תפריט עמוד

פסטיבל השלג בסאפורו

פסטיבל השלג בסאפורו

חגיגת חורף בסאפורו שביפן: יותר משני מיליון מבקרים מגיעים כדי לצפות במאות פסלי הקרח והשלג המרהיבים אשר נבנו ועוצבו על ידי טובי הפסלים מכל העולם

אם חשבתם שלקור מקפיא עצמות וטמפרטורות מתחת לאפס אין יתרונות, כדאי שתיסעו ליפן. בעיר סאפורו יודעים לנצל את הקיפאון ולהפוך אותו ליצירת אמנות שמחממת את הלב.

פסטיבל השלג הוא חגיגת החורף הגדולה ביותר בסאפורו, שבאי הצפוני הוקאידו, ואחד מפסטיבלי החורף הגדולים ביותר ביפן. יותר משני מיליון מבקרים מגיעים מדי שנה כדי לצפות במאות פסלי הקרח והשלג המרהיבים אשר נבנו ועוצבו על ידי טובי הפסלים מכל העולם.

שיאו של הפסטיבל הוא תחרות הפיסול בשלג ובקרח, בה מתמודדים משתתפים מכל העולם. לקראת התחרות מציידים מארגני הפסטיבל כל קבוצה בכלי העבודה הבסיסיים ובשלג דחוס המתאים לפיסול. המשתתפים שוקדים על יצירותיהם המתוכננות במשך שעות ארוכות, והתוצאות עוצרות נשימה, כפי שאפשר לראות בסרטון הבא:

יותר מ-300 פסלי ענק של מבנים מפורסמים – כמו למשל הפירמידות, הבית הלבן או מגדל אייפל, דמויות מהאגדות, בעלי חיים, דרקונים מיתולוגיים ודמויות קומיקס מפורסמות ואהובות, פסלים של אישים מפורסמים ופוליטיקאים – כולם מוצבים בפארק אודורי, פארק מאקומאני (Makomanai) ובאזור סוסוקינו (Susukino), להנאת המבקרים.

במהלך שבעת ימי הפסטיבל נערכות בעיר הופעות של אמנים, מופעי מוזיקה וירידי אוכל, ובשעות החשיכה מוארים הפסלים בתאורה צבעונית המעניקה להם מראה קסום ויוצא דופן. הפסטיבל מתקיים בכל שנה בחודש פברואר, פרטים נוספים באתר הפסטיבל

האם היית ביעד הזה?

 • 21

  כן הייתי

 • 12

  לא, אבל מתכנן

 • 11

  לא מעוניין

יום בבית ספר ביפן

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *