תפריט עמוד

הגן הקסום – לאס פוזאס, מקסיקו

עשרות פסלים סוריאליסטים, מדרגות שלא מובילות לשום מקום, מבנים לא גמורים במתכוון - כל אלה הופכים את הגן הענקי, בלב הג'ונגל המקסיקני, למקום קסום שכמו יצא מספרי האגדות. או ליתר דיוק, מכיסו של משורר אנגלי עשיר כקורח

 גן פרטי המשתרע על יותר מ-320 דונם הוא בהחלט ראוי לציון, אבל הגן הקסום המכונה לאס פוזאס (Las Pozas, "הבריכות" בספרדית) הוא הרבה יותר מעוד גן רחב ידיים של חובב צמחייה בעל ממון. את הגן הקים, בשנות החמישים של המאה שעברה, אדוארד ג'יימס, משורר ואמן בריטי, מתומכיה הנלהבים (גם פיננסית) של התנועה הסוריאליסטית. ג'יימס נולד למשפחה בריטית עשירה להפליא, אבל במקום להתגורר בשלווה באחוזה המשפחתית בת 300 החדרים בדרום-מזרח אנגליה, הוא נדד בין פריז, לונדון, ניו יורק ולוס אנג'לס, עסק בכתיבת שירה ובפיסול והתיידד עם אמנים נודעים דוגמת דאלי, פיקאסו וסטרווינסקי. בשנות הארבעים ג'יימס התיישב במקסיקו, סמוך לעיירה הציורית היליטלה (Xilitla), שברכס סיירה מדרה המזרחי. לאחר שנות נדודים ארוכות הוא הגיע סוף סוף אל המנוחה והנחלה – ואיזו נחלה!

ג'יימס קנה שטח חקלאי עצום, כולל הג'ונגל הגובל בו, והחל לטפח גן סחלבים מהאגדות. אלא שגל קור לא צפוי השמיד את הצמחים העדינים, והאמן האקסצנטרי החליט לפתוח בדרך חדשה: במהלך שלושת העשורים הבאים, עד מותו ב-1980, הוא בנה ופיתח את לאס פוזאס, גן סוריאליסטי קסום ובו עשרות פסלים, מבנים לא גמורים במתכוון, מדרגות שלא מובילות לשום מקום וכן הלאה, והכל משתלב להפליא בסבך הצמחייה, בין מפלים ופלגי מים.


ייחודו של הגן הוא בפסלים הסוריאליסטים והמבנים הכמו נטושים בלב הג'ונגל

גם לאחר מותו, הגן יוצא הדופן של ג'יימס פתוח למבקרים בכל ימות השבוע מ-9:00 עד 18:00. אפשר לשוטט באופן עצמאי ביער הצפוף ולגלות את היצירות המפתיעות או להצטרף לסיור מאורגן בן שעה ורבע (בתשלום). פרטים על הגן והאזור תוכלו למצוא באתר האינטרנט.

ובינתיים, עד שתגיעו למקסיקו, הנה טעימה מצולמת מלאס פוזאס (לחצו על התמונות להגדלה):

עוד טיולים במקסיקו כאן

הדרך המובילה מהעיירה היליטלה אל גן לאס פוזאס:

 צילומים: Lucy Nieto, flickr

לתגובות, תוספות ותיקונים
להוספת תגובה

מחול הקקאו, אגם אטיטלן, גואטמלה

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.