תפריט עמוד

טיסה בכדור פורח: לפעמים חלומות מתגשמים

אם תמיד חלמתם לטוס בכדור פורח, אתם לא לבד.מסתבר שזהו אחד מעשרת החלומות הנפוצים ביותר. ואיך הופכים חלום למציאות? תתפלאו כמה קל להרגיש כמו ציפור

לכולנו יש חלומות, בהם כאלו כמוסים ומיוחדים המשקפים את נפש הילד שעדיין מקננת בכל אחד מאיתנו. מחקר שנעשה בנושא מעיד שאחד מעשרת החלומות הנפוצים שעליהם דיווחו הנשאלים הוא לטוס בכדור פורח. ובאמת מה עוד יכול להשתוות לתחושת הריחוף והשחרור, לעוף כמו הציפורים בשמים? ומה נפלא יותר מלהגשים את החלום עם מי שבעצמו עזב הכול כדי להגשים חלום ילדות?

אפרים פלמאי וטל שטיגליץ הגשימו את החלום שלהם. בגיל 40 החליטו לעזוב את עסקיהם ולהתמקד בחלומות ילדות. במשך חודשים רבים השקיעו בלימוד הנושא, נסעו למחוזות רחוקים כדי ללמוד ולהתמקצע אצל הטובים ביותר בעולם. לאחר שהרשות הפדראלית האמריקאית הכירה בהם כטייסים והעניקה להם רישיונות טיס פרטי ומסחרי בהגדר כדורים פורחים, היה עליהם להסב את רישיונם ברשות התעופה הישראלית. אפרים וטל השקיעו את כל מרצם והונם בפיתוח חלומם, ואחרי הרבה חבלי לידה קשים נולדה חברת התעופה הראשונה מסוגה בארץ – RIZE.

אל מול השמש העולה. הפעילות מתחילה מוקדם בבוקר, כשמזג האוויר יציב

נופי העמק מבעד סל הנצרים
בשלוש שנים האחרונות מבצעת חברת RIZE טיסות על בסיס יומי כמעט בכל רחבי הארץ, ובעיקר בשמי עמקי הגליל, בין הגלבוע, התבור והרי הגלעד שבירדן – מקום בו הנוף עוצר נשימה. הרים מסביב, ערוצי נחל, חורשות אורנים, שדות חיטה רחבים בחורף ושדות חמניות פורחים בקיץ, בריכות דגים, ציפורים ובעלי חיים ומעט יישובים קטנים – את כל אלה תוכלו לראות מסלי הנצרים של הבלונים הפורחים של RIZE, והכל במרחק של פחות משעה נסיעה מתל אביב.

הפעילות מתחילה מוקדם בבוקר, ממש עם הזריחה, כאשר מזג האוויר יציב והרוח עדינה. הצוות יפגוש ויכבד אתכם במשקה חם ובמאפים, ומיד יתחיל בתהליך ניפוח הכדור, שנמשך כ-20 דקות. לאחר מכן תוזמנו להיכנס אל תוך סל הבלון המפואר ותקבלו תדרוך והנחיות טיסה מהטייס. בתוך זמן קצר הבלון יתרומם לאטו מהקרקע ויעלה מעלה מעלה בעדינות רבה – הרגשה עילאית להפליא, וכדאי להתמסר לה. הכדור ימשיך לעלות עד לגובה של כ-2000 רגל מעל המציאות, אל תוך-תוכו של חלומו של הילד שבנו. במשך הטיסה הטייס יבצע תמרונים, כדי שנחוש את הטיסה בגבהים שונים, לעיתים גבוה מאוד ופעמים אחרות רק מטרים ספורים מעל הקרקע, ממש מעל צמרות העצים – שם אפשר להושיט יד וללטף את העלים. הטיסה נמשכת כשעה עד לנחיתה הרכה אל אמא אדמה המחבקת חזרה.


איך נולדה טיסת השמפניה?
האגדה מספרת שכיוון שהכדור הפורח הוא כלי התעופה הראשון – הוא הומצא בצרפת בשנת 1873 – חקלאים שנפגשו בפעם הראשונה ביצור המוזר הזה שיורד אל השדה באמצע יום העבודה, נבהלו מאוד. היו שנסו על נפשם למראה הענק הצבעוני שצץ משמים, ואילו האמיצים שבהם רצו להגן על משפחותיהם בעזרת קלשונים ומעדרים. נוסעים בכדור פורח, שנתקלו בעבר במתקפה הלא נעימה הזאת, הגיעו ערוכים וירדו מסל הבלון כשהם אוחזים בבקבוק שמפניה – הוכחה למוצאם הצרפתי ודרך להראות שהם אינם מהווים איום. השמפניה נמזגה לכוסות, ובמקום מלחמה החלה מסיבת שמפניה מלווה בסיפורים מרתקים. זוהי האגדה, ובין אם היא בדיה או אמת לאמיתה, בלונאים בכל העולם אימצו את המנהג של חגיגת שמפניה מלווה בסיפורים בסיומה של נחיתה בלב שדה. גם ב-RIZE, לאחר כל טיסה מוציאים בקבוק שמפניה איכותית מהמקרר שבג'יפ המלווה, חולצים את הפקק והשמפניה נמזגת לכוסות קריסטל. על שם מנהג זה, הטיסה מכונה "טיסת שמפניה". ובינינו, האגדה היא רק תירוץ לסיום נהדר לחוויה…

נחיתה רכה בשדות העמק. זה הזמן להוציא את השמפניה

הבילוי נמשך במסע קצר ברכב השטח בדרכו למקום יפה בו מוגשת ארוחת בוקר מפנקת, הכוללת משקאות קלים וחמים וכוסית יין להמשך החגיגה המיוחדת. בסוף הארוחה מקבל כל נוסע תעודת טיסה למזכרת, שי מהצוות, מפה והמלצות רבות להמשך טיול בעמק יזרעאל היפהפה.


אביב בישראל - ממעוף הציפור

לתגובות, תוספות ותיקונים
להוספת תגובה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.