תפריט עמוד

גרמניה – מסלולי טיול

יערות, עמקי נהרות רחבים, כרמי יין משובח ובעיקר טירות יפהפיות, עם צריחים, מגדלים וחומות שמקיפות אותן, כל אלה עשויים להפוך כל ביקור בגרמניה לרומנטי מאוד. שלושת מסלולי הטיול שמוצעים כאן מבהירים היטב מדוע

גרמניה מצטיינת בנופים פסטורליים, מהסוג שמופיע בסיפורי אגדות: יערות עבותים, אגמים, כרי דשא ירוקים. כדי ליהנות מכל אלה וגם מהערים היפות והתוססות, הנה שלושה מסלולי טיול מומלצים במיוחד בגרמניה:

הדרך הרומנטית בגרמניה 
360 קילומטרים של כביש מתפתל בין יערות וטירות רומנטיות מאוד בדרום גרמניה. אם נוסעים מצפון לדרום כדאי לצאת מפרנקפורט ולנסוע לווירצבורג (Wurzburg), ממנה ממשיכים לרוטנבורג (Rothenburg) שנחשבת בעיני רבים לעיר הימי ביניימית השמורה הכי טוב בגרמניה. מכאן קצר המרחק לטירה הציורית המפורסמת של נוישואנשטיין והלאה דרומה עד פוסן (Fussen) שנחשבת לתחנה הדרומית ביותר על הדרך הרומנטית. את השם העניקו לאזור משווקים מתוחכמים שהבינו שאין אדם שיעמוד בפני הפיתוי להסיע את בת זוגו לאורך דרך שנושאת שם כזה.

לאורך עמק הריין 
היער השחור, בפינה הדרום מערבית של גרמניה, סמוך למפגש הגבולות עם צרפת ושווייץ נחשב לאחד ממחוזות הטיולים היפים ביותר באירופה. מדובר באזור לא גדול, שאורכו כ-150 קילומטרים ורוחבו כארבעים קילומטר, שנמתח לאורך חלקו הדרומי של נהר הריין. הדברים שלא כדאי לוותר עליהם הם הליכה באחד היערות, שיט בקאנו באחד הנהרות הקטנים יותר: הנגולד (Nagold) או הוולף (Wolf), טבילה באחד מעשרות אתרי הספא ולגימת יין לבן וצונן של חבל הריין. באדן באדן היא תחנה חשובה. נקודות ציון אחרות הן: פורצהיים (Pforzheim), ארבעים קילומטר מצפון מערב לשטוטגרט, בה נפגשים שלושה נהרות; טריברג (Triberg) – כעשרים קילומטר מצפון מזרח לפרייבורג – כאן שוצף מפל המים הגבוה ביותר בגרמניה. טיטיזה (Titisee) נחשב ליהלום מבין אגמי האזור. אירופה פארק מצפון לפרייבורג – רבים סבורים שהוא מוצלח פי כמה מדיסנילנד פריז בדרך כלל הרבה פחות צפוף, בעיקר בזכות תכנון טוב.

מטריר ללוקסמבורג 
טריר היא עיר עתיקה מאוד, שבתקופה הרומית, לפני כאלפיים שנה, זכתה לפריחה ושגשו. "השער השחור", המבנה החשוב והבולט בעיר נבנה אז, ומושך גם היום מבקרים רבים. "פורטה ניגרה", המבנה הרומי המרשים ביותר בגרמניה, שמעניק מושג טוב על החשיבות של המקום. השער השחור ניצל מהרס דומה לזה של שלושת האחרים בזכות העובדה שנהפך במאה ה-11 למנזר ולכנסייה. לצידו של השער ניצבת לשכת מידע מקומית לתיירים וזו נקודה נוחה מאוד להתחיל כל ביקור בעיר.

יתרונה הגדול של טריר טמון בממדיה המצומצמים. הכל נמצא כאן בטווח הליכה, מרכז העיר סגור לתנועת כלי רכב והשיטוט נינוח מאוד. נוף גבעות וכרמים משתרע משני צידי הכביש שמוליך מטריר ללוקסמבורג. מעבר הגבול מגרמניה לנסיכות אמנם מסומן אבל איש אינו מאייש את עמודת הביקורת במעבר. כחצי שעה נסיעה לאחר היציאה מטריר מגיעים לעיר לוקסמבורג, בירת הנסיכות, שעל אף שהיא מחזיקה בכמה תארים, יש בה תחושה של עיר לא גדולה, במידה רבה דומה לשכנתה טריר.

לתגובות, תוספות ותיקונים
להוספת תגובה

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.