תפריט עמוד

דומוס גלילאה – למלא את הנפש

דומוס גלילאה – למלא את הנפש

כנסיית דומוס גלילאה, על הר האושר מעל הכנרת, משמחת את העין ומרוממת את הנפש. סיור ראשון בסדרת טיולים לכנסיות ואתרים גליליים לקראת חג המולד והשנה הנוצרית החדשה

לעיתים זקוק אדם, גם אם איננו בן דתו של ישוע, למקום אחד ומיוחד שייתן לו, ולו לרגע, טעימה קטנה מן הרוגע והשלווה שקנו את עולמם של נזירים. כנסיית דומוס גלילאה היא אחת מיני מעט כנסיות הזוכות לתואר הנשגב – מקום למלא את הנפש.

על הר האושר, אל מול ימת הכנרת הכחולה, במרחב חייו ונסיו של ישוע בגליל, נתכנסו יחדיו כל היופי הנשגב וכל האהבה הרוחנית. מרכז ההכשרה ללימודים והתבודדות, דומוס גלילאה, הוא מרכזם ומשכנם של הנוצרים השייכים לזרם הדרך הניאו-קאטקומנאלית – קבוצה "החוזרת לשורשיה היהודיים במטרה להבין את משמעות התפילה, החגים והליטורגיה היהודית שהיו לחם חוקו של ישוע".


דומוס גליליאה. על הר האושר, מול הכנרת, התכנסו יופי נשגב ואהבה רוחנית

בגלל הרוח
המקום בו ניצבת הכנסייה נחשב לאחד המקומות המקודשים לעולם הנוצרי. מחלונות הכנסייה ניתן לצפות אל המרחב בו התרחשו אירועים משמעותיים בחייו של ישוע. נס הלחם והדגים, הענקת הבכורה לפטרוס, דרשת ההר, כפר נחום בו קבע ישוע את פעילותו, כורסי בה ביצע את "נס החזירים", וכמובן ימת הכנרת המקודשת.


הספרייה משלבת ספרי דת נוצרים ויהודים

בגלל היופי
הצייר הספרדי קיקו ארגואיו, ממייסדי הדרך הניאו-קאטקומנאלית, וקבוצת אדריכלים בעלי שיעור קומה, חברו יחדיו לתכנון כנסייה בסגנון מודרני, שתשתלב בהרמוניה עם הנוף והסביבה כך שהמשוטט ברחבי הכנסייה חווה את המקום בעצמה שלא תתואר, חוויה העוזרת למתבונן לשוב אל האלוהים.


החצר הפנימית. סגנון מודרני המשלב בהרמוניה את הסביבה

בגלל המקום
הכנסייה בנויה בשלושה מפלסים, כששער כניסה הבנוי בסגנון ניאו-רומאי מוביל לאולם המבוא, שבמרכזו מזרקה, ורצפת השיש מקבלת את ברק האור הנכנס משלושת השערים היוצאים אל הסטואה. במפלס העליון נמצא מרכז ההתכנסויות (האודיטוריום), שקירותיו שקופים ומשקיפים אל הקשת הקדושה, ספרייה המשלבת ספרי דת נוצרים ויהודיים, כנסייה ובית כנסת. שני המפלסים התחתונים משמשים למגורי פרחי הכמורה וצליינים.

איך מגיעים: על כביש 90 פונים מזרחה בצומת כורזים, חולפים על פני חוות ורד הגליל, הכנסייה נמצאת לאחר כ- 200 מטר מימין.

סדרי ביקור: פתוח כל השבוע למעט ימי ראשון, בשעות 12:30-9:00, 16:30-15:00. סיורים מודרכים ללא תשלום, טלפון לתיאום: 04-6809100.

____

אמנון גופר – מורה דרך ומחבר ספרי טיולים המתמחה בטיולי יין ופולקלור בגליל. הכתבה מתוך ספר הטיולים "חמש דקות מהצימר" בהוצאת עם עובד


האם היית ביעד הזה?

  • 15

    כן הייתי

  • 4

    לא, אבל מתכנן

  • 0

    לא מעוניין

תאוות בשרים: תחנת האכלה לנשרים

האם המאמר הזה עזר לך?

עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

מסע אחר - המרכז לנסיעות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*

code

מסע אחר - המרכז לנסיעות