תפריט עמוד

קריאה לצליינים לבקר בישראל

קריאה לצליינים לבקר בישראל

היריד הראשון בעולם לתיירות צליינית ננעל אמש ברומא בהצגתו של מסלול חדש לצליינים צעירים בארץ הקודש: "מנצרת לירושלים-על אופניים"

מונסיניור ליבריו אנדריאטה, ראש ארגון הצליינות של הוותיקן, קרא בסוף השבוע לצליינים "לבקר בארץ הקודש ולבנות בה גשרים של דיאלוג ושלום". אנדריאטה אמר את הדברים במסגרת מסיבת עיתונאים של משרד התיירות ביריד הצליינות הראשון בעולם, שננעל ברומא.

פייר בטיסטה פיצבאלה, הממונה על המקומות הקדושים בארץ הקודש, קרא לצליינים במסיבת העיתונאים בה השתתף באמצעות video conference, לבוא ולבקר בארץ הקודש: "ישראל בטוחה לצליינים, כל המקומות הקדושים פתוחים ובטוחים לביקור ולעליה לרגל, בואו לבקר בארץ הקודש".

יריד JOSP – פסטיבל קתולי חגיגי, התקיים השנה לראשונה על ידי מארגן הצליינות הרשמי של הוותיקן – אופרה רומנה פלגרינג'י, הנחשב למארגן הצליינות המוביל מאיטליה לישראל. היריד התקיים בין התאריכים 14-18.1.09 במרכז הירידים ברומא, בחסות הוותיקן והכס הקדוש, במטרה לעודד את קהל המאמינים של הכנסייה לבקר במקומות הקדושים בראשם רומא, ירושלים וסנטיאגו דה-קומפוסטלה.

בשנת 2008 ביקרו בישראל שני מיליון תיירים נוצרים, מתוכם כמיליון צליינים, גידול של פי 2 לעומת שנת 2007. מרבית הצליינים נוהגים לבקר בבית לחם, אך גם בכותל המערבי, אתרים נוצרים בירושלים, דוגמת כנסיית הקבר, הוויה דולורוזה, הר הזיתים ובכפר נחום. 

בימים אלו נערכים אופרה רומנה ומשרד התיירות להגעתם לישראל של אלפי צליינים במסגרת המרתון הצלייני לשלום "ירושלים-בית לחם", לזכרו של האפיפיור, יוחנן פאולוס השני, שיתקיים בחודש אפריל לקראת חג הפסחא. כזכור, בחודש מאי הקרוב צפוי האפיפיור לבקר בישראל ובמשרד התיירות רואים חשיבות רבה בביקור זה, לעידוד התיירות הצליינית והנוצרית בכלל לישראל.

במסגרת היריד חנכה אופרה רומנה, במשותף עם משרד התיירות וחברת אל-על, מסלול חדש המיועד לצליינים צעירים: "מנצרת לירושלים – על אופניים", במסגרתו יבקרו צליינים צעירים במקומות הקדושים, תוך חוויה של רכיבה על אופניים.

בכירי הוותיקן ורומא, אורחי הכבוד של היריד, בהם נשיא מחוז רומא – ניקולה זינגרטי, נשיא אזור לאציו – פיירו מראצו, הקרדינל הארכיבישוף אגוסטינו וליני העומד גם בראש אופרה רומנה פלגרינג'י – וראש עיריית רומא – ג'יאני אלמאנו, ביקרו בביתן הישראלי וצפו בסרט על ירושלים ב"מעלית הזמן" (בתמונה)- סימולטור המאפשר צפיה בסרט המדמה את 3000 שנות ההיסטוריה של ירושלים. כן הציגו בביתן הישראלי גורמי תיירות מישראל, את אפשרויות הביקור באתרי התיירות הנוצרים – נצרת, סובב כנרת וירושלים. 

האם היית ביעד הזה?

 • 0

  כן הייתי

 • 0

  לא, אבל מתכנן

 • 0

  לא מעוניין

לטייל עם אופניים בנגב

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *