טיפים והמלצות

חפשו טיפ/המלצה

מזכרות קונים בשוק

פרו 21.08.2007

לא כדאי לקנות כלום באקווס-קליינטס (מאצ'ו פיצ'ו) בפרו. בשווקים בקוסקו יש בדיוק את אותם דברים, והרבה יותר בזול. שוק נחמד נוסף שגם הוא מציע את אותם הדברים נמצא בעיירה פיסאק שבעמק הקדוש של האינקה.

שווקים בקוסקו

מקום: פרו

כרטיסי נסיעה באוטובוס

פרו 21.08.2006

בדרום אמריקה יש תחרות עזה בין חברות האוטובוסים השונות. מומלץ מאוד לקנות את הכרטיס ישירות בתחנה המרכזית ולא דרך סוכנים – העמלה שהם גובים היא לרוב מופרזת מאוד ויכולה להגיע עד ל-60% ממחיר הכרטיס. המצב בולט במיוחד בערים תיירותיות כמו קוסקו בפרו.

דרום אמריקה

להתארח במיקום מצוין

פרו 20.08.2006

ההוסטל “Casa de la Annona” שבעיר קוסקו (Cusco), פרו, נמצא במיקום מצוין ליד הכיכר המרכזית, אך ברחוב שקט למדי. במקום חצר פנימית נעימה, חדרים נוחים עם מקלחת פרטית, מים חמים בד"כ ומטבח לשימוש האורחים. הצוות המנהל את המקום נכון לעזור בכל שאלה ובעיה.

Casa de la Annona

מקום: קוסקו, פרו
רחוב: Tecseccocha 155, שלוש דלתות משמאל למסעדה הישראלית

שלוש דרכים למאצ'ו פיצ'ו

פרו 13.08.2007

ניתן להגיע מקוסקו למאצ'ו פיצ'ו בפרו בשלוש דרכים, שתיים מהן מאוד תיירותיות: טרק של 4 ימים (“אינקה טרייל") ונסיעה ברכבת לכפר אקווס-קליינטס, שלמרגלות האתר. הדרך השלישית מעט יותר מסובכת ולא כל כך מוכרת למטיילים, אבל היא משמעותית יותר זולה. צריך להוסיף חניית ביניים באחד הכפרים בעמק הקדוש של האינקה: נוסעים לשם באוטובוס, ומחליפים שם לאוטובוס אחר שמגיע לאקווס קליינטס. כדאי לברר בקוסקו איך בדיוק לעשות את זה – למי שלא מעוניין לטייל ברגל ויש לו זמן, זה יכול לחסוך עשרות דולרים.

מקוסקו למאצ'ו פיצ'ו

מקום: פרו

מסעדות מעולות בקוסקו

פרו 05.03.2009

מסעדה מודרנית הבנויה בתוך קוביה מזכוכית בחצר של המוזאון הפרה-קולומביאני. מטבח פרואני מגוון ומגוון יינות. לא זול, אך שווה כל גרוש. תמצאו בלינק הבא מקומות נוספים http://www.mapplr.com/2008/08/27/mapplr-favorite-restaurants-in-cusco-peru/

Map Cafe

מקום: קוסקו, פרו
אתר: www.cuscorestaurants.com/mapcafe_eng.htm
דירוגי המלצה
ארנון   

הפאב האירי הגבוה בעולם

פרו 16.08.2007

הפאב האירי Paddy Flaherty’s בקוסקו, פרו מתהדר בתואר "הפאב האירי הגבוה ביותר בעולם". גם אם התואר לא נכון, מדובר במקום חביב ופופולרי מאוד, הגדוש בתיירים מכל העולם. במקום מוזיקה טובה, מסכי TV המקרינים ספורט והרבה בירות מאירלנד ואירופה. מומלץ.

Paddy Flaherty’s

מקום: קוסקו, פרו
רחוב: Triunfo 124, בפינה של הכיכר המרכזית. יש לעלות במדרגות
טלפון: 51-84-247719

מנות מהמטבח הישראלי

פרו 28.08.2006

במסעדה Sueno Azul, ובשמה העברי "חלום כחול", הנמאת בקוסקו (Cusco), פרו, מוצעות מבחר מנות מהמטבח הישראלי הכוללות פלאפל, פסטלים, חומוס, לבנה, סלטים ועוד. השירות מצויין והצוות גם דובר קצת עברית. במקום תפריט קבוע של ארוחה 3 מנות בכ-3 דולר. מנה מומלצת היא השניצל בדבש. מומלץ מאוד.

מסעדת Sueno Azul

מקום: קוסקו, פרו
רחוב: Tecseccocha, בדיוק מול סמטת המציקים (Procuradores).