תפריט עמוד

עידן הקרח בנורווגיה

אייל ברטוב חזר מביקור בנורווגיה והוא מביא לפניכם תמונות קרירות של נופים עוצרי נשימה ואפילו קצת סקי. זה הזמן לטיול של פעם בחיים (צילום ועריכה: אייל ברטוב)

בחלק המערבי של חצי האי הסקנדינבי יושבת נורווגיה, ארץ הפיורדים והוויקינגים. זהו המקום למטיילים שחולמים על טבע פראי, טרקים מרתקים ונופים מגוונים. למרות מה שמקובל לחשוב, נורווגיה היא לא רק קרח. כשלושים אחוז משטח נורווגיה מכוסה ביערות ובדרום המדינה יש אפילו חופים שטופי שמש. 

את הביקור בנורווגיה מומלץ לעשות בסוף האביב, בחודשים מאי-ספטמבר, אז מזג האוויר הוא הנוח ביותר והכי חשוב – השמש לא שוקעת בכלל (בין 13 במאי עד 29 ביולי)! 

האטרקציה העיקרית במדינה הם הפיורדים שנמצאים בחלק המערבי-מרכזי של המדינה. הפיורד הארוך ביותר נקרא סוגנפיורד, אורכו כמאתיים קילומטר ועומקו כ-1,300 מטר. אפשרות חביבה היא לשוט אל הפיורדים בין קירות סלע תלולים, מפלי מים וקרחונים. 

חובבי הסקי ישמחו לשמוע שפה אפשר לגלוש במהלך כל השנה! בנורווגיה יש אלפי קילומטרים של מסלולי סקי ומדרונות סקי, באזור הולמנקולן (Holmenkollen) ליד אוסלו, גיילו (Geilo), לילהמר וגודבראנדסדאלן (Gudbrandsdalen). אם תרצו לגלוש בקיץ, סעו אל הקרחונים שליד פינסה (Finse), אל סטרין (Stryn) או אל הרי יוטונהיימן. 

    האם המאמר הזה עזר לך?

    עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

    תגובות פייסבוק