תפריט עמוד

מפת הצונאמי מכה בג'אווה, אינדונזיה

חפש מפה

ב-17 ביולי 2006, בדיוק בשעה 5:07 אחר הצהריים, היכה גל צונאמי באי האינדונזי ג'אווה. גובה המים הגיע לשניים עד שלושה מטר, והרס בדרכו בניינים וסירות דיג. לפחות 80 בני אדם נהרגו.
הצונאמי נוצר מרעידת אדמה בעוצמה 6.8 עד 7.7 בסולם ריכטר, שמוקדה היה כ-250 ק"מ בלב ים מחופי האי. הגל היכה בחופים כשעה לאחר רעידת האדמה. מוקד הרעש (epicenter) מסומן בתמונה בצהוב.
התמונה מראה את טופוגרפיית עומקי הים. ככל שהכחול כהה יותר, כך המים עמוקים יותר. אפשר לראות בתמונה שרעש האדמה ארע באזור בו המים עמוקים יותר, מה שהגביר את עוצמת גל הצונאמי. הניסיון העגום מהצונאמי הענק של דצמבר 2004 הציל רבים מתושבי האי: אזהרת צונאמי הופעלה, ונראה שרבים מהם ברחו מבעוד מועד אל תוך האי או אל מקומות גבוהים. 

תצלום באדיבות נאס"א

המדריך המלא לטיול לאינדונזיה

אינדונזיה היא מדינת איים, המשתרעת בין האוקיינוס ההודי לאוקיינוס השקט. היא כוללת חמישה איים עיקריים (סומַטְרה, ג'אווה, סולַבֶסִי, בורנאו [קלימַנטֶן] ואיריַאן ג'איָה) ו-17,500 איים ואיונים נוספים – רק כ-6,000 מהם מיושבים. באי בורנאו גובלת אינדונזיה בצפון במלזיה, באי גיניאה החדשה (איריאן ג'איה) היא גובלת במזרח בפפואה ניו-גיני, ובאי טימור היא גובלת במדינה החדשה, מזרח טימור.
איי אינדונזיה מתפרשים על פני 5,150 קילומטרים ממזרח למערב ו-2,000 קילומטרים מצפון לדרום. שטחו של התחום הימי של אינדונזיה (האיים ושטחי הים שביניהם) הוא כ-12 מיליון קילומטרים רבועים. מלבד האיים הגדולים, איי אינדונזיה נחלקים לשתי קבוצות עיקריות – מַלוקו ואיי נוסָה טֶנַאגְרה. רוב האיים הרריים, ועשרות מבין 300 הרי הגעש הפזורים על פניהם עדיין פעילים. הנקודה הגבוהה ביותר באינדונזיה היא הר ג'איָה (5,030 מטר מעל פני הים), הנמצא באי איריאן ג'איה.

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

כתבות מאינדונזיה

באלי: חגיגות גלונגן
באלי: חגיגות גלונגן

אחת לשנה באות רוחות האבות לבקר את בני משפחותיהן באי באלי, ולכבוד המאורע כל האי לובש חג. המקדשים, הבתים והרחובות מקושטים להפליא ולשולחן מוגשים מאכלים מיוחדים, אף הם מעוטרים מאוד. הצצה לעשרת ימי החג באי האקזוטי

אתרים באינדונזיה – המקומות שאסור להחמיץ
אתרים באינדונזיה – המקומות שאסור להחמיץ

יותר מ-13 אלף איים מרכיבים את אינדונזיה, מדינה בעלת עושר עצום מבחינה אנושית, דתית, תרבותית ונופית. הרי געש פעילים, יערות גשם, מסורות ייחודיות ובעלי חיים אנדמיים הם רק חלק ממה שתפגשו בטיול לאינדונזיה. הנה כמה אתרים מעניינים במיוחד

שמורת טאנג'ונג פוטינג באינדונזיה
שמורת טאנג'ונג פוטינג באינדונזיה

שמורת טאנג'ונג פוטינג באי האינדונזי קלימנטן היא אחד המקומות היחידים בעולם שבו אפשר לראות קופי אורנג אוטן בסביבתם הטבעית. מלבד הקופים האדמוניים, זוהי הזדמנות נדירה לפגוש עוד שלל בעלי חיים אנדמיים, חלקם בסכנת הכחדה. טיול טבע מהחלומות