תפריט עמוד

12 שליחים והתרגשות אחת גדולה

12 שליחים והתרגשות אחת גדולה

גפנים נותנות צל, טווסים הדורים מהלכים בבוסתן מטופח, כיפות אדומות מעל קירות מסוידים בלבן וברקע הכנרת - כל אלה תורמים לתחושה של התרגשות והתעלות. טיול אל כנסיית 12 השליחים ליד כפר נחום

כאילו נתאספה כל הפסטורליה שבעולם אל פינה אחת בצפון הכנרת ותחושה של התעלות נפש והתרגשות ראשונית אוחזת בבני האדם הבאים אליה. קירות האבן הלבנים, הכיפות האדומות, עצי התות הסוככים על שולחן האבן גדול והמזח המוביל אל המים הם תפאורה שכמו נלקחה מסרט שצולם בארצות הבלקן. הוסיפו את הנזיר לבוש הגלימה ומאיר הפנים המהלך בשבילי הבוסתן ורוחו של ישו המהלך על המים ותוכלו להבין את התחושה המיסטית האוחזת במבקרים הנוצרים.

הכנסייה מוקדשת לשנים עשר השליחים שנבחרו על ידי ישו בכפר נחום הסמוך. במשך שנים היה המקום מוזנח, מכיוון שהיה בשטח ההפקר שבין ישראל לסוריה. אולם בסוף שנות השישים הגיע הנזיר ארי נרכוס ("אב השלום") ובמו ידיו הפריח את הבוסתן, שיקם את המעגן ושיפץ את הכנסייה.

האור החודר אל הכנסייה מהחלונות הצבעוניים נופל על תמשיחי קיר ותקרה ייחודיים, מעשה ציירים אמנים שהובאו לכאן מיוון. פינות ישיבה רבות מפוזרות במקום. גפנים ארוכות זמורה נותנות צל, טווסים הדורים מהלכים בבוסתן והכל בשקט המופרע מדי פעם בצלצול הפעמונים.


כנסיית 12 השליחים בבטחה, כאילו יצאה מסרט על הבלקן | צילום: סרגי סרוס

איך מגיעים: על כביש 87, המקיף את הכנרת מצפון, פונים על פי השלט לכנסיית 12 השליחים
כמה הולכים ברגל: כ-100 מטר
כמה לוקח על השעון: לפי מצב הרוח
עונה ממומלצת: כל השנה
גישה לנכים: יש
עלות: ללא תשלום

טיפ אישי: בחג ההתגלות היווני-אורתודוקסי, הנחגג ב-18 לינואר, מגיע בסירה הארכיבישוף של נצרת וצלב גדול בידיו. את הצלב הוא משליך אל המים והופך אותם לקדושים. המאמינים קופצים באקסטזה ומושים את הצלב ממצולות ואוספים את המים הקדושים בבקבוקים. שימו לב: כל זה מתרחש באמצע ינואר! המים… הקור… והאמונה שמנצחת.

ועוד משהו: לגמרי בחינם: מסע בין כנסיות – שביל מטיילים החולף על פני כל האתרים הקדושים בצפון הכנרת, נקודת ההתחלה בכנסיית הלחם והדגים, על כביש 87.
___

אמנון גופר – מורה דרך ומחבר ספרי טיולים המתמחה בטיולי יין ופולקלור בגליל. הכתבה מתוך ספר הטיולים "חמש דקות מהצימר" בהוצאת עם עובד


האם היית ביעד הזה?

 • 6

  כן הייתי

 • 2

  לא, אבל מתכנן

 • 0

  לא מעוניין

לטייל עם אופניים בנגב

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *