תפריט עמוד

דומוס גלילאה – למלא את הנפש

על הר האושר, מול הכנרת התכולה, ניצבת כנסיית דומוס גלילאה, אשר משמחת את העין ומרוממת את הנפש, בלי קשר לדת או לאמונה שלכם

לעיתים זקוק אדם, גם אם איננו בן דתו של ישוע, למקום אחד ומיוחד שייתן לו, ולו לרגע, טעימה קטנה מן הרוגע והשלווה שקנו את עולמם של נזירים. כנסיית דומוס גלילאה היא אחת מיני מעט כנסיות הזוכות לתואר הנשגב – מקום למלא את הנפש.

על הר האושר, אל מול ימת הכנרת הכחולה, במרחב חייו ונסיו של ישוע בגליל, התכנסו יחדיו כל היופי הנשגב וכל האהבה הרוחנית. מרכז ההכשרה ללימודים והתבודדות, דומוס גלילאה, הוא מרכזם ומשכנם של הנוצרים השייכים לזרם הדרך הניאו-קאטקומנאלית – קבוצה "החוזרת לשורשיה היהודיים במטרה להבין את משמעות התפילה, החגים והליטורגיה היהודית שהיו לחם חוקו של ישוע".

בגלל הרוח

המקום בו ניצבת הכנסייה נחשב לאחד המקומות המקודשים לעולם הנוצרי. מחלונות הכנסייה ניתן לצפות אל המרחב בו התרחשו אירועים משמעותיים בחייו של ישוע. נס הלחם והדגים, הענקת הבכורה לפטרוס, דרשת ההר, כפר נחום בו קבע ישוע את פעילותו, כורסי בה ביצע את "נס החזירים", וכמובן ימת הכנרת המקודשת.

הספרייה משלבת ספרי דת נוצרים ויהודים

הספרייה משלבת ספרי דת נוצרים ויהודים | צילום: alefbet / Shutterstock.com

בגלל היופי

הצייר הספרדי קיקו ארגואיו, ממייסדי הדרך הניאו-קאטקומנאלית, וקבוצת אדריכלים בעלי שיעור קומה, חברו יחדיו לתכנון כנסייה בסגנון מודרני, שתשתלב בהרמוניה עם הנוף והסביבה כך שהמשוטט ברחבי הכנסייה חווה את המקום בעצמה שלא תתואר, חוויה העוזרת למתבונן לשוב אל האלוהים.

בגלל המקום

הכנסייה בנויה בשלושה מפלסים, כששער כניסה הבנוי בסגנון ניאו-רומאי מוביל לאולם המבוא, שבמרכזו מזרקה, ורצפת השיש מקבלת את ברק האור הנכנס משלושת השערים היוצאים אל הסטואה. במפלס העליון נמצא מרכז ההתכנסויות (האודיטוריום), שקירותיו שקופים ומשקיפים אל הקשת הקדושה, ספרייה המשלבת ספרי דת נוצרים ויהודיים, כנסייה ובית כנסת. שני המפלסים התחתונים משמשים למגורי פרחי הכמורה וצליינים.

החצר הפנימית. מקום של שקט והתכנסות

החצר הפנימית. מקום של שקט והתכנסות | צילום: alefbet / Shutterstock.com

איך מגיעים? על כביש 90 פונים מזרחה בצומת כורזים, חולפים על פני חוות ורד הגליל, הכנסייה נמצאת לאחר כ- 200 מטר מימין.

סדרי ביקור: פתוח כל השבוע למעט ימי ראשון, בשעות 12:30-9:00, 16:30-15:00. סיורים מודרכים ללא תשלום, טלפון לתיאום: 04-6809100. * שימו לב: בקיץ 2020 הכנסייה סגורה לשיפוצים, חשוב להתקשר לוודא אם השיפוץ הסתיים והמקום פתוח למבקרים.

____

אמנון גופר – מורה דרך ומחבר ספרי טיולים, מתמחה בטיולי יין ופולקלור בגליל. הכתבה מתוך ספר הטיולים שכתב – "חמש דקות מהצימר", בהוצאת עם עובד

עודכן 7.7.200

 

האם היית ביעד הזה?

 • 30

  כן הייתי

 • 24

  לא, אבל מתכנן

 • 0

  לא מעוניין

צמחי המדבר - הצמחים הכי מתוחכמים בארץ

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *