תפריט עמוד

מצלמים בכנרת

הכנרת מושכת אליה מאמינים, מטיילים, אוהבי נופים וטבע וצלמים. צלמי מסע אחר מציגים את האנשים והנופים של הכנרת וסביבותיה, ומציעים מידע למתעניינים בצילום

בתמונה הראשית: נזירות בטקס לכבוד האפיפיור – טל גליק
התמונה צולמה במהלך ביקור האפיפיור בארץ בשנת 2000. באתי לצלם את טקס המיסה בכורזים, ותוך כדי התמקמות ראיתי את הנזירות בצד, והבנתי שאני עד למעמד מאוד מרגש בשבילן: הזדמנות, מן הסתם חד פעמית, להיות בקרבת האפיפיור בארץ הקודש. הבנתי שעומד להיות כאן רגע ששווה תמונה.
לצלמים חשוב תמיד להיות ערניים, להבחין במתרחש סביב ולחפש אירועים לא צפויים – לא להתמקד אך ורק באירוע או בנושא שאותו התכוונתם לצלם. לפעמים התמונות שבשולי האירוע הן התמונות בעלות הערך הרב ביותר. במקרה הזה הייתי צריך לתפוס את הרגע המדויק, את השנייה שאחריה הכל יכול להשתנות. הייתי צריך להחליט במהירות על מי להתמקד, מהו לב התמונה. לפעמים, גם מאירועים חד פעמיים אפשר להוציא צילום שיעמוד בזכות עצמו, ללא קשר לזמן ומקום.

אישה טובלת ב"ירדנית" – הראל סטנטון
בבוקר של שבת הגיעה ל"ירדנית", אתר הטבילה הנוצרי במוצא הירדן מהכנרת, קבוצה של 500 צליינים מאנגליה. עבור הנוצרים המאמינים שמגיעים למסע צליינות בארץ, הטבילה במים הקדושים היא אחד משיאיו הדתיים והרגשיים של המסע.
צילמתי מאוד מקרוב, ממרחק של כחצי מטר. זה בהחלט היה מרגש, לראות מקרוב את גודל האמונה ולהיות עד לרגע כל כך משמעותי בחיי האנשים הללו, שעשו דרך ארוכה כדי להגיע לכאן.
הצילום הציב קושי טכני של ניגוד גדול בין אזורים בהירים למוצלים ותנועתם של המצולמים. כדי לקבל את חשיפת האור הנכונה מדדתי אור באופן ידני נקודתית מאזור שרציתי לצלם.

טיול סוסים בכנרת – דובי טל
התמונה צולמה הצפון הכנרת, קרוב לשפך הזאכי כשמפלס הכנרת היה נמוך במיוחד אחרי כמה שנות בצורת. נסיגת המים זימנה אפשרויות פנטסטיות לטיולים וגם לצילומים, מהקרקע או מהאוויר. היא אפשרה לתפוס בעין המצלמה מראות יוצאי דופן, כמו טיול הסוסים הזה, שעובר בעצם ממש בתוך האגם, באזור שבשנים אחרות הוא מלא במים.
השתקפויות השמש, המרקמים המיוחדים, הצורות המעניינות שנוצרו במפגש שבין היבש והרטוב – כל אלה משכו את העין ויצרו הזדמנות מיוחדת לצילום.

ענפים במים – דורון הורוביץ
התמונה צולמה בשעת בוקר מהטיילת שליד קיבוץ דגניה א', בדרום-מערב הכנרת. השמש היתה מולי, והצילום מול האור גרם לענפים להיראות כצלליות, בעוד שהמים קיבלו גוון בהיר מאוד. התוצאה היא תמונה מונוכרומטית, גוונים עדינים מאוד שנראים כמעט כשחור-לבן. מיעוט האלמנטים בתמונה והמונוכרומטיות שלה הופכים אותה למעין ציור בקווים דקים.
בחופים המערביים של הכנרת יש לא מעט מקומות עם צומח במים, שמאפשרים צילום בסגון זה, למשל בין צמח למושבה כנרת. אבל לא חייבים לצלם דווקא צומח – אפשר ליצור אפקט דומה מצילום עמודים במים, למשל. בתמונה צולמה בשעת בוקר מוקדמת, כחצי שעה אחרי הזריחה. אם הייתי מצלם בשעת הזריחה עצמה היו מתקבלים גוונים אדומים יותר. 

האם היית ביעד הזה?

 • 0

  כן הייתי

 • 1

  לא, אבל מתכנן

 • 0

  לא מעוניין

לטייל עם אופניים בנגב

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *