תפריט עמוד

ארץ קוטפת פרחיה

47% מבני הנוער נוהגים לקטוף פרחי-בר. כך עולה מסקר שפרסמה היום (א') החברה להגנת הטבע. עוד עולה כי 80% מהנשאלים בסקר סבורים ששיא עונת הפריחה הוא באביב (בעוד שהוא חל דווקא בחורף) ומרבית הנשאלים לא הצליחו לנקוב ביותר משלושה שמות של פרחי-בר, למרות שבארץ קיימים כ-2,700 מינים של צמחי בר. על קיומו של החצב, ידעו 5% מבני הנוער בלבד. 

הסקר, שנערך במכון "מרקט ווטש", בחן את היכרות הציבור בישראל עם פרחי הבר, ואת רמת מודעות הציבור לשמירה על פרחי-הבר, המעוגנת בחוק. הסקר כלל 255 מרואיינים בוגרים בגילאי 19 ומעלה, ו-145 מרואיינים בגילאי 18-12.

בשנות ה-60 ערכו החברה להגנת הטבע ומשרד החינוך את קמפיין "צא לנוף ואל תקטוף", שנועד לחזק את המודעות לאיסור קטיפת פרחי בר. לאור ממצאי הסקר סבורים בחברה להגנת הטבע כי יש לחדש את פעילות ההסברה בקרב בני הנוער בנוגע לאיסור קטיפת פרחי הבר.

החשש הוא שבמידה ולא תעשה פעילות הסברתית שכזו, תפחת או אף תעלם פריחת הבר בישראל. 

הכלנית. הפרח האהוב על הישראלים | צילום: באדיבות החברה להגנת הטבע

הכי פופולרי: כלנית
64% מהבוגרים ו-54% מבני הנוער בקרב הנשאלים הזכירו את הכלנית כפרח הנפוץ ביותר. 22% מהבוגרים ו-23% ציינו כי הכלנית היא הפרח האהוב עליהם. פרחים נוספים שהוזכרו הם רקפת, נרקיס וסביון. האירוס, הפרג, החצב, הצבעוני והנורית – כמעט לא הוזכרו על ידי הנשאלים.

אבל יש סיבה לאופטימיות: ממצאי הסקר מצביעים על נכונות, בעיקר בקרב המבוגרים, לנסוע ולראות את הפריחה. 39% מהבוגרים אף מוכנים לנסוע למעלה משעתיים לטובת העניין. בחברה להגנת הטבע מציינים שבמרחק נסיעה קצר מכל מקום בארץ ניתן לראות סוגים רבים של פריחה.

האם היית ביעד הזה?

  • 1

    כן הייתי

  • 2

    לא, אבל מתכנן

  • 0

    לא מעוניין

תאוות בשרים: תחנת האכלה לנשרים

האם המאמר הזה עזר לך?

עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*

code

כתבות מישראל

יפן בישראל: מוזיאון טיקוטין חוגג 60
יפן בישראל: מוזיאון טיקוטין חוגג 60

מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית, הנמצא בחיפה, חוגג השנה 60, מספר המסמל ביפן התחלה חדשה. את המאורע יציינו תערוכות חדשות, לצד פעילויות תרבותיות וחינוכיות מגוונות. ויש גם מתנה ייחודית למבקרים

מסביב לעולם בירושלים: הפנים הפחות מוכרות של ירושלים
מסביב לעולם בירושלים: הפנים הפחות מוכרות של ירושלים

היא ענקית, מורכבת, מגוונת ומסובכת, וגם אם הייתם בה עשרות פעמים, ירושלים תמיד מפתיעה. רשמים מטיול בן כמה ימים בירושלים, דרך שכונות חילוניות וחרדיות, בין דוכני שוק ומסעדות שף, בבתים של נשים מקומיות, על חומות העיר העתיקה ובטחנת ...

אשדוד מתחדשת: נחל, מצודה ופארק אקולוגי
אשדוד מתחדשת: נחל, מצודה ופארק אקולוגי

איפה תוכלו לשוט בנחל רגוע, להשקיף על הים משרידי מצודה בת אלפי שנים, לצעוד בשבילי צבאים ולקנח בארוחת דגים טובה? אם לא ניחשתם, סימן שהגיע הזמן לקפוץ לביקור באשדוד