תפריט עמוד

טולון, צרפת

הריביירה הצרפתית המשתרעת לחופי הים התיכון, כוללת בתחומה ערי נופש מפורסמות ונוצצות כניס, מונקו וקאן. אבל יש גם ערים נוספות כמו טולון, שאמנם איננה יפה כמותן, אך היא ייחודית ושונה מכולן. מיקי אלקלס חזר מביקור עם תמונות למזכרת (צילום ועריכה: מיקי אלקלס)

הריביירה הצרפתית, בדרומה של צרפת, משתרעת על פני חופי הים התיכון מהעיר טולון ועד הגבול עם איטליה. העיר טולון (Toulon) נחשבת בעיני רבים למקום שאפשר לוותר על הביקור בו. לא קל להתחרות בערים נוצצות ותוססות כמארסיי וסן טרופה, אך גם טולון ייחודית בדרכה שלה. 

שמה של טולון מפורסם בעיקר בזכות היותה בסיס הצי החשוב ביותר בצרפת. לעיר נמל יפה המוקף בהרים גבוהים ומשובץ במבצרים, ואזור הנמל תוסס ושופע ברים. מהנמל יוצאים טיולי שיט לאזור הראד (Rade) – המפרץ המוגן שממערב לו שוכן בסיס הצי, וגם טיולים לאיל ד'איי, לקאן ולסן טרופה. מרכז העיר אינו הצד היפה של טולון ונראה מעט מוזנח כתוצאה מההפצצות הכבדות שנחתו על העיר במלחמת העולם השנייה. 

למבקרים בעיר מומלץ לנסוע לפסגת מון פארון (Mont Faron), גבעה המתנשאת מצדה הצפוני של העיר העתיקה. הדרך למעלה אמנם תלולה, אך שווה את המאמץ. לחלופין, אפשר לעלות לפסגה בעזרת הרכבל שיוצא מ-Ave de Vance. בפסגת הגבעה מעין מוזיאון שממרפסתו משתקף נוף פנורמי נהדר של העיר העתיקה והנמל על טולון. על הפסגה מקומות יפים לפיקניק, גן חיות, ואנדרטה המנציחה את שחרור פרובנס ב-1944.

לשכת המידע לתיירים בטולון

    האם המאמר הזה עזר לך?

    עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר
    תגובות פייסבוק