תפריט עמוד

סוריה - המדריך המלא לטיול לסוריה

סוריה - המדריך המלא לטיול לסוריה
תעודת
זהות

תעודת זהות

שם רשמי: הרפובליקה הערבית הסורית (Syria)

שפה רשמית: ערבית

מטבע: לירה סורית

בירה: דמשק (Damascus)

קידומת:

הפרש שעות: אין

סוריה

אקלים

ברצועת החוף שורר אקלים ים תיכוני, המאופיין בקיץ חם ויבש ובחורף קריר וגשום. בפנים הארץ יבש וצחיח יותר.

טבע וסביבה

בעבר כיסו את הרי סוריה יערות של עצי אורן, אשוח וארז. במרוצת הדורות הושמדו העצים, ואת מקומם תפסו שיחים ועשבים. עם זאת, בהרי אנסריה יש יערות אורנים. במרכז המדינה גדלים צמחים עמידים ליובש, כמו הדס, זית בר, עוזרד ואשל. בסביבות נהר פרת גדלים עצי דקל.
עם בעלי החיים הנמצאים בסוריה נמנים צבאים, יעלים, חזירי בר, תנים ושועלים.
רעיית יתר ומדבור הן הבעיות הסביבתיות העיקריות בסוריה.

כידוע בסוריה מתרחשת מלחמת אזרחים עקובה מדם, ואתרי תיירות רבים נהרסו או נמצאים בסכנת הריסה.

בסוריה, בימי שלום, ערים מרתקות, שווקים תוססים, אתרים ארכיאולוגיים חשובים ומוזיאונים מצוינים.
לסוריה אין יחסים דיפלומטיים עם ישראל. אזרחים ישראלים אינם מורשים לבקר בסוריה.
ישנה אזהרת מסע של המטה ללוחמה בטרור, לפיה מתקיימים איומי טרור חמורים ומתמשכים על כל אזרחי ישראל המבקרים/שוהים בסוריה, לכן מומלץ לאזרחי ישראל להימנע מכל ביקור במדינה.

אתרי תיירות חשובים

ההיסטוריה הארוכה והמגוונת של סוריה הותירה בה אתרים ארכיאולוגיים רבים, המושכים אליהם תיירים. דמשק, בירת סוריה, היתה בעבר מושב הח'ליפים לבית אומַיה. המסגד האומיי של דמשק הוא העתיק שבמסגדי האיסלאם, ונבנה על גבי הקתדרלה של יוחנן הקדוש. בדמשק מומלץ לבקר גם בקברו של צלאח א-דין ובארמון עזאם. מצפון לדמשק, על הדרך לחלב, נמצאת העיר חמה. בנהר ע'סי, הזורם כאן, עדיין נמצאים מתקני השאיבה הקדומים, שהזרימו בעבר את מימיו אל תעלות ההשקיה. בחלב שבצפונה של סוריה כדאי לבקר במוזיאון הלאומי, המציג ממצאים ארכיאולוגיים אומנותיים של תרבות ארם נהריים. מומלץ לבקר כאן גם במצודה של חלב. בקרבת העיר כדאי לבקר בקלעת שמעון, אחת הבזיליקות הנוצריות העתיקות באיזור כולו.
ממערב לחלב, על חוף הים התיכון, נמצאת העיר לד'קיה. כאן מומלץ לבקר במצודות הצלבנים ששרדו בעיר ובמבצר קראק דה שבלייה. באיזור ארם נהריים, שבין הפרת לחידקל, כדאי לבקר בחורבות העיר מארי, הנחשבת לאחד מפלאי עולם, ובחורבות העיר הקדומה אוגרית.
250 קילומטרים מדרום-מזרח לדמשק, שוכנת עיר המדבר העתיקה פלמירה (תדמור), המהווה אטרקציה תיירותית בשל הממצאים הארכיאולוגיים ששרדו מימי הרומים ומתקופות אחרות.

הנחיות לתייר הישראלי

בעלי דרכון ישראלי אינם רשאים לבקר בסוריה. אפילו נתינים זרים שדרכונם הוחתם בישראל לא יורשו להיכנס לתחומי סוריה. בעלי דרכונים של מדינות אירופה ואמריקה זקוקים לאשרת כניסה לסוריה. את האשרה ניתן להנפיק בשגרירויות סוריה באירופה ובארצות-הברית. שגרירות סוריה בבריטניה שוכנת בלונדון. שגרירות סוריה בארצות-הברית נמצאת בוושינגטון. בסוריה פועלים שלושה שדות תעופה בינלאומיים: בדמשק, בחלב ובלד'קיה. נמל התעופה הבינלאומי של דמשק נמצא 30 קילומטרים מדרום-מערב לעיר.

בירת סוריה, דמשק, היא עיר נפלאה ומרתקת בדרום-מערב המדינה. מרכזה הוא העיר העתיקה מוקפת החומות. כדאי לבקר במסגד האומיי מהמאה השמינית לספירה, בארמון עזאם מהמאה ה-18 בו שוכן המוזיאון לאמנויות ולפולקלור, בשוק אלחמידייה שוקק החיים והומה האדם, במאוזוליאום של צלאח א-דין, בכנסיית אלקדיש בולוס, מסגד… קרא עוד

בירת סוריה, דמשק, היא עיר נפלאה ומרתקת בדרום-מערב המדינה. מרכזה הוא העיר העתיקה מוקפת החומות. כדאי לבקר במסגד האומיי מהמאה השמינית לספירה, בארמון עזאם מהמאה ה-18 בו שוכן המוזיאון לאמנויות ולפולקלור, בשוק אלחמידייה שוקק החיים והומה האדם, במאוזוליאום של צלאח א-דין, בכנסיית אלקדיש בולוס, מסגד תכייה אלסולימניה מהמאה ה-16, במוזיאון הלאומי המצוין המכיל אוסף עשיר…

קרא עוד

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.