תפריט עמוד

פסטיבל הדבש 2009

פסטיבל הדבש 2009

לקראת ראש השנה, ענף הדבש והמכוורות פותחים דלת לעולמם המרתק של הדבוראים ויצרני הדבש. פסטיבל הדבש השישי יתקיים במהלך החודש שלפני ראש השנה, עם מגוון פעילויות לילדים ולמשפחה בנושא הדבש בין התאריכים 21 באוגוסט ועד ה-5 בספטמבר 2009.

הפעילויות יתקיימו ברחבי הארץ, מהצפון ועד לדרום, במכוורות פתוחות לציבור, מרכזי מבקרים, מכוורות בוטיק ומשקים חקלאים. במסגרת הביקור יחשפו הבאים לדבש איכות ישראלי שמסומן עם תו איכות שנבדק ופוקח על ידי מועצת הדבש.

המכוורות הפתוחות יערכו סיורים מודרכים חווייתיים לכל המשפחה בנושא הדבש. סרט קצר על חיי הדבורה והדבוראי יסביר כיצד מגדלים דבורים ומהם כלי העבודה של הדבוראי וציוד המכוורות מאז ועד היום. בנוסף, צפייה בכוורות שקופות, רדייה עצמית של דבש, ביקור בבית אריזת הדבש והדגמת תהליך הפקת הדבש מאיסוף הצוף ועד הגעת הדבש לצנצנת. הילדים ייהנו בנוסף מפעילויות ופינות יצירה בדבש, הכנת נרות מדונג יחד עם ביקור בביתן הדבורים ובמוזיאון הדבש לצד טעימות דבש ישראלי.

כל מכוורת במסגרת פסטיבל הדבש תציג הצצה מיוחדת משלה לעולמם המופלא של הדבורים. כוורת הבוסתן בפקיעין מציעה בין היתר, אירוח באוהל דרוזי הכולל פינת טעימות דבש וקפה, פינת חי, רכיבה על גמלים ועוד. במכוורת "דבש מכמנים" במכמנים מציעים שילוב בין אתר "דרך התנ"ך אל הטבע" לבין הדבורים, הרצאה על אפיתרפיה – ריפוי בעזרת מוצרי הדבורים, סדנאות לכל המשפחה ועוד. במכוורת "פרחי הגליל" במושב מנות יפגשו המבקרים את "כוורת הילדים", טעימות מ-8 סוגי דבש שונים וכן פינות ישיבה בטבע עם קפה טוב אל מול הנוף הגלילי. דבש ניחוח הגליל במצפה מתת, יפתיעו עם רדייה עצמית של דבש המכוורת. האזור מאופיין בנוף הררי שובה לב, ובמסלולי טיול רבים- במכונית, בג'יפ ברגל.

במרכז המבקרים "דבורת התבור", בשדמות דבורה, יתקיימו סדנאות להכנת סוכריות דבש טבעיות בטעם של פעם, ללא צבעי מאכל וללא חומרים משמרים, בשילוב ביקור במכון רדיית דבש וצפייה מקרוב בעבודת הדבוראי, במכוורת אופיר באלון הגליל יוקרן סרט על עולם הדבורים עם הסבר על המכוורת, פעילות כוורת זכוכית, רדיית דבש ידנית ועוד. במוזיאון לראשית ההתיישבות, קיבוץ יפעת תתקיים פתיחת כוורת דבורים, הדרכה ע"י דבוראי, חביצת חמאה וטעימות דבש. במכוורת קורן, מושב מעונה יהיה ביקור בכוורת שקופה והמחשה של חיי הדבורים ותהליך של יצור הדבש. במכוורת הגליל בקיבוץ שמיר ניתן לראות את ריקוד הדבורה, את ה"פועלות" החוזרות עם אבקת הפרחים והצוף.

במכוורת קנדל בכפר פינס תהייה הכרות עם הכוורת ויושביה, תצפית על פרחי איקליפטוס, איסוף הצוף והכנת הדבש ועוד, במכוורת עמק חפר בק. משמרות יתקיים סיור במפעל, טעימות דבש, ומכירה דבש במקום. בית הדבש בקיבוץ יד מרדכי מציע צפייה בעבודת הדבוראי, פתיחת כוורת מאחורי קיר זכוכית, הכנת נרות מדונג, טעימות דבש ועוד. משק לין, כפר בילו יינתן הסבר לילדים על משפחת הדבורים, התקשורת בין הדבורים, על עבודת הדבוראי ועל תהליך ההפקה מהצוף ועד לצנצנת.

פסטיבל הדבש 2009, 21 באוגוסט – 5 בספטמבר, במכוורות ברחבי הארץ.
לפרטים מלאים, כולל מועדי הפעילות באתרים – www.honey.org.il

האם היית ביעד הזה?

 • 0

  כן הייתי

 • 0

  לא, אבל מתכנן

 • 0

  לא מעוניין

לטייל עם אופניים בנגב

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  כתבות מישראל

  מסע לארץ החורים השחורים: ביקור מפחיד בבולענים
  מסע לארץ החורים השחורים: ביקור מפחיד בבולענים

  ארץ הבולענים בחופי ים המלח אינה מקום לשוטט בו ובכל זאת למרות הסכנה המתמדת של שקיעת הקרקע הפך האזור הזה עם השנים לאתר שוטטות מבוקש וגם לארץ מפלט של מתבודדים ונוודים הנוטים את אוהלם במקום. וגם: בדיקה של ...

  בעקבות זרימת נחלים בגליל העליון
  בעקבות זרימת נחלים בגליל העליון

  אין דבר יותר מרשים ומענג מלראות נחלים שוצפים ויותר מפלים שוצפים שבדרך כלל יבשים או בספיקה מועטה. יואב יעקובי הכין לכם טיול בצפון בן יומיים שכולם סביב המים ואף בתוך המים, בחורף.

  הגלבוע והעמקים: בין שדות, מעיינות ואנשים מיוחדים
  הגלבוע והעמקים: בין שדות, מעיינות ואנשים מיוחדים

  בתקופה שבה כולנו משתוקקים לצאת לאוויר הפתוח ולמרחבים הירוקים, אין כמו טיול באזור הגלבוע, עמק חרוד ועמק המעיינות. לצד נופים יפים, מסלולים מגוונים, מעיינות, בריכות דגים ואינספור ציפורים, אפשר גם ליהנות מסדנאות ופעילויות ייחודיות, שמביאות הרבה שמחה ללב ...