תפריט עמוד

האם הקולוסאום של רומא שוקע?

האם הקולוסאום של רומא שוקע?

מבדיקה עולה כי צדו הדרומי של הקולוסאום נמוך מצדו הצפוני, יתכן שכתוצאה מסדק בבסיס

נהוג לומר ש"כל עוד עומד הקולוסאום, תעמוד רומא", אבל אם לשפוט על פי ממצאים מהתקופה האחרונה, נראה כי הקולוסאום לא יציב במיוחד. בדיקת מומחים, שארכה כמה חודשים, העלתה כי הצד הדרומי של המבנה ההיסטורי נמוך בכ-40 ס"מ מצדו הצפוני. אחת הסיבות האפשריות לנטייה הזאת היא היווצרות של סדק ביציקת הבטון עליה ניצב המבנה. אם יתברר שאכן קיים סדק, יתכן שהיה צורך לייצב את הקולוסאום, בדומה לתהליך הייצוב שנעשה במגדל פיזה בשנות ה-90.

הקולוסאום, סמלה של רומא, הוא מבנה מרשים שגובהו יותר מ-48 מ'. בנייתו החלה בשנת 72 לספירה, בזמן שלטונו של הקיסר אספסיאנוס, והסתיימה שמונה שנים לאחר מכן, בימי טיטוס. מטרתו היתה לספק בידור זול ואכזרי להמונים, ובזירתו האליפטית נערכו קרבות גלדיאטורים ובעלי חיים, כשהמפסיד (אדם או חיה) שילם בחייו. חמישים אלף הצופים הופרדו על פי מעמדם: בני המעמדות הגבוהים ישבו על כיסאות שיש בעוד שפשוטי העם נאלצו להסתפק בספסלי עץ.

עם התפוררות האימפריה הרומית, פסקו המופעים בקולוסאום. במהלך השנים המבנה ניזוק מרעידות אדמה ושודדי אבנים. הקולסאום הוא אחד האתרים המתוירים ביותר ברומא, תמונתו מפארת מדריכים, גלויות וכרזות של העיר ומיליוני מבקרים מגיעים אליו בכל שנה.


האם היית ביעד הזה?

 • 0

  כן הייתי

 • 0

  לא, אבל מתכנן

 • 0

  לא מעוניין

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *