תפריט עמוד

צילום: משפחת שועלים בעין המצלמה

צילום: משפחת שועלים בעין המצלמה

במבט ראשון הם נראים כמו כלבים, אבל מבט נוסף מגלה את הפנים המחודדות והזנב השעיר. הצלם שלמה ולדמן עקב במשך שבועות אחרי משפחה של שועלים מצויים, מהולדת הגורים ועד בגרותם, כשהם מוכנים לעזוב את המאורה. כתבה מצולמת

ממשלי איזופוס שנכתבו ביוון העתיקה, דרך הספר "משלי שועלים" מהמאה ה-13 ועד סיפורים בני ימינו, השועל מופיע כמעט תמיד בתור חיה חכמה וערמומית, שהאדם יכול ללמוד ממנה מוסר השכל.

השועל המצוי נפוץ מאוד באזור הים התיכון, הוא חי בשטחים פתוחים, באזורי חולות, ביערות ובחורשות, במדבר, בנאות מדבר וליד מקווי מים. השועל ניזון בעיקר מטרף של ארנבות ונחשים, אבל גם פירות וירקות הוא יסכים לאכול… הוא מזכיר בצורתו כלב קטן, ומאפיינים אותו במיוחד פניו המחודדות וזנבו המלא והשעיר.

גורי שועלים ברגע של מנוחה | צילומים: שלמה ולדמן

גורי שועלים ברגע של מנוחה | צילומים: שלמה ולדמן

לזוג שועלים יוולדו לרוב בין שניים לחמישה גורים, ואלה יישארו במשך כחמישה חודשים ליד המאורה, לשם תביא להם הנקבה את מזונם. אחרי חמישה חודשים הגורים לומדים לדאוג לעצמם, אבל ממשיכים להישאר סמוך למאורה עוד כמה שבועות.

בשבועות האחרונים עקבתי אחרי משפחת שועלים וההתפתחות של הגורים, מינקות ועד בשלות. השועל הוא בעל חיים פוטוגני מאוד, במיוחד הגורים הצעירים שאינם חוששים מהסובבים אותם. כצלם טבע, תפקידי, כמובן, לשמור על סביבתם כדי שלא יזנחו את המאורה וימשיכו לגדול חופשיים בסביבתם הטבעית. הצילומים המצורפים כאן הם חלק מאוסף הצילומים של משפחת השועלים "שלי".

גלריית שועלים – לחצו להגדלה ודפדפו בין הצילומים:

צילומים נוספים של שלמה ולדמן תוכלו לראות באתר שלו

האם היית ביעד הזה?

 • 1

  כן הייתי

 • 1

  לא, אבל מתכנן

 • 1

  לא מעוניין

צמחי המדבר - הצמחים הכי מתוחכמים בארץ

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *