תפריט עמוד

איחוד האמירויות - המדריך המלא לטיול לאיחוד האמירויות

איחוד האמירויות - המדריך המלא לטיול לאיחוד האמירויות
תעודת
זהות

תעודת זהות

שם רשמי: איחוד האמירויות הערביות (United Arab Emirates)

שפה רשמית: ערבית

מטבע: דירהאם

בירה: אבו דבי (Abu Dhabi)

קידומת:

הפרש שעות: פלוס שעה אחת

איחוד האמירויות

אקלים

באיחוד האמירויות הערביות שורר אקלים מדברי. בשל הקרבה לים, הלחות במדינה גבוהה. בקיץ מגיעות הטמפרטורות באבו דבי ובדובאי לארבעים מעלות צלזיוס ויותר. כמות המשקעים זעומה, ולכן נאלצה איחוד האמירויות הערביות להקים מפעלים גדולים להתפלת מי ים.

טבע וסביבה

באיחוד האמירויות הערביות יש מגוון צמחים, בהתאם לבתי הגידול השונים: צומח מלחות באבו דבי, צומח חולות לאורך החוף ובפנים המדינה, וצומח הררי טיפוסי במעלה ההרים.
עולם החי כולל את הנמר, הצבי הפרסי, הזאב, שועל החולות, שועל הצוקים, הירבוע, הקיפוד והטר (מין של עז הרים גדולה) – אבל לרוב התיירים לא מתמזל המזל לצפות בהם. בצפון חולפות באביב ובסתיו להקות של ציפורים הנודדות מאסיה לאפריקה.
הבעיה הסביבתית החמורה ביותר היא זיהום חופים בנפט ובתוצרי הלוואי שלו. שנים של רעיית יתר ופלישת מיני צמחים זרים מאיימות על נופה הטבעי של מדינה זו.

בשנת 2020 כוננה איחוד האמירויות הערביות יחסים מלאים עם ישראל. איחוד האמירויות התפרסמה בשנים האחרונות בעיקר הודות לפרויקטי נדל"ן שאפתניים בדובאי, שכוללים את גורדי השחקים הגדולים בעולם, קניונים נוצצים ואיים מלאכותיים. לצד אלה עדיין ניתן לפגוש כפרי דייגים מסורתיים, אתרים ארכיאולוגיים, שווקי גמלים, מדבריות פראיים ונאות מדבר.

אבו דאבי הבירה

אבו דאבי, בירת איחוד האמירויות הערביות, היא עיר מודרנית, המתאפיינת בארכיטקטורה מערבית. בין היתר נמצא כאן פארק השעשועים של פרארי. עם זאת, יש בה עדיין מבנים עתיקים שונים ומסגדים רבים. כדאי לבקר גם בשוק הערבי של אבו דאבי. עוד כדאי לבקר במבצר הלבן (דיוואן אמירי) שנבנה ב-1793, במוזיאון, ברובע העתיק באטין, באתר הקבורה העתיק אום אל נאר, במסגד הכחול היפה ובמסגדים נוספים.

דובאי

כתבה מורחבת על דובאי כאן
דובאי הגדולה והתוססת משלבת תרבות מודרנית עם מסורת איסלאמית. היא מציעה גם מגוון רחב של פעילויות לתיירים: מספורט מים למיניו (שיט וגלישה) ועד למירוצי גמלים.
דובאי מושכת את מרבית המבקרים לאיחוד האמירויות הערביות, על נמלה היפה בו משייטות סירות ד'או מסורתיות. בעיר נמצא המגדל הגבוה בעולם – בורג' חליפה, המתנשא לגובה 828 מטר, והמלון הגבוה בעולם, בורג' אל ערב, המתנשא לגובה של 321 מטר. במרכז הקניות "קניון האמירויות" הנוצץ נמצא אתר הסקי המלאכותי והמקורה"סקי דובאי". כדאי לבקר בסמטאותיו היפות של רובע בור דובאי, ובעיקר בשוק התבלינים ושוק הזהב. אתרים נוספים בעיר כוללים את מוזיאון דובאי, מבצר אל פאהידי, מגדלי הרוח, ארמון שייח סעיד, ודאירה, אזור עמוס מרכזי קניות מפוארים. ניתן לשוט אל אתרי הנופש היוקרתיים באיי פאלם, ולבקר בכפרים העתיקים וואדי האטה והאטה שלרגלי הרי האג'אר.

מול חופי דובאי ישנם כמה פרויקטים של איים מלאכותיים, אחד מהם הוא "איי העולם", דמוי מפת עולם, כאשר לרוב המדינות יש ייצוג באי, ללא קשר לפרופורציה בין המדינות. על חלק מהאיים נבנים פרויקטים של נדל"ן.

אתרים מעניינים נוספים

שארג'ה, האמירות השלישית בגודלה, אינה עשירה כמו דובאי, אבל היא מצטיינת בארכיטקטורה מעניינת. בשארג'ה שוכן גם מוזיאון ארכיאולוגי, ויש בה שוק ססגוני. כ-35 קילומטרים מזרחית לשארג'ה, בלב המדבר, נמצא המוזיאון לטבע, המיועד בראש ובראשונה לילדים. ראס אל-חיימה היא אחד המקומות היפים ביותר באיחוד האמירויות. זוהי האמירות הצפונית והירוקה ביותר מבין שבע האמירויות. היא שוכנת על שפת הים, בין ההרים והמדבר. מומלץ במיוחד לבקר בעיר העתיקה של ראס אל-חיימה ובמוזיאון שבה.

העיירה המעניינת אל עין במזרח היא נווה מדבר פורה עם נוף נפלא, ואתר מורשת עולמית של אונסק"ו עם מבנים עתיקים והסטוריה ארוכה. מומלץ לפקוד את גן החיות, המוזיאון המקומי ושוק הגמלים, וכן לנסוע למעיינות בעין פאידה הסמוכה, לאתר האריכאולוגי בהילי ולקברים שבהר האריט.

הנחיות לתייר הישראלי:

באיחוד האמירויות הערביות כמה שדות תעופה בינלאומיים. נמל התעופה הבינלאומי של אבו דאבי נמצא 35 קילומטרים מזרחית לעיר, ושדה התעופה של דובאי, אחד מנמלי התעופה העמוסים במזרח התיכון, שוכן חמישה קילומטרים דרומית-מזרחית ממנה. לשני שדות התעופה הללו מגיעות טיסות סדירות מלונדון, מפאריז, מפרנקפורט ומערים נוספות באירופה. גם בשארג'ה קיים שדה תעופה גדול.

Burj Al Arab: על גג העולם

המלון שבנוי בצורת מפרש של דאו, שוכן על אי מלאכותי במרחק 280 מטר מהחוף. כשהוא נחנך, ב-1999, הוא היה המבנה הגבוה ביותר בעולם. זהו גם אחד המלונות המפוארים והיקרים ביותר בעולם...

קרא עוד

בעיר הבירה המודרנית אבו דאבי כדאי לבקר במבצר הלבן (דיוואן אמירי) שנבנה ב-1793, במוזיאון, ברובע העתיק באטין, באתר הקבורה העתיק אום אל נאר, במסגד הכחול היפה ובמסגדים נוספים. דובאי מושכת את מרבית המבקרים לאיחוד האמירויות הערביות, על נמלה היפה בו משייטות סירות ד'או מסורתיות. בעיר נמצא המגדל הגבוה בעולם – בורג' חליפה, המתנשא לגובה 828…

קרא עוד

Burj Al Arab: על גג העולם

המלון שבנוי בצורת מפרש של דאו, שוכן על אי מלאכותי במרחק 280 מטר מהחוף. כשהוא נחנך, ב-1999, הוא היה המבנה הגבוה ביותר בעולם. זהו גם אחד המלונות המפוארים והיקרים ביותר בעולם...

קרא עוד

דובאי, איחוד האמירויות מרחפן

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.