תפריט עמוד

ביקור בית: צימר של ציפורים

בכפר ורדים שבגליל המערבי פתחו בני הזוג סויקיס צימר מיוחד במינו. כל הפינוקים הרגילים נמצאים שם: אוכל משובח ומגוון, בריכות מים יפות, עצי פרי מזמינים. אבל האורחים לגמרי לא רגילים – אלו ציפורים שמגיעות לחצר הבית כדי ליהנות ממנעמיה ובאותה הזדמנות מדגמנות לצילומים יפים

בישוב כפר ורדים בגליל המערבי נמצא צימר יפהפה ומיוחד. הצימר כולל את כל האטרקציות האפשריות, האקשן קורה בדרך כלל מסביב לבריכה, החברה תמיד טובה, והאורחים הם בעלי כנף. כן, הצימר מוקדש כולו לציפורים, אשר מגיעות להתארח ונהנות ממגוון אטרקציות המוצאות להן.

צופית (שבעבר נקראה "יונק דבש") בצימר הגלילי | הצילומים בכתבה: ג'קי סויקיס

צופית (שבעבר נקראה "יונק דבש") בצימר הגלילי | הצילומים בכתבה: ג'קי סויקיס

אז איך הכל התחיל?

לפני כשש שנים, החלו בני הזוג ציפי וג'קי סויקיס לשתול בחצר ביתם צמחים ופרחים רבים ומגוונים ועצי פרי שונים. הם הוסיפו מערכת צינורות של מים זורמים ובנו בריכות קטנות לשכשוך רגליהן של הציפורים. את המים בבריכות הם דאגו להחליף כשלוש פעמים ביום ובזמנים קבועים. כך, בצורה טבעית לחלוטין, החלו להגיע שלל ציפורים להתארח בחצר. כאשר ראו בני הזוג כי הציפורים לא מפסיקות להגיע, הם החלו לשלב בין שתי אהבות גדולות שלהם – טבע וצילום. בעזרת ציוד צילום מקצועי, בני הזוג חיכו לפוזה מתאימה של הציפור, וברגע הנכון לחצו על כפתור הצילום וצברו אוסף תמונות מרשים של הציפורים. למיזם הם קראו "הצימר בגליל" ואת כל החומרים שנאספו הם העלו לבלוג מלא בתוכן, מושקע ומשעשע, בו ניתן לראות את צילום הציפורים וגם לשמוע רכילות מהצימר.

גלריית תמונות של ציפורים בחצר הבית, לחצו להגדלה:

ומה הרכילות, אתם שואלים?

בעלי הצימר, בני הזוג סויקיס, קמו מוקדם בבוקר והחלו לעבוד על הכנת ארוחת בוקר גלילית, מפנקת ועשירה לאורחי הצימר. הארוחה כללה תערובות שונות של גרעינים, פירות טריים ומגוון רחב של חרקים. ראשונה לחדר האוכל הגיעה החוחית, היא החלה בפתיחת קרקפות בשרניות של צמחים קוצניים, לאחר ששבעה פרשה כנפיים והתיישבה על שפת הבריכה לקרוא קצת בספרה "ציפור הנפש"…

חוחית על חמנית

חוחית על חמנית

הסבכי והירגזי נכנסו גם הם לחדר האוכל, הסבכי העדיף לקנן צמוד לקרקע והעמיס לצלחתו תולעי אדמה, הירגזי מצא לו לנשנוש שפיריות ויתושים, אפשר לומר שהדברת המזיקים תורמת גם לציפורים אך גם לבעלי הצימר.

סבכי ניצי לצד בריכה צימר

סבכי ניצי לצד בריכה צימר

הפצחן פתח את הבוקר כמובן בפיצוח גרעינים שחורים מתוך תערובת גרעינים שפוזרו לכבודו, כשסיים את המלאכה הקשה, מצא לו מנוחה על עץ האבוקדו שסיפק לו מסתור וצל. משפחת הבולבולים התיישבה באזור המועדף עליה, בצל עצי הפרי, והחלה לאכול שסק. הירקונים חטפו משהו מהיר לאכול וישר עשו את דרכם לג'קוזי הפרטי שלהם. הצופית, שבעבר נקראה "יונק הדבש", אינה יונקת דבש בכלל,  ולכן בחרה לאכול בארוחת הבוקר צוף פרחים עסיסי ומתוק.

דרור שותה לרוויה

דרור שותה לרוויה

הציפורים היו כל כך מרוצות מארוחת הבוקר הגלילית שהוגשה להם, עד שכבר שמענו שהן לא יכולות לחכות ולראות מה יאכלו בארוחת הצהריים.

רוצים לראות עוד תמונות של ציפורים בחצר? היכנסו לבלוג הצימר בגליל, ההנאה מובטחת!

בתמונה הפותחת: ירגזי נהנה מארוחה טעימה | צילום: ג'קי סויקיס

לתגובות, תוספות ותיקונים
להוספת תגובה

מדוע איזור השרון מוצף כל שנה בחורף?

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.