תפריט עמוד

ברגן, נורווגיה

מראה העיר ברגן ממרומי ההר שעל צלעו היא שוכנת הוא מסוג המראות שנחרתים בזיכרון. הבתים הצבעוניים שגולשים כמעט עד קו המים, הנמל הגדול, שוק הדגים והתנועה הבלתי פוסקת של הסירות. אייל ברטוב מביא כאן כמה מן התמונות של העיר שהיא בסיס המוצא לכל סיור בארץ הפיורדים (צילום ועריכה: אייל ברטוב)

כל סיור בפיורדים מתחיל מברגן. מן הנמל שלה יוצאות רוב ההפלגות וסיורי השיט אל המפרצים הארוכים והכחולים במערב המדינה הצפונית. מהעיר יוצאות מדי יום ספינות אקספרס, אוטובוסים ורכבות אל אזור הפיורדים.
ברגן היא העיר השנייה בגודלה בנורווגיה, ובירתה הראשונה של נורווגיה. עיר אוניברסיטאית שזכתה בשנת 2000 בתואר בירת התרבות של היבשת.
לבה של העיר הוא הנמל ששימש בעבר כנמל מרכזי ששלט על הסחר בצפון אירופה. כיום זהו בעיקר נמל תיירות ודיג, שביקור בו נחשב לאחד התענוגות של ברגן. באזור הנמל מרוכזות כל מסעדות הדגים ופירות הים המצוינות. יש כאן אפשרות לטעום מן המעדנים הסקנדינביים בכל רמה, מן הדוכן הפשוט והזול שמוכר הרינג שאוכלים בחטף ובעמידה ועד למסעדות יוקרתיות, ששפים מדופלמים ממציאים בהן בכל יום מחדש תענוגות קולינריים.
שוק הדגים של ברגן, הצמוד לנמל, נחשב לאחד הגדולים והמרתקים ביבשת. צי ספינות הדיג הגדול של נורווגיה מביא הישר לכאן חלק גדול מן השלל ובעונות הדיג זה מקום הומה במיוחד וצבעוני מאוד.
חשוב לדעת שמזג האוויר בברגן צפוי להיות קודר וגשום (כ-300 ימי גשם בשנה), אם כי קרני השמש יכולות לעיתים להפתיע. 

אינטרנט
האתר הרשמי של העיר
מדריך ברגן
נמל ברגן

העיר ברגן

    האם המאמר הזה עזר לך?

    עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

    תגובות פייסבוק