תפריט עמוד

כרתים – מראות ותמונות מהאי

אפשר לקרוא על רכסי הרים, חופים מבודדים, כפרים נחבאים וערים תוססות, אבל כשרואים משהו מכל אלה - התמונה מתבהרת. סרטון מכרתים מבהיר, בפחות משלוש דקות, למה בדיוק שווה להגיע לכאן

אין צורך להכביר מילים על יופיים של איי יוון הזרועים כמו אבני חן במימיו הכחולים של הים התיכון. כל אי ויופיו המיוחד, אלא שברבים מהאיים המידה הקטנה מכתיבה חד-גוניות מסוימת, הן בנופים והן באפשרויות הבילוי. אבל לא כך כרתים. הגדול באיי יוון הוא גם המגוון שבהם. יש בו, כמובן, חופים נפלאים, חלקם עמוסים ושוקקי חיים, אחרים מבודדים ושלווים להפליא. אבל יופי של האי אינו מסתכם בשפת הים.

במרכז האי עוברים רכסי הרים עצומים, שמזמינים לצאת למסע של תגליות. מסלולי הטיול בהרים רבים ומגוונים, אפשר לעשותם במכונית (זהירות, אחדות מהדרכים, במיוחד אלו שאינן סלולות, לא יטיבו עם רכב רגיל), ברגל ואפילו על גבו של חמור. המראות עוצרי נשימה ממש: קניונים, עמקים, מורדות הרים, פסגות מחודדות, שבחורף מתכסות בשמיכה לבנה של שלג. ובין חמוקי ההרים נחבאים כפרים קטנים, חלקם זעירים ממש, שתושביהם שומרים על אורח חיים כרתי מסורתי. כשתגיעו לכפר כזה, קחו את הזמן. שבו בקפה המקומי לצלו של עץ רחב ידיים או תחת סוכת גפנים, שתו קפה שחור גרגירי (רק אל תקראו לו "קפה תורכי", התורכים לא בדיוק אהובים כאן) או כוס ראקי ונסו להיכנס לקצב החיים המנומנם והרגוע.

ועוד בכרתים – אתרים ארכיאולוגיים חשובים ומרתקים, ערים מלאות חיים (אל תחמיצו את חניה היפהפייה) ואטרקציות לכל המשפחה. הנה, בפחות משלוש דקות, כמה מהדברים שתוכלו לראות ולחוות בביקור בכרתים:

לתגובות, תוספות ותיקונים
להוספת תגובה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.