תפריט עמוד

בציר ענבים – התנסויות ואירועים

בציר ענבים – התנסויות ואירועים

לשתות יין טוב זה נהדר, אבל כדי לחוות את החוויה במלואה כדאי להתנסות בבציר ולהשתתף בחגיגות הבציר שמתקיימות במקומות רבים בעולם. עונת הבציר חלה מחודש אוגוסט ועד אוקטובר.

עבודה בבציר 
בצרפת
המחשבה על עבודה בבציר בצרפת מסעירה את הדמיון ומעלה מיד אסוציאציות רומנטיות. ואכן, אין מקום מתאים יותר להתנסות בו בעבודת הבציר מהמדינה שיין הפך לשמה השני. אזורי היין הסמוכים לליון הם מהיפים במדינה, ובהם פזורים כפרים קטנים וציוריים. אנשים מכל העולם מגיעים להתנסות בעבודת הבציר, ובסיומו של יום עבודה אוכלים ארוחה טובה ויושבים יחד בפאב. למרות התדמית הרומנטית, חשוב לזכור שמדובר בעבודה קשה ומעייפת. 
מרבית החוואים מספקים לבוצרים מקום לינה, ארוחת בוקר ושתי ארוחות חמות ביום, שמלוות, איך לא, ביין. אפשרויות הלינה מגוונות: אוהל בשדה, עליית גג בבית חווה או חדר בטירה מפוארת. בנוסף, מקבלים הבוצרים שכר שמתשנה ממקום למקום.
כדי לעבוד בבציר צריך להיות מעל גיל 18, בכושר גופני טוב להחזיק באזרחות אירופית (למרות שרבים מעלימים עין בשל הצורך בידיים עובדות) ולהיות זמינים לכל תקופת הבציר (בין 7 ל-18 ימים). 
פרטים נוספים באתר האינטרנט

באוסטרליה
כאשר רוצים גיוון במהלך טיול התרמילאים הגדול באוסטרליה, ואולי גם לחסוך קצת כסף להמשך הטיול, עבודה בבציר יכולה להיות אופציה נהדרת. אופי העבודה דומה לזה שבצרפת. הלינה היא בדרך כלל בחוות והתנאים עשויים להיות מעט יותר קשים – הטמפרטורות נוטות להיות גבוהות במיוחד. הדרישות מהעובדים הן כושר גופני טוב ואשרת עבודה אוסטרלית.  
פרטים נוספים באתר האינטרנט.

טיול יין עם התנסות בבציר בספרד
עבודה בבציר היא לא קלה, ולא לכולם יש את הזמן או הכוח הדרושים לעבודה כזו.טיולי יין המאפשרים התנסות בבציר הן מצויינת למטיילים חובבי יין.  Gourmand Breaks מציעים טיולי יין בספרד, אחת מיצרניות היין המובילות בעולם. הטיול, שנמשך חמישה ימים, כולל לינה בבית חווה באזור היין, סיור ביקבים מובילים וטעימת יין, ביקור בכרמים תוך הסבר על תהליך איסוף הענבים וייצור היין ואפשרות להתנסות בהם באופן אישי, ארוחות גורמה המלוות, כמובן, ביין משוב והשתתפות בפסטיבל יין מקומי עם התנסות בבציר ובדריכת ענבים.

חגיגות בציר בטוסקנה
בכל העולם מציינים את עונת הבציר בחגיגות רוויות יין. במרבית האירועים הללו ניתן להשתתף בבציר הענבים ובדריכתם. אחד המקומות בהם הכי כדאי לחגוג את עונת הבציר הוא חבל טוסקנה שבאיטליה, שם החגיגות מרגשות במיוחד. החגיגה המפורסמת והוותיקה ביותר היא La Festa dell'Uva, פסטיבל הבציר של אזור קיאנטי באימפורנטה, שמתקיים בכל שנה ביום האחרון של חודש ספטמבר. 

פסטיבל הבציר בקליפורניה 
גם פסטיבל הבציר של קליפורניה, שמתקיים ב-Rancho Cucamonga, מציע למבקרים להתנסות בבציר ובדריכת יין. מדובר בפסטיבל הבציר הוותיק ביותר בקליפורניה. פעילויות נוספות המוצעות למבקרים הן (כמובן) טעימת יין, תחרות אכילת פאי, דוכני אמנות, דוכני משחקים, הופעות חיות ועוד.  
מתי: 31.10-2.11
פרטים נוספים באתר הפסטיבל 

האם היית ביעד הזה?

 • 0

  כן הייתי

 • 0

  לא, אבל מתכנן

 • 0

  לא מעוניין

לאן נעלמו הכוכבים?

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *