תפריט עמוד

מיאנמר – מסע צילום

הדייגים שפורשים את הרשתות הענקיות בשעת זריחה, הסטופות המוזהבות, הנזירים בגלימות הכתומות, המוכרים החייכניים בשווקים, תחושת הקדושה שבאוויר - מסע צילום במיאנמר (בורמה) הניב תמונות יפהפיות ממדינה שובת לב ומיוחדת

בכניסה, כשהאיש עם החיוך הקסום וניצוץ של ילד בעיניים ביקש ממני להוריד את נעליי טרם כניסתי אל השוודגון, אתר הסטופות המוזהבות בינגון, הבנתי שהגעתי למקום רוחני וכלבבי.

שוודגון, אתר הסטופות המוזהבות בינגון, בירת בורמה | צילום: יגאל סלבין

מיאנמר (בורמה) היא מדינה רוחנית מאוד. זה ניכר במקדשים הפרוסים בכל המרחבים, הנקראים סטופות. השילוב של הסטופות והנזירים בכל פינה נותנים תחושה חזקה מאוד של קדושה, רוחניות עצומה ואמונה חזקה. מספר הנזירים אמנם קטן, כאחוז מהאוכלוסייה, אך נוכחותם עצומה ומשמעותית.

מאחרי כל נזיר ישנה משפחה העושה הכל כדי לתמוך בלימודיו | צילום: יגאל סלבין

מאחורי כל נזיר ישנה משפחה שלמה העושה ימים כלילות על מנת לתמוך בלימודי הנזיר ובדרכו. הם מאמינים שהנזירים וקדושתם הם אלו שמקדשים ומחזקים את כלל אזרחי המדינה. הביקוש לנתינה כה אדיר עד שמספרים כי אנשים ממתינים מעל שנה בתור כדי לתרום למנזר אוכל ומצרכים.

מיאנמר היא מדינה רוחנית מאוד | צילום: יגאל סלבין

התחלנו את מסע הצילום בינגון, בירת מיאנמר. סיירנו בשוודגון המרהיב בלילה ואף בזריחה. יש תחושה של קדושה באוויר. ההליכה היחפה מענגת את החושים ומשפיעה על ריח החופש ותחושת הקרבה לאדמה. סיירנו בשוק התוסס והססגוני ומשם הצפנו אל אגם אינלה.

סצינת רחוב בינגון | צילום: רפי קורן

ההגעה לאגם אינלה השאירה אותנו מעט המומים: חיים שלמים על מים, חקלאות מרהיבה שכולה בהדליה, מבנים פשוטים ורעועים על כלונסאות מתפרקות ורטובות, וכמובן סירות עץ צרות שמשתלבות בזריזות בכל נקיק.

דייג פורש רשת על אגם אינלה בזריחה | צילום: יגאל סלבין

התעוררנו על האגם בזריחה וחווינו את סצנת הדיג, שהשאירה בנו חותם אדיר. שיווי משקל לא נתפס של הדייגים על סירת עץ קטנה עם רשת דיג גדולה הדורשת אמונה ומיומנות אדירה.

החיים על אגם אינלה | צילום: יגאל סלבין

המסע ממשיך ואנחנו משתוקקים להגיע אל בגאן עם נופיה הקסומים. עוד לפני הזריחה הגענו לאתר הסטופות כדי לראות את עוצמתו באור ראשון. מרגש.

זריחה באתר הסטופות בבגאן | צילום: רפי קורן

הסיור בשוק הנעים את זמננו שכן המקומיים נעימים וחייכנים בצורה בלתי רגילה, מסבירי פנים, מלאי רצון לעזור ובעיקר חרוצים. השוק נתן הצצה מרתקת על עבודות החקלאות, האומנות בעץ, המומחיות בעיבוד האורז.

עבודה בשדות האורז | צילום: רפי קורן

מפגש עם מצלמה, בית ספר לנזירות במנדליי | צילום: יגאל סלבין

ההגעה צפונה אל מנדליי היתה סיכום מופלא של מסע יוצא דופן. ביקרנו בגשר העץ הארוך בעולם, גשר יוביין שאורכו 1,264 מטר. במקום הזה ניתן לראות את החריצות, את החיבור בין הכפריים לנזירים ואת עוצמות הטבע. גם כאן ראינו והתפעלנו מהדייגים הפורסים את רשתם בעוצמה אדירה אל המים.

סצינת כפר בדרך למנדליי | צילום: יגאל סלבין

מיאנמר רוחנית, מרגשת, האנשים מחויכים ומקסימים, השווקים ססגוניים וריחניים, האוכל נהדר ומושקע, החריצות ניכרת בכל כפר, הנופים עוצרי נשימה. אפילו מזג האוויר בדצמבר היה מושלם. יותר מזה לא יכולנו לבקש.

את מסע הצילום למיאנמר הובילו הצלמים יגאל סלבין ורפי קורן, חברת zooming – מסעות צילום בעולם

 

לתגובות, תוספות ותיקונים
להוספת תגובה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.