תפריט עמוד

מפת שמורת שירטוקו באי הצפוני ביותר של יפן

חפש מפה

בפינה הצפון-מזרחית של האי הצפוני ביותר של יפן, מספקת שמורת הטבע הוקיידו-שירטוקו טעימה מהקוטב הצפוני של כדור הארץ. קצה השמורה משיק לים אוקהוצק, הקופא בחורף כליל. שירטוקו משמעו "הקצה של אמא אדמה" בשפת המקומיים משבט האיינו. האזור הוכרז שמורת טבע ב-1964 והפך ב-2005 למרכז מדעי ולימודי בחסות אונסקו, שהכירה בו כאתר מורשת עולמי.
בחלקה השמאלי של התמונה, שצולמה ביוני 2000, אפשר לראות את העיר שארי. מלבדה מכוסה כל החלק הצפוני של האי בעצים, ורובו אינו מצולק בכבישים. היעדרה של פעילות אנושית באזור מאפשר שגשוג של חיי הבר בשמורה. הפסגה הנראית בתמונה היא לוע הר הגעש שירטוקו לו זן, שגובהו 1,565 מטר. המקומיים מחשיבים אותו כ"הר גופרית", אחרי שזו שפעה ממנו בהתפרצויות של 1889 ו-1936.

תצלום באדיבות נאס"א

המדריך המלא לטיול ליפן

יפן משתרעת על פני ארבעה איים גדולים (הוקאִהידו, הונְשו, קיושו ושִיקוקו) וכ-3,000 איים קטנים באוקיינוס השקט, מול החוף המזרחי של אסיה. רכסי הרים תופסים כ-80 אחוזים משטחה של יפן. הפסגה הגבוהה ביותר במדינה, הר פוגִ'י (3,776 מטרים מעל פני הים), נמצאת דרומית-מערבית לטוקיו, באי הונשו. לאורך חופי יפן יש מישורים צרים, אבל בסביבות הערים טוקיו ויוקוהַמָה מתרחב המישור. באיזורי השפלה וברמות המישוריות שוכנות מרבית הערים הגדולות, ושם נמצאים רוב שטחי החקלאות של המדינה.
הנהרות הגדולים של יפן הם טונֶה, קיטקמי, שינַנו וקיסו באי הונשו ונהר אִישִיקרי באי הוקאידו. ימת ביווה שבמרכז הונשו היא אגם המים המתוקים הגדול במדינה.

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות