תפריט עמוד

אירועי חנוכה – באנו חושך לגרש

שווה לצאת מהבית במהלך חג החנוכה: הצגות, מופעים מוזיקליים, סדנאות יצירה, פעילויות במוזיאונים, סיורים בטבע - זהו רק קומץ ממה שמחכה לכם ברחבי הארץ. הנה המלצות לכמה אירועי חנוכה מיוחדים ומומלצים לכל המשפחה

חג החנוכה הפך זה מכבר לחג הפסטיבלים והצגות הילדים הגרנדיוזיות. על הפסטיבלים הגדולים של חנוכה אין צורך להרחיב, הם מוכרים וידועים לכל. אבל במהלך החג מתקיימים בכל רחבי הארץ המון אירועים מיוחדים וסיורים מרתקים, שלא מצריכים לעמוד שעות בתור או להוציא הון עתק על כרטיס. הנה כמה פעילויות, אירועים וסיורים מומלצים שמתקיימים במהלך חופשת החנוכה. הפיזור הגיאוגרפי הרחב – מאצבע הגליל ועד הערבה, מבטיח שכל אחד ואחד מכם יימצא כמה אירועים מוצלחים במרחק לא רב מהבית או באזור בו תטיילו בחנוכה:

פעילות חנוכה במוזיאון הפתוח בתפן
המוזיאון הפתוח בתפן הוא מקום נהדר לבילוי משפחי בכל עת, הודות למוקדי עניין רבים כמו המוזיאון לתעשייה, תצוגת המכוניות העתיקות, הגלריה לאמנות ישראלית שמציגה תערוכות מתחלפות וגן הפסלים. בחנוכה יש סיבה נוספת להגיע לפה – במהלך החג יתקיימו במוזיאון פעילויות מרתקות לכל המשפחה. העובדה שהמקום מחומם וסגור הופכת אותו לאטרקטיבי במיוחד למשפחות בימים חורפיים. ביום שלישי, ה-8 בדצמבר, תתקיים הצגה לחנוכה, וביום שבת, ה-12 בדצמבר, יתקיים מופע קסמים. בנוסף, בכל יום בשעות 11:00 ו-14:00 יתקיים בגלריה לאמנות ישראלית מפגש בעקבות תערוכת הציור וההדפס של האמן ארדין הלטר שמוצגת שם כעת. בשעות 12:00-10:00 ו-15:00-13:00 יתקיימו סדנאות יצירה בעקבות אותה תערוכה.

כמה? כניסה – 35 שקלים, מופע/הצגה – 25 שקלים

מתי? 12-7 בדצמבר בשעות 15:00-10:00. בשישי, 11 בדצמבר, עד השעה 14:00. 

פרטים נוספים בטלפון 04-9109609 ובאתר האינטרנט

סדנאות יצירה לחנוכה במוזיאון הפתוח בתפן 

חנוכה במוזיאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל חי
המוזיאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל חי מציע שבת משפחתית בחג החנוכה עם מגוון פעילויות מהנות לכל המשפחה. בשעה 11:30 תוצג ההצגה "דרקון אין דבר כזה" של תיאטרון רחוק. זוהי הצגת צלליות מושקעת עם אפקטים חזותיים וקוליים על עולמם מלא הדמיון של ילדים ועל ידידות עם בעלי חיים. ההצגה מתאימה לגילאי 10-3. כמה? 35 שקלים לילד, 25 שקלים למבוגר. בין השעות 14:30-12:00 תתקיים סדנת איפור "כולנו בעלי כנף" עם המאפרת טל קופר, שתציע איפור פנים ועיצובי ציפורים ייחודיים. כמה? התשלום ישירות למאפרת לפי סוג האיפור הנבחר. בנוסף לאלה, אל תחמיצו את צילומדע – אגף אינטראקטיבי המציע חוויה לימודית ומהנה לכל המשפחה, עם מתקני הפעלה ומשחקים טכנולוגיים, טאבלטים ותצוגות מרהיבות, אשר בעזרתם המבקרים לומדים וחווים את עולם הצילום על מכלול היבטיו. שווה לבקר גם בתערוכות המתחלפות של המוזיאון – התערוכה "אור אחרון" של הצלם דוד עדיקא, התערוכה "כנפיים 2" של 44 צלמי טבע חובבים והתערוכה "שדות הצבע" של הצלם אבי הירשפלד.
מתי? 12 בדצמבר החל מהשעה 11:30. שעות הפתיחה של המוזיאון 16:00-10:00
פרטים נוספים בטלפון 04-6816702 ובאתר האינטרנט


הצגת הצלליות "דרקון אין דבר כזה" במוזיאון הפתוח לצילום | צילום: חן ליאור

חנוכה בפקיעין
חווית חנוכה מסוג אחר אפשר לחוות בכפר הגלילי פקיעין. במהלך חופשת החנוכה יתקיימו בכפר סיורים מודרכים ללא תשלום, בהדרכת מורי דרך מוסמכים. הסיורים ייפתחו במתחם התיירותי הסמוך לבניין המועצה המקומית, ימשיכו דרך סמטאות הכפר אל כיכר המעיין, יעברו בבית המורה, בטחנת הקמח המשוחזרת ובכנסייה האורתודוקסית מהמאה ה-19. משם ימשיך הסיור אל גלעין הכפר הישן אשר מסמל את הפסיפס העדתי המגוון של פקיעין , עם בתים של משפחה דרוזית, משפחה מוסלמית, משפחה יהודית ומשפחה נוצרית, ולאחר מכן ימשיל הסיור לביקור בבית הכנסת שנבנה בסוף המאה ה-19. הסיור יכלול גם ביקור במרכז התיירות, שבו מסעדות, קונדיטוריות, סדנאות, חנויות מיוחדות, גלריות, בתי מלאכה לייצור סבונים ועוד. ואם אתם כבר פה, יש עוד כמה אטרקציות שאפשר לשלב בדרך, כמו מרכז המבקרים כוורת הבוסתן ששוכן בקרבת היציאה המערבית מפקיעין ובו פינת חי, רכיבה על גמלים ומוצרי דבש, ומרכז המבקרים בית בד אל זייתון שבו נערכות הדרכות על הפקת שמן הזית ועונת המסיק לצד מכירת שמן זית.

מתי? הסיורים יתקיימו בתאריכים 12-6 בדצמבר, בשעות 10:00, 12:00 ו-14:00.
פרטים והרשמה במרכז ההזמנות ולשכת המידע למטייל בפקיעין, בטלפונים 053-7684751, 04-6885438 ובאתר האינטרנט

הסיור המודרך בפקיעין יעבור בסמטאות הציוריות של הכפר

חנוכה בקרקס החקלאי
הקרקס החקלאי במושב היוגב שבעמק יזרעאל מציע שילוב ייחודי ויוצא דופן של פעילות חקלאית ומופע קרקס. הפעילות במקום כוללת סיור במשק החקלאי, זריעת עציץ, קטיף עצמי של ירקות, ליטוף והאכלה בפינת החי, וגם רכיבה על חדי אופן וסדנאות ג'אגלינג. גולת הכותרת היא מופע קרקס מודרני שמשלב אקרובטיקה, ג'אגלינג, הומור ואינטראקציה עם הקהל. כל אלה מבטיחים יום מלא בחוויות לקטנים ולגדולים, בתמחור שפוי בהחלט. בחנוכה יתקיימו כל הפעילויות הללו, כשמופע הקרקס, ברוח החג, יכלול אקרובטיקה, חדי אופן גבוהים ולהטוטי אש.
כמה? 48 שקלים, 43 שקלים ברכישה מוקדמת דרך האתר
מתי? 9 בדצמבר, 13-11 בדצמבר בשעות 15:00-10:30. מופע הקרקס יתקיים בשעה 13:00. הפעילות תלוית מזג אוויר ויש לוודא שהיא מתקיימת לפני ההגעה. 
איפה? מושב היוגב, עמק יזרעאל
פרטים נוספים באתר האינטרנט 


האכלת בעלי חיים בקרקס החקלאי

חנוכה בבית העצמאות
פעילות חנוכה ערכית שהיא האנטי-תזה לכל הפסטיבלים הגדולים והנוצצים של בחנוכה מתקיימת בבית העצמאות בתל אביב. הבית, שבו התגורר בעבר ראש עיריית תל אביב מאיר דיזנגוף, שימש כמשכנו הראשון של מוזיאון תל אביב לאמנות, ובה' באייר תש"ח התקיים בו טקס הכרזת המדינה. היום פועל באולם ההכרזה מוזיאון היסטורי לתולדות הכרזת המדינה, והוא לא השתנה כמעט מאז ההכרזה ההיסטורית – אותו ריהוט, אותו שולחן כבוד עם שמות המכובדים ואפילו אותן תמונות על הקירות. במקום מתקיימים סיורים מודרכים, שבמהלכם מגולל המדריך את סיפור הימים ההם. בחג החנוכה תתקיים פעילות מיוחדת: סיור מרתק הכולל את סיפור הקמתה של תל אביב והדמויות שעיצבו אותה והיכרות עם האירועים והמקומות המיוחדים של תל אביב. בחנוכה, סבא וסבתא שמגיעים עם הנכדים נכנסים בחינם, ובנוסף, כל משפחה מקבלת מתנה מיוחדת – מגילת עצמאות מודפסת על קלף.
מתי? 14-8 בדצמבר, בשעה 11:00
איפה? היכל העצמאות, שדרות רוטשילד 16, תל אביב

פעילות בבית העצמאות, שבו התקיים בשנת תש"ח טקס הכרזת המדינה 

חנוכה במרכז מהותי
במרכז מהותי יתקיים בחנוכה סיור מיוחד בשם "סביבון האור", אשר עוסק במסר שלכל אחד יש את האור שלו, המתאים כל כך לרוח החג. במהלך הסיור יעברו הילדים בתחנות שונות ומגוונות בהן הם יתבקשו לבצע משימות. כל משימה היא שלב ביצירת סביבון אישי, ובתום הסיור יקבלו ההורה והילד את הסביבון שיצרו יחד. בנוסף, יתקיימו במרכז הפעילויות שמתקיימות בו לאורך כל השנה – פעילות משותפת להורה ולילד במהלכה הם יוצרים כרזת קולנוע מרהיבה בכיכובו של הילד תוך הצצה מרגשת לעולמו הפנימי; ושעת סיפור מומחזת "המסע בארץ האור" שמביאה לבמה ערכים משמעותיים מחיי היום יום של הילדים ומאפשרת לכל ילד ביטוי אישי. להשלמת האווירה יקושט המרכז בקישוטים חגיגיים ברוח חג החנוכה, וכל המבקרים יקבלו בכניסה שקית עם מטבעות חנוכה מוזהבים ומתוקים.
כמה? מחיר כל פעילות 20 שקלים לילד, מלווה מבוגר בחינם.
מתי? 14-8 בדצמבר. שעות הפעילות: ימי א-ה, שבת: 19:00-10:00, יום שישי: 14:30-10:00.
יש לתאם את ההשתתפות בפעילויות מראש בטלפון 03-7181333 או באתר האינטרנט


פעילות חנוכה במרכז מהותי בתל אביב | צילום: אלי דסה

פסטיבל חנוכה להצגות ילדים בתיאטרון גבעתיים
כבכל חנוכה, גם השנה יתקיים בתיאטרון גבעתיים פסטיבל חנוכה להצגות ילדים של תיאטרון אורנה פורת, שמהווה אלטרנטיבה איכותית לכל מופעי חנוכה הגדולים. בפסטיבל יתקיימו הצגות מהרפרטואר המגוון של התיאטרון, ובהן הצגות לפעוטות והצגות ילדים כמו מרק כפתורים, מלך סיאם, פצפונת ואנטון, בגן של ביאליק, פסטיבל החיות, הנעליים של אדון סימון ועוד. בסה"כ יועלו בשבעת ימי החג 17 הצגות ילדים עטורות שבחים.
מתי? 14-8 בדצמבר
איפה? תיאטרון גבעתיים

פרטים נוספים באתר האינטרנט

חנוכה במדיטק
מתחם המדיטק בחולון, שכולל את תיאטרון המדיטק, את המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס, את המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית ואת מוזיאון העיצוב, מציע בחנוכה שלל פעילויות לכל המשפחה. בכל יום ייוצגו במתחם הצגות איכותיות, ובהן בגדי המלך החדשים, פרח לב הזהב, צפרדי וקרפד, אריה הספריה ועוד, ובנוסף, יתקיימו סדנאות מיוחדות להורים וילדים במוזיאון העיצוב. סדנה אחת מוקדשת לבניית סביבונים ומיועדת לגילאי 11-6, והסדנה השנייה מוקדשת לעיצוב בובת מטריושקה שמחביאה בתוכה הפתעה, והיא מתאימה להורים ולילדים בגילאי 11-5.
כמה? השתתפות בסדנה + הצגה – החל מ-65 שקלים, סדנה בלבד – 40 שקלים לילד, 35 שקלים למבוגר.
מתי? 14-8 בדצמבר
איפה? המדיטק, גולדה מאיר 6, חולון
פרטים נוספים בטלפון 03-5021552 ובאתר האינטרנט


סדנת יצירה בחנוכה במדיטק שבחולון | צילום: מיקה נשר

חנוכה בנאות קדומים
פארק נאות קדומים שוכן בלב אזור מודיעין, מולדת החשמונאים, ונראה שאין מקום הולם מזה לחגוג בו את חג החנוכה. הפארק משחזר את נופי התנ"ך, עם צמחי ארץ ישראל העתיקה, כרמי גפנים וזית, בריכות מים ובעלי חיים שנזכרו בתנ"ך. בחנוכה תתקיים בפארק פעילות "בחזרה אל ארץ החשמונאים", אשר תוקדש לסיפורי המכבים ולנס פח השמן. הפעילות תכלול סיורים מודרכים ברחבי הנופים היפים של הפארק, אשר במהלכם המבקרים יבקרו בבית מסורתי וילמדו על הדרך בה הוא פועל, ישתתפו במסיק זיתים ויפיקו בעצמם שמן זית; יתרשמו מעבודתה של קדרית שתדגים את יצירתם של כדים ומנורות; ייכנסו למערה בה ישמעו על סיפורי הגבורה של המכבים ועל חיי היום יום שלהם; יתנסו בקליעה בחץ וקשת, יצרו נרות ולסיום – יבקרו בתערוכה "במה מדליקין", בה יוצגו נרות העשויים חמר שכל אחד מה דולק בעזרת שמן אחר. 
מתי? הסיורים יתקיימו בתאריכים 11, 13 ו-14 בדצמבר, בכל שעה עגולה החל מ-9:00. ביום שישי (11 בדצמבר) עד השעה 13:00, ובימים ראשון ושני (14-13 בדצמבר) עד השעה 15:00. 
כמה? 30 שקלים לאדם או 130 שקלים למשפחה

קליעה בחץ וקשת בנאות קדומים

לגלות את האור במוזיאון המדע בירושלים
במוזיאון המדע בירושלים יתקיימו בחנוכה, לצד התערוכות שמוצגות במוזיאון דרך קבע, שלל פעילויות לכל המשפחה הקשורות באור, צל ואש. בין היתר, תתקיים תערוכה הייחודית לחג החנוכה המציגה בתנאי חשיכה יצירות אינטראקטיביות של יוצרים ומעצבים טכנולוגיים העושות שימוש בטכנולוגיות אור ו-Led, כמו חללית אורות או מאות גחליליות Led. אטרקציה נוספת שתוצג בחנוכה היא נבל האורות – נבל אופטי אינטראקטיבי המוצג בתנאי חשיכה ומאפשר לנגן עם האור ממש כמו בנבל קלטי אמתי. בנוסף, יתקיימו ברחבי המוזיאון סיורים מומחזים ומשעשעים לכל המשפחה, ולצד אלה יקיימו סדנאות יצירה ובנייה מלהיבות. בסדנאות: בניית סביבון מראות שיוצר אשליות אופטיות, קלידוסקופ אור עם נורת לד, יצירה בבצק צבעוני המוליך חשמל ועוד. פעילויות נוספות הן סדנת התנסות חווייתית מרתקת על הדרך בה אנו רואים בחשיכה, הדגמה מדעית בשיתוף הקהל שמשלבת אש וחומרים כימיים שונים וצפייה בסרט טבע מדהים בתלת ממד.
מתי? 14-8 בדצמבר
כמה? ילדים עד גיל 5 בחינם, ילדים מגיל 5 ומבוגרים – 60 שקלים, 220 שקלים לכרטיס משפחתי (הורים וכל ילדיהם או סבים וכל נכדיהם)
פרטים נוספים בטלפון 02-6544888 או באתר האינטרנט

הדגמה מדעית שמשלבת אש במוזיאון המדע | צילום: אבי חיון

פסטיבל צלילים במדבר
בשדה בוקר ייערך בחג חנוכה פסטיבל צלילים במדבר, עם מגוון הופעות של מוזיקה ישראלית איכותית ומקורית ובהשתתפות אמנים מוכרים וחדשים. בין המופעים המעניינים ניתן למנות את "פה ושם בארץ ישראל – בכורות חלק ראשון" אשר יציג יצירות חדשות של מלחינים ישראליים צעירים בבכורה עולמית; את "קונצ'רטו לליצן" של האמן-ליצן פיודר מקרוב והתזמורת הסימפונית אשדוד – קונצרט מלא הומור וקסמים המיועד לילדים; את שיתוף הפעולה בין יאיר דלאל להרכב הבדואי שריגי במחווה לשירי העם הבדואי; את המופע "אולארצ'יק – קלאסיקה" של אלון אולארצ'יק בליווי אנסמבל מיתר; את המופע "ימים של שיבולים" – מחווה לאתר "שירה עובדת בהשתתפות חמי רודנר, מרגול ואחרים ואת סיפמפוניה ישראלית – הקאמרטה הישראלית ירושלים מארחת את שלומי שבן. זוהי רק דגימה ממגוון המופעים שיתקיימו בפסטיבל, כאשר חלק מההופעות יתקיימו ללא תשלום.
מתי? 13-10 בדצמבר
איפה? שדה בוקר

חנוכה בערבה
בערבה יתקיימו מגוון אירועים מלהיבים בחג החנוכה, אשר משתלבים בטבע המדהים של האזור. האירוע המרכזי הוא אקו-ארט ערבה, סוף שבוע של אמנות ואקולוגיה שיתקיים ב-12-10 בדצמבר ויכלול את טקס הפתיחה של התערוכה הקבוצתית "וריאציות" של אמני הערבה (חמישי, 10 בדצמבר בשעה 19:00 ביישוב ספיר), הפנינג ססגוני בכפר האמנים צוקים עם דוכנים ומוזיקה (שישי, 11 בדצמבר בשעות 14:00-10:00), הפנינג של סדנאות אמנות אקולוגית בפארק ספיר עם בנייה ירוקה, מחזור צמיגים, יצירה בעץ, פסיפס מחומרים ממוחזרים, קליעה בכפות תמרים ועוד (שבת, 12 בדצמבר בשעות 16:30-11:30, 45 שקלים למשתתף) ומופע שקיעה של להקת הפולק קאנטרי ג'ין בורדו (שבת, 12 בדצמבר בשעה 16:30 ביישוב ספיר).


פעילות אקו ארט בפארק ספיר

אחת החוויות המרגשות שאסור להחמיץ בחנוכה בערבה היא ליל המטאורים. בלילה זה צפוי מטר של מטאורים ובבית ספר שדה חצבה תתקיים פעילות חווייתית שכוללת תצפיות כוכבים באמצעות טלסקופים, הרצאות בנושא אסטרונומיה, מדורה לילית, טיול יום מודרך לנחל פרס או לנחל שיזף ועוד (14-13 בדצמבר, בית ספר שדה חצבה). פעילויות נוספות שיתקיימו בערבה בחנוכה: חפירות ארכיאולוגיות בפארק תמנע (11-9 בדצמבר החל מ-8:00, 49 שקלים לאדם), סיור מודרך בקיבוץ יטבתה ובמחלבה וסדנת הכנת גלידה (11-6 בדצמבר, 14-13 בדצמבר, פרטים בטלפון 08-6357449), ספארי מדברי וסיורי שקיעה בחי בר יטבתה (17-7 בדצמבר, 18:00-10:00), ועוד מגוון סיורים ופעילויות.
לרשימת האירועים המלאה לחצו כאן>>

כל האירועים המוזכרים בכתבה מתייחסים לחנוכה 2015

 

 

האם היית ביעד הזה?

 • 0

  כן הייתי

 • 0

  לא, אבל מתכנן

 • 0

  לא מעוניין

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר.