תפריט עמוד

יעד חדש? סוריה מחזרת אחרי תיירים מהמערב

סוריה פתחה בקמפיין במטרה להכפיל בתוך חמש שנים את מספר התיירים הנכנסים אליה

לסוריה יש דימוי מאוד ברור וחד משמעי עבורנו הישראלים, ודאי לא המקום שהיינו בוחרים לבלות בו את החופשה השנתית שלנו. אבל מסתבר שיש מי שחושב שאפשר לפתח את הפוטנציאל התיירותי של שכנתנו מצפון-מזרח. היומון הלונדוני הגרדיאן מדווח כי סוריה פתחה באחרונה בקמפיין נמרץ שמטרתו להכפיל את מספר התיירים המבקרים בשטחה עד לשנת 2012. אחד האתגרים המרכזיים הוא לשנות את התפישה המערבית הרווחת, כי סוריה היא מדינה מוסלמית קיצונית שהביטחון האישי בה נמצא בשפל מדרגה. "האם האמריקאים יודעים שסוריה היא ערש הנצרות?", שואל סגן ראש הממשלה, עבדאללה דרדרי, ומוסיף כי הדרך לדמשק היא מקום בטוח לגמרי. 

במטרה לעמוד ביעד התיירותי השאפתני, הממשלה הסורית לוקחת על עצמה, בין השאר, לשווק לשאר העולם את העובדה שבתחומה ישנה אתרים ארכיאולוגיים חשובים ומבנים צלבניים מרשימים. ואכן, בסוריה יש כמה אתרים היסטוריים מרתקים, בהם קראק דה שבלייה, מבצר צלבני שמור להפליא במערב המדינה, שהוכרז בשנת 2006 כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו.

על פי החישובים, בשנת 2009 יגיעו לסוריה שישה מיליון מבקרים, רובם ממדינות ערב וכן סורים לשעבר שחוזרים לביקורי מולדת. מספר האירופאים המבקרים בסוריה יגיע השנה ככל הנראה ליותר מ-250,000 – גידול של 24% מהשנה שעברה. ומה עם האמריקאים? אלה כמעט שאינם מגיעים, אלא אם כן מחשיבים את הביקור של שחקני הקולנוע אנג'לינה ג'ולי ובראד פיט, במסגרת סיור שערכו לאחרונה בכמה ממדינות המזרח התיכון. השניים, שדילגו על ישראל במסעם האחרון, ביקרו פליטים עירקאיים השוהים בסוריה ונפגשו עם הנשיא בשאר אסד.

האם היית ביעד הזה?

 • 0

  כן הייתי

 • 0

  לא, אבל מתכנן

 • 1

  לא מעוניין

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *