תפריט עמוד

שווה ביקור – מקומות שכדאי לבקר בפסח

אם אתם רוצים לעשות משהו מיוחד בפסח, רדו לנגב. שם, בשוק הנבטי בממשית ובמרכז המבקרים של חברת טבע, מחכות לכם פעילויות מרתקות לכל המשפחה

פסח, מלבד היותו חג החירות, הוא גם חג הטיולים. בכל רחבי הארץ מתקיימות במהלך החג וחול המועד פעילויות מיוחדות לכל המשפחה ורבים מנצלים את ההזדמנות לטייל באזור. מתוך שלל המקומות שכדאי לבקר בהם בחרנו בשניים, אשר נמצאים בנגב, אזור שמתאים במיוחד לטיול בתקופת זו, כשמזג אוויר נוח והנגב נראה במיטבו אחרי הגשמים האחרונים. אז לאן נטייל הפעם?

השוק הנבטי בממשית
נתחיל את הטיול שלנו בממשית, היושבת על דרך הבשמים העתיקה ונכללת בין ערי המדבר בנגב שהוכרזו כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. מדי שנה, בסוכות ובפסח, מתעורר רחוב השוק של ממשית לחיים ומספק הצצה מרתקת לעולם בן יותר מ-2,000 שנה. השוק הנבטי מתפרס על רחוב השוק הקדום, רחבת הכנסייה ואחד מבתי האמידים בעיר. סוחרים אותנטיים פורשים את מרכולתם: שטיחים, רקמות, כלי נחושת, סלים, שטיחים, קרמיקה, אבני חן וקריסטלים, חרוזים, מטבעות וכלי זכוכית. אפשר לראות כאן בעלי מלאכה כמו מנפח זכוכית, קדר ונגר ואת רוקחת השמנים והבשמים, ואת כלי העבודה המסורתיים – אבני ריחיים לטחינת קמח, מחרשות עץ, נפות ועוד. דוכן התבלינים מעלה ניחוחות רחוקים, וזיכרונות של שיירות גמלים עמוסות בתבלינים וסחורות מימי עבר.

סאג'ים בשוק הנבטי בממשית

בזמן שהמבוגרים עסוקים בבחירת שטיח או תבלינים, הצעירים שבחבורה יכולים להתנסות בסדנאות ייחודיות, כגון יצירת כד באובניים, בנייה בלבני אדמה, הכנת תכשיטים ואפילו סדנה של משחקי חשיבה.

התעייפתם מהשוטטות בשוק? תוכלו להירגע וליהנות מטיפולים הוליסטיים, ממוזיקה אתנית מדברית וממופעי מחול. ב-27 באפריל יתקיים שוק לילי – השוק יימשך עד השעה 22:00. בשעה 20:00 יתקיים מופע מוזיקה, ריקוד ואש תחת כיפת השמיים.


רקדנית בשוק

מתי? 24 עד 29 באפריל 2016, מ-10:00עד 17:00, ב-27 באפריל עד 22:00 
איפה? גן לאומי ממשית, כביש דימונה-ים המלח (כביש 25), כ-6 ק"מ ממזרח לדימונה
השוק הנבטי ללא תשלום (פרט לדמי הכניסה לאתר), חלק הפעילויות – בתשלום.
פרטים נוספים באתר האינטרנט

שוק לילי בממשית

מרכז המבקרים טבע טק
בכל פעם שאנחנו מרגישים ברע, בין אם זה כאב ראש או שפעת, אנחנו נוטלים כדור מבלי להקדיש לעניין מחשבה מיוחדת. אבל איך זה שכדור אחד קטן מרפא מחלות? ומה הדרך שעושה התרופה משלב הייצור ועד לריפוי הגוף? את התשובות לשאלות האלה, ורבות נוספות, תוכלו לגלות במרכז המבקרים טבע טק, הנמצא בתוך מפעלי חברת טבע בנאות חובב. הביקור מאפשר ללמוד על דרכה של התרופה, מהרעיון הראשוני ועד הפצתה בשווקים השונים בעולם. המידע מוצג באופן חדשני, דרך סרטים בתלת מימד על מסכי ענק, משחקי מגע, פעילויות אינטראקטיביות ועוד. זוהי הזדמנות מרתקת ולא שגרתית להציץ אל לב תעשיית התרופות בארץ ובעולם.

אחת התחנות בסיור במרכז המבקרים טבע טק. דרכה של התרופה מהרעיון הראשוני ועד לשיווק | צילום: סיוון פרג'

הסיור עובר דרך כמה תחנות אינטראקטיביות המציגות אספקטים שונים של תעשיית התרופות: בין השאר, עוברים בתחנה המתרחשת בתוך ריאקטור, שבה צופים בסרט פנורמי המוצג ב-180 מעלות; נכנסים לנעליהם של חוקרי כימיה ומפצחים משימה מדעית; בתחנה נוספת הופכים המבקרים לנאמני איכות הסביבה של המפעל באמצעות משחק טריוויה אינטראקטיבי על מסכי מגע ענקיים. ולבסוף, במשחק ג'יירו ענקי מובילים את התרופה בין שלבי הפיתוח, הייצור וההפצה.

הביקור במרכז המבקרים טבע טק מתאים למגוון רחב של קהלים – משפחות, תלמידי תיכון, סטודנטים לכימיה ואנשי עסקים בתחום התרופות.

הסיור במרכז המבקרים מתאים למגוון קהלים, ממשפחות ועד לסטודנטים לכימיה

איפה? מרכז המבקרים נמצא בתוך מפעל טבע טק, בנאות חובב ליד באר שבע
מתי? בחול המועד פסח 24 עד 28 באפריל 2016
הסיור אינו כרוך בתשלום, אולם יש לתאם אותו מראש. פרטים נוספים בטלפון: 08-6509400, 08-6509670 ובאתר האינטרנט.

בתמונה הפותחת: השוק הנבטי בממשית. הצצה מרתקת לחיים שלפני 2,000 שנה

אביב בישראל - ממעוף הציפור

לתגובות, תוספות ותיקונים
להוספת תגובה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.