Crocodiles) בנהר אדלייד. מומלץ מאוד להרשם לאחד מהסיורים הללו, ובין האופציות השונות - הטובה ביותר היא (באופן מפתיע משהו) ככל הנראה גם הזולה ביותר, שבה אתה יושב בסירה פתוחה ונמוכה ליד המים ויכול להתרשם מהתנינים מקרוב. באופציות היקרות יותר הנוסע יושב בסירה סגורה וגבוהה וההתרשמות מהחוויה פחותה בהרבה.

קרא עוד

אירועים ופסטיבלים יולי > מרוץ פחיות הבירה של דארווין בדיחה אוסטרלית ידועה מספרת על בחור מקומי שהעלה בוקר אחד בחכתו דג זהב, שהבטיח להעניק לו שלוש משאלות תמורת שחרורו. הדייג מיד ביקש פחית בירה איכותית שתכולתה אינה נגמרת לעולם. מיד הופיעה הפחית בידו, הוא לגם בעונג והדג שאל: ומה באשר לשתי המשאלות הנוספות? – "עוד…

קרא עוד

מסעדה תאילנדית מצוינת

בסידני יש המון מסעדות תאילנדיות, אחת האפשרויות המוצלחות היא Home Thai Restaurant ברחוב דיקסון, שמציעה מנות טעימות להפליא במידות גדולות ובתמחור שפוי...

קרא עוד

גלידרייה מופלאה

גלידה מדהימה בעבודת יד, הכי טובה שטעמתי במהלך טיול ארוך באוסטרליה...

קרא עוד

מסעדה צמחונית מצוינת בסידני

מסעדה צמחונית נהדרת עם הרבה מנות גדולות ויצירתיות שמתאימות לחלוקה...

קרא עוד

מטבח עכשווי בסידני

מסעדת Arras נחשבת מאז נפתחה ב-2007 לאחת המסעדות המצליחות בעיר, גם במיקום הקודם שלה וגם במיקום הנוכחי ב-CBD, מרכז העסקים של סידני...

קרא עוד

הפיצה הכי טובה בסידני

הפיצה הכי טובה שאכלתי באוסטרליה ובכלל. פיצה נפוליטנית עם בצק דקיק ופריך, והרבה תוספות טעימות...

קרא עוד

ארוחת בוקר מעולה בסידני

אם אתם ישנים באזור הסורי הילס ורוצים לפנק את עצמכם בארוחת בוקר מעולה, זה המקום. בית הקפה הזה מושך המון תרמילאים ותיירים...

קרא עוד

אירועים ופסטיבלים יולי > מרוץ פחיות הבירה של דארווין בדיחה אוסטרלית ידועה מספרת על בחור מקומי שהעלה בוקר אחד בחכתו דג זהב, שהבטיח להעניק לו שלוש משאלות תמורת שחרורו. הדייג מיד ביקש פחית בירה איכותית שתכולתה אינה נגמרת לעולם. מיד הופיעה הפחית בידו, הוא לגם בעונג והדג שאל: ומה באשר לשתי המשאלות הנוספות? – "עוד…

קרא עוד

לילה בספארי

אין דבר כזה בשום מקום אחר. בסידני אפשר לישון באוהל בלב גן החיות טארונגה. העסקה כוללת גם ספארי לילה מודרך...

קרא עוד

נוף לבית האופרה

הבד אנד ברקפסט הזה שוכן בבית אחוזה היסטורי באזור הרוקס, במרחק הליכה קצרה מהסירקולר קווי, כשמהחדרים אפשר להשקיף על המבנה דמוי הקונכיה של בית האופרה...

קרא עוד

דירה להשכיר בסידני

מלון דירות חדש ומצוחצח במרכז העיר, מרחק הליכה מנמל דרלינג. מתאים מאוד למשפחות או למי שמגיע לתקופה ארוכה...

קרא עוד

הוסטל מעולה בסידני

חדרים נקיים מאוד, מיקום מעולה - 3 דקות הליכה מתחנת הרכבת המרכזית, אוטובוס לחוף בונדי ממש בפתח של האכסנייה...

קרא עוד

מלון בוטיק רומנטי בפוטס פוינט

מלון בוטיק ששוכן באחוזה מפוארת בפרבר האופנתי פוטס פוינט, באזור שגדוש במסעדות מצוינת וברים טרנדיים...

קרא עוד

אכסנייה שיקית ליד החוף במלבורן

אכסניה מעוצבת לא רחוק מחוף הים. הבניין חדש וכל החדרים, הן החדרים הפרטיים והן המשותפים, ממוזגים וכוללים שירותים ומקלחות פרטיים ולוקרים...

קרא עוד

בין פרת לאולבני

ביקור בבירת אוסטרליה המערבית, וטיול של כמה ימים בארץ היין, הפינגווינים, ועצי האקליפטוס הענקיים וויב רוק. 340 קילומטרים מזרחית לפרת (לא הרבה במושגים אוסטרליים) נמצא הסלע המופלא שעוצב בידי הרוח, המים והזמן | צילום: ירון מילמן כתבה: סיגל (גלי) גבע פחות משני מיליון תושבים מתגוררים באוסטרליה המערבית (Western Australia, ובראשי תיבות: WA), המשתרעת על פני…

קרא עוד

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.