תפריט עמוד

ברווזים בכפר: סוד חייהם של הברווזים

מרכז המבקרים "ברווזים בכפר" שבכפר ברוך, היחיד מסוגו בארץ, מאפשר להכיר מקרוב את עופות המים החביבים הללו - מהמדגרה, דרך הבקיעה ועד לשחייה בבריכת המים

אם אתם אוהבים בעלי חיים, סביר להניח שתתרגשו עד מאוד מהביקור ב"ברווזים בכפר", מרכז המבקרים ששוכן במשק החקלאי של איריס ונפתלי לוין בכפר ברוך שבעמק יזרעאל. המקום, בו גדלים אלפי עופות מים, מאפשר מפגש אינטימי והצצה נדירה לחיים המרתקים של הברווזים, לאורך כל שלבי החיים.

הסיור במקום, המתאים לכל המשפחה, נפתח בבריכת עופות המים, שם המבקרים פוגשים את הברווזים ושומעים הסבר על הסוגים השונים, שמותיהם והמאפיינים שלהם. בהמשך מגיעים ללול, שם, לאחר הסבר קצר, המבקרים הצעירים מוזמנים לאסוף ביצים. שיאו של הסיור במקום הוא במדגרה, שמנסה לדמות ככל האפשר את הטבע. לאחר הסבר על התנאים להם זקוק העובר כדי להתפתח כראוי ועל ההבדל בין ביצה פורייה לביצה שאינה פורייה, המבקרים עוקבים על ידי שיקוף עם פנס אחר התפתחות האפרוח בתוך הביצה בשלביו השונים. רגעי השיא הם כמובן שלבי הבקיעה ויציאת האפרוח לאוויר העולם.

בפינת הליטוף אפשר ללטף בעדינות את הפלומה הרכה של אפרוחי הברווזים

חוויה נוספת היא ההחתמה – התהליך בו ברווז שנולד לפני שעות ספורות בלבד נקשר למטפל שלו והולך אחריו, כשהמבקרים זוכים להדגמה חיה של התהליך.  הסיור במקום כולל גם ביקור בבית האימון, אליו עוברים האפרוחים הצעירים מן המדגרה. זהו למעשה ביתם הראשן ובו ניתן ללמוד על התנאים שלהם זקוקים האפרוחים כדי להתפתח. הסיור מסתיים בהסברים מרתקים ואנקדוטות על הרבייה של הברווזים.


הבקיעה מהביצה, אחת החוויות המרגשות שמחכות ב"ברווזים בכפר"

הסיור המודרך נמשך כשעה ואחריו מצפות למבקרים פעילויות נוספות. יש פה פינת יצירה, בה מכינים עבודות הקשורות לעולם הברווזים מחומרים שונים, פינת חי עם ארנבונים, עזים ננסיות וחמוסים, משחקייה קטנה לפעוטות ואזור לפיקניקים.


ההיכרות עם שלבי ההתפתחות של הברווזים מרתקת את המבוגרים לא פחות מאשר את הצעירים שבחבורה

אחת התחנות האהובות במקום היא פינת הליטוף, בה הידיים הקטנות מלטפות בעדינות את הפלומה הרכה והנעימה של האפרוחים. המבוגרים, אגב, מתקשים להיפרד מהאפרוחים הקטנטנים לא פחות מהילדים. למעשה, כל בני המשפחה נהנים פה עד מאוד וגם למבוגרים קשה להישאר אדישים אל מול אפרוח שזה עתה בקע מהביצה. הסיור כאן לא רק מעשיר ומחכים, אלא גם חווייתי ומרגש, ואפשר לראות זאת בעובדה של"ברווזים בכפר" מגיעות משפחות, בתי ספר וגם קבוצות של ועדי עובדים, גימלאים, מנהלים ועוד.

כדאי להקדיש לביקור ב"ברווזים בכפר" כשעתיים-שלוש, ומומלץ בחום לשלב אותו עם האטרקציות הרבות של עמק יזרעאל. פרטים נוספים בטלפון 04-6540882 או 052-6577591 ובאתר האינטרנט

אביב בישראל - ממעוף הציפור

לתגובות, תוספות ותיקונים
להוספת תגובה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.