תפריט עמוד

מקסיקו - המדריך המלא לטיול למקסיקו

מקסיקו - המדריך המלא לטיול למקסיקו
תעודת
זהות

תעודת זהות

שם רשמי: ארצות הברית של מקסיקו (Mexico)

שפה רשמית: ספרדית

מטבע: פסו מקסיקאי חדש

בירה: מקסיקו סיטי (Mexico City)

קידומת:

הפרש שעות: מינוס שמונה שעות

מקסיקו

אקלים

במקסיקו אזורים גיאוגרפיים שונים, ולכל אחד מהם אקלים אופייני. הטמפרטורה השנתית הממוצעת בשפלות ובגבעות שגובהן נמוך מ-900 מטר ("הארץ החמה") היא 25 מעלות. ברמות שגובהן עד 1,800 מטר ("הארץ הממוזגת") הטמפרטורה הממוצעת היא 19 מעלות, ואילו ברמה המרכזית ובהרי צ'יפאס שבדרום ("הארץ הקרה") היא מגיעה ל-17 מעלות בלבד. בהרים שגובהם עולה על 4,000 מטר ("הארץ הקפואה") שורר אקלים ארקטי. בשפלות הנמוכות ובאזורי החוף האקלים טרופי. בחמישים אחוז משטחה של מקסיקו כמות המשקעים השנתית פחותה מ-600 מילימטר. הגשמים יורדים בעיקר בין אפריל ואוקטובר. כמות המשקעים נעה בין פחות מ-250 מילימטרים בצפון ועד ל-5,000 מילימטר בהרי צ'יפאס.

טבע וסביבה

הצומח והחי של מקסיקו מגוון כמו נופיה. באזורים היבשים שבצפון, בצפון-מערב ובמרכז המדינה צומחים קקטוסים, אגבות וצמחי יוקה. בדרום מקסיקו, במזרחd, בחצי האי יוקטן ובחופים שבמערב המדינה יש יערות גשם וסוואנות. בהרים שבמרכז גדלים יערות של עצי מחט ועצים נשירים. בחופים שבדרום מקסיקו יש ביצות מנגרובים ושוניות אלמוגים.
עם בעלי החיים האופייניים למקסיקו נמנים טפירים, קופים, יגוארים ודובי נמלים, המצויים ביערות הטרופיים. באזורים היבשים שבצפון חיים ארמדילים, איילים, פומות וזאבים. באתרים מסויימים מול החופים ניתן לצפות בלווייתנים.
מקסיקו סובלת ממגוון בעיות סביבתיות: מחסור במים בצפון, זיהום כבד של מי תהום ונהרות במי ביוב, בירוא יערות (המכסים כיום כ-26 אחוז משטח המדינה) וזיהום אוויר בערים.