תפריט עמוד

 

• עונה: כל השנה, במיוחד באביב ובקיץ. 

• התאמת המסלול: לכל המשפחה. 

• קושי המסלול: בינוני – הרבה ירידה. 

• אורך המסלול: כחמישה קילומטרים וחצי. 

• משך המסלול: ארבע שעות. 

• מפה: מפת סימון שבילים מס' 3 "הגליל התחתון, העמקים והגלבוע". 

• הגעה מצומת גולני: מצומת גולני ממשיכים מזרחה בכביש מס' 77. בצומת פוריה פונים ימינה (דרומה) בכביש מס' 768. כקילומטר וחצי אחרי בית חולים פוריה נפנה שמאלה כביש 7677 המוביל לאכסניית פוריה. נסיעה בו שני קילומטרים וחצי, עד אכסניית פוריה. מאכסניית פוריה מסתעפת צפונה דרך סלולה, בה ניסע כשני קילומטרים וחצי עד שנגיע לשלט המכוון לשביל המצפורים מעט מעבר לשלט, נמצא מצפור וחנייה מוסדרת לצד הדרך של יער שווייץ. 

• המסלול אינו מעגלי – נדרשת הקפצת רכבים. 

• הוראות הגעה לנקודת הסיום:
נוסעים אל כביש מס' 90 לחוף הכנרת. כ-300 מטר מצפון לחמי טבריה ישנה דרך עפר מסומנת סימון שבילים שחור היורדת משמאל (מערב) – כאן ניתן לחנות. 

• ציוד נדרש: מים, נעלי הליכה. 

עלי הכותרת של נורית אסיה יותר כתומים ומבריקים משל הכלנית

המסלול שלנו מתחיל בקצה הכביש הסלול המוביל אל יער שווייץ שניטע על ידי הקק"ל. תחילת המסלול בדרך עפר טובה, המתאימה גם לרכב, השומרת פחות או יותר על אותו קו גובה (הערה: בתוואי זה עובר גם שביל ישראל, אך מכיוון שהוא מעפיל במעלה ההר לא נלך בו, אלא נמשיך בדרך העפר הטובה שלאורכה סימון של שביל ישראל). הצצות מבין עצי היער יזכו אותנו בתצפיות נרחבות. מתחתנו גולשים מדרונות תלולים הישר אל שפת הכנרת. מעבר לאגם פרוס חלקה הדרומי של רמת הגולן. מתחתנו נוכל לראות את מרחצאות טבריה, את המתחם המקודש שנבנה סביב קברו של רבי מאיר בעל הנס וחלקים מטבריה העתיקה הנחפרים בימים אלו. בנקודה מסוימת נפגשת הדרך המסומנת בסמ"ש שביל ישראל בדרך עפר מסומנת שחור (טובה לבעלי רכב 4×4 בלבד) הגולשת בפיתולים במורד. נמשיך בדרך זו.

נגיע אל שלוחה מחודדת, תלולה במיוחד, שבראשה שרידי כנסייה עתיקה. הראשון להקים כאן מבנה היה הורדוס אנטיפס, אחד מבניו של הורדוס שירש את נחלותיו בעבר ירדן המזרחי ובגליל. בזכות האסטרטגיה של הגבעה בחר הורדוס אנטיפס להקים כאן את מצודתו, הקרויה עד היום על שם אשתו, ברניקי. המצודה חלשה על העיר טבריה, שייסד לכבודו של הקיסר הרומי טיבריוס. בעונת האביב פורחים בפסגת הר ברניקי מרבדים של נורית אסיה אדומה. מרחוק נדמה שהם זורמים מההר בקילוחים אדומים. פריחתה של הנורית מאוחרת מעט לפריחת הכלנית. עלי הכותרת שלה מעט יותר כתומים ומבריקים משל הכלנית, וחסרים את הטבעת הלבנה בבסיסם. לימים הוקמה על חורבות ארמונו של הורדוס אנטיפס כנסייה ביזאנטית הצופה על כר פעילותו של ישו. שרידי הכנסייה הבנויה אבני בזלת מסותתות הן הבולטים כיום בשטח. בפרט ניכר האפסיס, גומחת התפילה המעוגלת, הפונה מזרחה, לעבר השמש העולה המזוהה עם ישו, הנתפש בעיני הנוצרים כאור העולם. התצפית מכאן יפה בעיקר בסמוך לזמן השקיעה, עת הרי הגולן מנגד, שכדברי המשוררת רחל כמעט ניתן להושיט יד ולגעת בם, נצבעים סגול, ניצתים כתום ובהדרגה מתמסרים לאפלת הלילה, עת אורות העיר הסמוכה והישובים במרחב נדלקים.

מדוע איזור השרון מוצף כל שנה בחורף?

לתגובות, תוספות ותיקונים
להוספת תגובה

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.