תפריט עמוד

מפת מקסיקו

חפש מפה

המדריך המלא לטיול למקסיקו

מקסיקו נמצאת באמריקה המרכזית. היא גובלת בצפון בארצות הברית, במזרח בים הקאריבי, בדרום בגואטמלה ובבליז ובמערב באוקיינוס השקט.
בלב מקסיקו נמצאת רמה, התופסת את מרבית שטח המדינה. הרמה, שגובהה נע מ-1,200 מטר מעל פני הים בצפון ועד ל-2,700 מטר מעל פני הים בדרום, מוקפת ממערב ברכס מַדרה המערבי וממזרח ברכס מדרה המזרחי. מדרום תוחמים את הרמה הרי געש, ובהם הפסגה הגבוהה ביותר במקסיקו, הר סיטלַלְטֶפֶּטְל (5,700 מטר מעל פני הים). מדרום לשם נמצא רכס מדרה הדרומי.
במזרח ובמערב מפרידים מישורי החוף בין ההרים לבין הים. מישור החוף המזרחי משתרע לאורך 1,450 קילומטר לחוף מפרץ מקסיקו שבים הקאריבי, מהגבול עם ארצות הברית בצפון ועד לחצי האי יוקטן בדרום-מזרח. יש בו ביצות ולגונות רבות. רצועת החוף המערבית שלחוף האוקיינוס השקט משתרעת לאורך 1,300 קילומטר, ורוחבה מגיע ל-160 קילומטר.
בתחומי מקסיקו נכללים מרבית שטחי חצי האי יוקטן וחצי האי קליפורניה (באחה קליפורניה). אורכו של חצי האי קליפורניה הוא 1,223 קילומטר, ובו עובר רכס, המגיע לשיאו (3,078 מטר מעל פני הים) בצפונו. גם איי רֶוִויָה חיחֶדוֹ שבאוקיינוס השקט שייכים למקסיקו.
הנהר הגדול ביותר במקסיקו הוא הריו גרנדה, הזורם לאורך הגבול עם ארצות הברית ונשפך למפרץ מקסיקו. הנהר הגדול ביותר הזורם לאוקיינוס השקט הוא נהר בלְסַס.

 

כתבות ממקסיקו

קנקון: המקומות והחוויות שלא כדאי להחמיץ
קנקון: המקומות והחוויות שלא כדאי להחמיץ

קנקון, ששוכנת על שפת הים הקריבי, היא עיר הנופש והמסיבות של מקסיקו, אבל יש בה הרבה יותר מזה – חופים מדהימים. אתרים ארכאולוגיים מרתקים, אתרי טבע מרגשים ואטרקציות לכל המשפחה. הנה כמה מהחוויות שלא כדאי להחמיץ בקנקון

מבוא לנדודים 58: לצלול עם כרישים ומנטות
מבוא לנדודים 58: לצלול עם כרישים ומנטות

מקסיקו. לעת ערב יצאנו מנמל קאבו סן לוקאס בדרום באחה קליפורניה, אל האוקיינוס הפתוח, להפלגה ארוכה בת 28 שעות אל איי סוקורו, הנחשבים לאחד האתרים המובילים בעולם התת ימי. עלינו לספינת הצוללים 'נאוטילוס' יחד עם עוד שלושים צוללים ...

מבוא לנדודים 57: באחה קליפורניה – משפחתי וחיות אחרות
מבוא לנדודים 57: באחה קליפורניה – משפחתי וחיות אחרות

בסוף מאי כאשר העשב ברמת הגולן הצהיב והקוצים חידדו את להביהם, נסעתי עם ילדי הגדולים ענבל ונדב לצפון מקסיקו, אל דרום חצי האי באחה קליפורניה וחופי האוקיינוס השקט וים קורטז. בגיל צעיר התאהבתי בעולם התת ימי, שנירקלתי ובהמשך ...